dekoder UPC->Denon X2100W->TV - brak dźwięku

michasz

New member
Witam,
mam zagwozdkę z dźwiękiem.. :-(
Dekoder UPC Mediabox HD podłączony do Denona X2100W po HDMI.
TV (Panasonic TX-42ASM651) podłączony zgodnie z instrukcją ampli po HDMI ARC.
No i zonk. Obraz na TV jest, dźwięku w kolumnach (Dali Zensor) nie ma. Przy sygnale (też po HDMI) z BlueRay'a jest i obraz i dźwięk. Jedynym problemem jest telewizja..
Miał ktoś taki problem? Dekoder kablówki ma tylko jedno wyjście HDMI i 3 cinch'owe (jedno opisane jako Digital, jedno Left i jedno Right - zakładam, że to złącza Audio (wszystkie 3?)). Myślałem nad tym, żeby z nich puścić dźwięk do ampli, ale nie wiem za bardzo, do którego wejścia miałbym je wprowadzić. Audio IN Assignable CBL/SAT? Tylko z tym Digital?
EL_avrx2100w_e2_bk_re.jpg
 

Zienio_

New member
Mam dokladnie ten sam problem. Dekoder UPC podlaczony pod wejscie cbl/sat do amplitunera Denor AVR-X2100W, obraz jest, dzwieku brak. Dzwiek i obraz z Blu-ray'a jest bez zarzutu. Udali Ci sie rozwiazac problem?
 

michasz

New member
A czy dekoder podpięty pod inne wejście hdmi w ampli też daje obraz bez dźwięku ?

Tak, niezależnie od wejścia HDMI było bezdźwiękowo.
Temat został rozwiązany z tele-pomocą salonu Denona w P-niu (podziękowania i brawa za podejście do klienta! Tak trzymać, Panowie!)
Niestety nie obyło się bez kombinowania i dźwięk idzie jako TV-Audio z Denona.
Po niedzieli wrzucę info co z czym i w które wejście.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tak, niezależnie od wejścia HDMI było bezdźwiękowo.
Temat został rozwiązany z tele-pomocą salonu Denona w P-niu (podziękowania i brawa za podejście do klienta! Tak trzymać, Panowie!)
Niestety nie obyło się bez kombinowania i dźwięk idzie jako TV-Audio z Denona.
Po niedzieli wrzucę info co z czym i w które wejście.

Tak się zastanawiam, gdzie różnica między x2000, a x2100 ? Nie powinno być "prawie" żadnej.
A jednak, bo .......
Właśnie podłączyłem z ciekawości dekoder upc do ampli na cbl/sat i głos jest bez łaski i żadnych kombinacji ustawień.
Jedyne co to podniosłem poziom sygnału dla tego źródła.
 

michasz

New member
Z "ciekawostek wędkarskich" dodam, że przy normalnym, standardowym, bezkombinacyjnym podłączeniu dźwięk "gdzieś" jest :) Bo? Bo jak "na żywca" wyjmuję i przekładam z jednego do innego wejścia HDMI, to nagle na dosłownie kilka sekund dźwięk się pojawia..i znika w czeluściach ampli..
Czyżby - patrząc na modele - jednak Danon coś zmajstrował..?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Z "ciekawostek wędkarskich" dodam, że przy normalnym, standardowym, bezkombinacyjnym podłączeniu dźwięk "gdzieś" jest :) Bo? Bo jak "na żywca" wyjmuję i przekładam z jednego do innego wejścia HDMI, to nagle na dosłownie kilka sekund dźwięk się pojawia..i znika w czeluściach ampli..
Czyżby - patrząc na modele - jednak Danon coś zmajstrował..?

Zobacz co masz w ampli w menu Wejścia-Wybór wejść.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Sprawdzę przez weekend w wolnej chwili bo mam UPC spięte a AVR-X3000 i śmiga bez problemu.
 

Zienio_

New member
W menu audio wybrane jest dobrze, dzwiek po hdmi. Podlaczylem kabel pod inne wejscie w tv i podobnie jak u "michasza" dzwiek pojawil sie na 2-3 sekundy, po czym znowu cisza. Moze podlaczyc dzwiek chinchami? A co z dzwiekiem 5.1?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tak, niezależnie od wejścia HDMI było bezdźwiękowo.
Temat został rozwiązany z tele-pomocą salonu Denona w P-niu (podziękowania i brawa za podejście do klienta! Tak trzymać, Panowie!)
Niestety nie obyło się bez kombinowania i dźwięk idzie jako TV-Audio z Denona.
Po niedzieli wrzucę info co z czym i w które wejście.

