dekodery audio

grzela8

New member
Witam. Niedawno skompletowalem zestaw KD ,glownie skupilem sie na muzyce teraz mam wiecej czasu i zaczynam zabewe filmami. Moja Yamaha ma 3 przyciski odnosnie dzwieku MOVIE, MUSIC, SUR.DECODE ktorych nie do konca wiem jak uzywac. Ostatnio ogladalem film przez usb majac ustawione przyciskiem music na 7ch stereo ,mimo wszystko dalo sie odczuc ze kolumny graja indywidualnie np. Lewy tyl jako jedyny odtworzyl pukanie do drzwi. Pytanie mam czy to film mial dzwiek w formacie przestrzennym (dolby,ac3,dts) czy to procesor amplitunera taki efekt zrobil. Jak sprawdzic w jakim formacie film ma sciezke? Efekty sal koncertowych ,teatru czy klubu mnie nie interesuja dlatego ciagle mam na 2 lub do filmu 7stereo. Czy w takim przypadku jak wlacze film z BD to ampli sam wybierze kodek czy musze urzyc recznie przycisku MOVIE lub SUR.DECODE? Gdy naciskam. SUR.DECODE to niewidze tam AC3 jest Dolby Pro Logic ,PL2 movie music i Neo 6 cinema i music. Pytanie banalne,lecz nigdy niebylo u mnie wiecej niz 2 kolumny. Jak wy uzywacie tych ustawien i do czego?
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Poszukaj guzika Straight
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry