DEMO HD w formacie avi

TVTV

New member
witam, nie jestem pewny, czy w dobrym dziale o tym piszę....

W każdym razie - chciałbym na mojej eSce zobaczyć w końcu coś w HD (lub w full hd). Ktoś gdzieś na tym forum polecił stronkę z demami różnych filrm (HD o ile mnie pamięć nie myli), jednak pliki do ściągnięcia były jedynie w formacie mpg2. Moje dvd takowego formatu nie obsługuje, musiałem je przekonwertowac za pomocą nero do formatu dvd. Jak rozumiem, w tym momencie jakość się zepsuła.

Czy ktoś mógłby podać link do strony, z której można jakoweś dema HD/Full HD zassać, ale w formacie .avi?

pozdrawiam
 

neotion

New member
Wcześniej napisz jakie formaty czyta Twoja eSka bądź urządzenie na którym chcesz odtworzyć pliki HD. Czy avi HD da radę odtworzyć na Twojej eSce? Pytanie oczywiście retoryczne, ale mam nadzieję że ono zmusi Cię wczesniej do zapoznania się z możliwościami Twojej eSki o potem z pewnością zadasz już precyzyjnie jakich formatów plików szukasz lub jak je na pożądany format przekonwertować.
pozdrawiam.
 

TVTV

New member
jak napisałem - interesuje mnie format .avi.
mpg2, mkv - tych mój odtwarzacz dvd nie czyta.

Czy w formacie .avi można zapisać pliki filmowe w dużej rozdzielczości? Zakładam, że ów format nie jest z definicji formatem skompresowanym (analogiocznie - tak jak z "dobrego", wyjściowego tif'a można zrobiś skompresowany, skitwaszony jpg).

Nie jest istotnym pytanie o możliwości mojej eSki, istotnym natomiast jest, jakich formatów nie obsługuje moje dvd.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Kup sobie jakis tani playerek HD i nie kombinuj, wtedy odpalisz i mkv i Bluray ISO i m2ts.
bo z avi marne to HD

Najtańszy to chyba Asus O Play! polecany
 

neotion

New member
jak napisałem - interesuje mnie format .avi.
mpg2, mkv - tych mój odtwarzacz dvd nie czyta.

Czy w formacie .avi można zapisać pliki filmowe w dużej rozdzielczości? Zakładam, że ów format nie jest z definicji formatem skompresowanym (analogicznie - tak jak z "dobrego", wyjściowego tif'a można zrobiś skompresowany, skitwaszony jpg).

Nie jest istotnym pytanie o możliwości mojej eSki, istotnym natomiast jest, jakich formatów nie obsługuje moje dvd.

Teraz rozumiem że chcesz otworzyć materiał video HD na odtwarzaczu DVD który takze odtwarza pliki divx (avi). Niestety na takim odtwarzaczu nie odtworzysz plików divx HD ani DVD-HD. Jeśli Twój tv posiada slot SD i odtwarza pliki AVCHD możesz odtworzyć pliki HD i FullHD właśnie w tym formacie, jak zresztą napisał/a @czarga.
pozdro.
 

TVTV

New member
ok, rozumiem, dzięki za info ;)

mój odtwarzacz to pioneer dv 490-v
____

co do plejerów polecanych - w zasadzie póki co nie mam niczego w HD (no może poza kilkoma demonstracjami), więc zakup takowego odłożę jak sądzę.

Nie pozostaje mi więc nic innego jak zaznajomić się z przekonwertowaniem plików róznych do formatu obsługiwalnego przez wejście SD w tv.
 

neotion

New member
Widzisz, im więcej szczegółów w opisie problemu z jakim się borykasz tym trafniejsza może być pomoc :) Podejrzewam że chcesz na początek przekonac się jak wygląda "na żywo" obraz fullHD :) Możesz jeszcze poza konwersją (ale to chyba lepsze) podpiąc komputer za pomocą kabla hdmi.
 
Do góry