To chyba obejście problemu bo tak mi się wydaje, że dźwięk masz przekierowany do tv, a z tamtąd wraca do ampli po arc.
Coś jest chyba nie halo z tymi x2100.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
W menu audio wybrane jest dobrze, dzwiek po hdmi. Podlaczylem kabel pod inne wejscie w tv i podobnie jak u "michasza" dzwiek pojawil sie na 2-3 sekundy, po czym znowu cisza. Moze podlaczyc dzwiek chinchami? A co z dzwiekiem 5.1?

Cinche nieeeee. Zobacz w ampli Wejścia-Wybór wejścia czy jest Automatyczny.
 

Zienio_

New member
Cinche nieeeee. Zobacz w ampli Wejścia-Wybór wejścia czy jest Automatyczny.

Jestem teraz poza domem wiec nic nie pokombinuje do wieczora, ale ten parametr na pewno byl 'automatyczny'. Innym rozwiazaniem jest podlaczenie obrazu przez hdmi i osobno dzwiekubprzez optical, ale do tego musialbym wymienic dekoder na nowszy...
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jestem teraz poza domem wiec nic nie pokombinuje do wieczora, ale ten parametr na pewno byl 'automatyczny'. Innym rozwiazaniem jest podlaczenie obrazu przez hdmi i osobno dzwiekubprzez optical, ale do tego musialbym wymienic dekoder na nowszy...

Starszy brat x2000 ma jak trzeba. Podłączone i dźwięk jest gdzie trzeba.
Czyżby znowu potwierdzała się reguła, że nowsze nie znaczy lepsze ?
Coś dołożą nowego to coś muszą zepsuć. Ehhhhh.

Chyba trzeba zainteresować tematem serwis Denona, o ile potwierdziły by się następne przypadki tego typu w x2100.

Zostaje jeszcze opcja dłuższy kabel hdmi i podpięcie dekodera do tv.
 

michasz

New member
Jeśli się nie mylę, to z dekodera wpuszczam po HDMI obraz i dźwięk a z TV po optical (albo HDMI - sprawdzę w niedzielę wieczorem) dźwięk idzie do ampli (dlatego muszę wybierać TV Audio na ampli).
Dekoder UPC nie ma wyjść chinchowych (w każdym razie mój)..
Ehhh.. Danon zarobił "minusa" za ten numer.. :-/ nie najtańszy - tak poza tym..
A swoją drogą: ciekawe czy ten problem da się rozwiązać aktualizacją softu, czy jest to bardziej problem sprzętowy. I czy jest tylko w poł. z dekoderm UPC czy też innymi.. Bo może to jednak po stronie UPC?
 
Ostatnia edycja:

Zienio_

New member
Jeśli się nie mylę, to z dekodera wpuszczam po HDMI obraz i dźwięk a z TV po optical (albo HDMI - sprawdzę w niedzielę wieczorem) dźwięk idzie do ampli (dlatego muszę wybierać TV Audio na ampli).

U mnie dzwiek po hdmi pojawia sie na doslownie sekunde po podlaczeniu dekodera pod inne wejscie hdmi w amplitunerze, tj. gdy podlacze np. jako DVD dzwiek jest na chwile. Gdy podlaczam znowu jako CBL/SAT dzwiek tez pojawia sie na chwile, wiec nie jest to problem tylko jednego wejscia w amplitunerze.

Podlaczenie TV-->Ampli kablem optycznym tez sprawy nie rozwiazuje, poniewaz w menu wejscia-wybor wejsc nie mam mozliwosci wyboru zrodla dzwieku. Jest tylko zacienione HDMI i informacja, ze nie mozna wybrac, poniewaz podlaczono tylko jedno zrodlo dzwieku. Jedyne co to pojawiaja sie w glosnikach delikatne trzaski. Wyjscia optycznego z dekodera nie mam, tylko 2xchinch i wygladajace jak chinch wyjscie 'digital'. Tyle ze nie ma odpowiedniego wejscia w Ampli. Lece wiec do idiotow po chinche. Tyle ze wtey nici z dzwieku 5.1
 
Do góry