dekoder UPC->Denon X2100W->TV - brak dźwięku

Zienio_

New member
Po to, zeby sprawdzic czy w ogole bedzie dzwiek. Nie ma. Podlaczajac chinche, hdmi oraz optical amlituner nie daje w ogole mozliwosci wyboru zrodla dzwieki i twierdzi, ze podlaczono tylko hdmi, a dzwieku nadal brak. Ustawienia ARC sprawdzone tez w tv i wyglada wszystko ok
 

vectra1

Member
Bez reklam
Sprawdziłem i dekoder mam połączony przewodem hdmi pod wejście CBL/SAT a telewizor pod wyjście MONITOR ARC. Przełączanie na pilocie pomiędzy blu-rayem a dekoderem powoduje zmianę sygnału bez zmiany wejścia w telewizorze. Dźwięk załącza się sekundę po obrazie.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Sprawdziłem i dekoder mam połączony przewodem hdmi pod wejście CBL/SAT a telewizor pod wyjście MONITOR ARC. Przełączanie na pilocie pomiędzy blu-rayem a dekoderem powoduje zmianę sygnału bez zmiany wejścia w telewizorze. Dźwięk załącza się sekundę po obrazie.

Załącza się i jest czy pojawia się i znika ?
Wg serwisu Denona w x2100 i nie tylko jest problem z HDCP i tylko optyk leczy temat lub podpięcie dekodera bezpośrednio do TV.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Miałem przypadek kiedy obraz załączył się i znikł - działa tylko dźwięk. Przełączenie na amplitunerze na blu-ray i z powrotem na cbl/sat powodowało włączenie się upc i jego funkcjonowanie bez żadnego problemu. Zauważyłem że problem rzadko ale pojawia się kiedy włączę amplituner przed dekoderem, jeżeli najpierw UPC a później Denona zero problemu.

Aby to działało, kabel HDMI (pomiędzy telewizorem a amplitunerem) musi być standardu 1.4a lub wyżej.

Telewizor - należy ARC ustawić na "On". Przewód HDMI musi być włączony do gniazda HDMI IN1 (ARC)

Wzmacniacz - przejść do menu HDMI Control i zmienić ustawienie na "On".
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
W moim x2000 zero problemów w tej kwestii choć nie korzystam z dekodera zewnętrznego, a z modułu CI+. Test zrobiłem z ciekawości. Jak widać problem jest w nowych sprzętach.
 

michasz

New member
Czyli innymi słowy: linia X-x100, chociaż w środku niby lepsza, to w tym fragmencie raczej nie (HDCP).
Bo co za sens kupowania ampli, żeby dekoder podłączać "po staremu" bezpośrednio do TV..?
Sprawdziłem moje podłączenie: dekoder do TV po HDMI, TV z ampli po HDMI i optic. Wymaga to włączenia z pilota w ampli TV-Audio, mimo, że pierwotnym źródłem jest dekoder CAB.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Pierwotnym jest dekoder, ale dla tv. Dla ampli pierwotny jest tv.
Serwis Denona twierdz, że problemem magą być niektóre dekodery kablowe, ale gdzie jest prawda ?
 
Do góry