Delikatne pionowe smugi w LG lh7000

ErykKRK

New member
Witam.

Mam taki problem. Pare dni temu kupilem 37 calowy LG lh7000. Generalnie rzecz biorac obraz super. Ale niestety zauwazylem ze szczegolnie przy jakims meczu pilkarskim lub hokejowym gdy kamera robi szybki ruch z prawej do lewej lub na odwrot pojawiaja sie lekkie pionowe smugi na boisku. Jest to troszke denerwujace. Tak jak by jedna smuga byla ciemniejsza, a ta kolo niej jasniejsza i tak ok 4 smug od gory do dolu.

Mial ktos taki problem z tym tv??
Pozdrawiam
 

ErykKRK

New member
Tak, wystepuje to na roznych programach, Polsat Sport, Canal + Sport itp.
Zarowno przy sygnale SD jak i HD. Sygnal telewizja HD od Upc. Gdyby nie to to do niczego nie mozna sie przyczepic, ale jak mowie przy szybkich akcjach w meczu pojawiaja sie delikatne pionowe smugi ktore po pewnym czasie denerwuja. A nie podbilem jeszcze gwarancji na ten tv, dlatego chcialem zasiegnac Waszej opinii. Sa moze jakies plansze testowe ??
 

dziejus

New member
Mam taki sam problem w modelu 42LD550 dokladnie tak jak opisales. Wezwalem serwis zabrali telewizor , jak sie cos wyjasni to dam znac.
 

ErykKRK

New member
Jak cos bedziesz wiedzial poinformuj. Ja dzwonilem do LG kazali mi wylaczyc True Motion:) watpie aby pomoglo, zaraz sprawdze. W serwisie gosc mowil ze to moze byc niedoskonalosc techniczna, albo zwykle smuzenie lcd. Tyle ze przy syzbkich akcjach w filmie nie ma wlansie tego zwyczajnego smuzenia, jest duper, dopiero przy meczach gdzie jest jednolity kolor widac delikatne smugi pionowe jak by fala szla przez ekran i zawsze w tym samym miejscu.
 

dziejus

New member
Telewizor mi zwrócili z adnotacją w karcie gwarancyjnej że jest wszystko ok?? Na drugi dzień zadzwonilem prosto do technika i uzyskalem odpowiedż że telewizor zostal podlaczony i on niczego takiego nie zaobserwowal? Teraz najlepsze , zastrzegl się że jest starszym panem i może już wzrok nie ten , ale jak bym się bardzo upieral to że bym sam fizycznie do ich punktu przyjechal i pokazal o co mi chodzi? No i nie mam wyjścia telewizor pod " pachę " i do serwisu !( Tak jak by niemogli odrazu zadzwonić do mnie kiedy telewizor byl u nich ? ) cdn.

Ps.Podlączylem komputer do telewizora , uruchomilem Painta , ustawilem kolor zielony na caly ekran no i widać delikatne ciemniejsze "smugi" w tych samych miejscach co podczas oglądania meczu ! tylko tym razem na ekranie statycznym!(żonka w końcu też to zobaczyla , wczesniej mówila że się czepiam) Widać "smugi" na kolorze zielonym,niebieskim,lekko czerwonym a na bialym za cholerę nie? Nie jestem ekspertem ale myślę że to wina szyby , ma chyba jakieś zbrudzenia ?
 

ErykKRK

New member
Ja wlasnie bylem w sklepie. Wymienili mi go na inny egzemplarz i musze powiedziec ze jest ok. Ale inna sprawa jest taka ze patrzylem sobie na inne modele i slowo daje na innych lcd tez to wystepuje, na jednych bardziej jest to widoczne na innych mniej. Ja sie ciesze bo na tym co mam teraz to jednak praktycznie nie ma sie do czego przyczepic. Pytanie czy to jest jakas wada czy niedoskonalos technologiczna i zalezy na jaki egzemplarz sie trafi ://
 
Do góry