Dekodowanie Dolby Digital

totalny11

New member
Witam
Czy w C650 jest możliwość dekodowania dźwięku Dolby 5.1 z filmów odtwarzanych z USB, Internet TV, PC Share Menager?.
 

darken

New member
co rozumiesz przez dekodownie tv odtwarza dzwiek dd5.1 w standardzie dd2.0 poprzez glosniki tv lub przesyla dzwiek poprzez wyjscie optyczne do zewnetrznego amplitunerai tu mamy tak:
z usb i pc share manager dd5.1 idzie po optyku jako dd5.1
natomiast z zrodel hdmi dd5.1 jest juz wysylane jako dd2.0

pozdrawiam
 

totalny11

New member
Rzeczywiście nie dopowiedziałem że sprawa dotyczy oczywiście
wyjścia optycznego, do którego podpinam amplituner.
Gdy odtwarzam avi z ac3 dd/5.1 - ze źródeł- USB/PC/InternetTV, na amplitunerze mam stereo.
Instrukcja też wspomina że na wyj. optycznym pojawi się dd5.1,tylko dla sygnału TV!.
Dlatego pytam jak mają inni użytkownicy C650.
 

mussashi

New member
Witam

Zapytam naiwnie ... ale z nadzieją :) - czy jest/będzie możliwość żeby C650 przekazał z HDMI na SPDiF sygnał 5.1 (a nie 2.0 jak to robi obecnie).
Czy to wogóle jest sprawa soft'u (i wtedy możnaby liczyć na jakiś upgrade lub zmianę ustawień) czy siedzi to w sprzęcie i nic się nie da zrobić?

Pozdrawiam
 

miki74

Member
Myślę że to sprawa softu, jednocześnie powiem że nie ma co liczyć w tej sprawie na Samsunga. Jedyna nadzieje to w programistach którzy zechcą podjąć temat.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
sorry, ze sie wtrace, ale zastanawiam sie troche nad kupnem kina domowego jakiegos samsunga, bo na fajne glosniki nie mam miejsca w TV i TV mam ue40c8000 i glownie ogladam przez niego filmy MKV i nie raz avi, czy jak kupie kino to i tak nie bede mial dzwieku 5.1 tylko stereo?
 

Tom69

New member
sorry, ze sie wtrace, ale zastanawiam sie troche nad kupnem kina domowego jakiegos samsunga, bo na fajne glosniki nie mam miejsca w TV i TV mam ue40c8000 i glownie ogladam przez niego filmy MKV i nie raz avi, czy jak kupie kino to i tak nie bede mial dzwieku 5.1 tylko stereo?

Jeśli kino będzie miało wejście optyczne i podłączysz je do TV, to dzwięk z mkv i avi będzie 5.1.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
te kina zintegrowane maja tylko 1 optyczne, a chce podlaczyc TV, Xbox, Dekoder
Wiec jak najlepiej podlaczyc, aby wszedzie bylo 5.1 (lub 7.1 bo moze to wezme)
Myslalem, ze moze tak co:
-od Xbox-a HDMI do kina
-od dekodera HDMI do kina
-optyczny do tv
-od kina do TV HDMI
czy wszedzie bedzie cyfrowy 5.1 (7.1)?
 
Do góry