Dekoder Polsatu

Roman_b1

New member
Czy "on" nadaje się do podłączenia do TV LCD oczywiście po rgb i jakość odbioru będzie super prosze o pomoc bo jak wydam 3500 zł i będzie fatalni to ............:( :x :-x :?: :-(
 

Markcox

New member
Roman_b1 napisał:
Czy "on" nadaje się do podłączenia do TV LCD oczywiście po rgb i jakość odbioru będzie super prosze o pomoc bo jak wydam 3500 zł i będzie fatalni to ............:( :x :-x :?: :-(
Ja ze swojej strony mogę Ci tylko odradzić Cyfrowego Polsatu... Nie ze względów jakości odbioru - na ten temat się nie wypowiadam, bo nie miałem okazji zobaczenia...
Moje zdanie jest raczej podyktowane jakością czysto techniczną.
Wyobraź sobie sytuację....

Przyjdziesz któregoś pięknego dnia do domu, w celu zobaczenia programu (meczu, filmu, koncertu, może maratonu reklamowego :p - wedle uznania;) ) na który czekałeś od wielu tygodni, a przez kilka ostatnich nocy niemogłęś z tego powodu nawet zmrużyć oka, nie mogąc się już doczekać.
Wpadasz do domu, zarzucasz ciepłe kapcie i sięgasz po zimny bro, chwytasz pilota, odpalasz i...............na swoim LCD widnieje tylko napis "brak sygnału. Skontaktuj się z biurem obsługi klienta":hmm:
Skacze Ci trochę ciśnienie, łapiesz słuchawkę i dzwonisz.Okzauje się że rachunki na czas są opłacone, nie ma żadnych przeciwwskazań do odbioru sygnału, więc dobroduszny konsultant ponawia Ci sygnał, prosi o ustawienie dekodera na kanale 11-tym i każe czekać.
"Obraz powinien pojawić się u pana najpóźniej za..........kilka godzin".
Wtedy Twoje wkur****ie sięga zenitu :x
uwierz mi że jest to prawdziwa historia i żeby było śmieszniej nie jest ona jednostkowa.
CP jest przeznaczony przedewszystkim dla starszych, mniej zamożnych ludzi, ktorzy chcą mieć pseudo-namiastkę cyfrowej telewizji na swoim kilkunastoletnim Orionie (bez urazy;) ) za nie całe 10 PLNów miesięcznie

Przemyśl dobrze swój wybór, bo umową związany jesteś na 24 miechy... Popytaj wśród swoich znajomych którzy posiadają PC, jakie jest ich odczucie, przede wszystkim jeżeli chodzi o obsługę klienta.

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru

Markcox
 
Ostatnia edycja:

dab9

New member
sorki,mam już rok i nigdy nie miałem podobnej sytuacji.mam podłączony dekoder samsunga do plazmy i nie jest źle,ale to zależy od stacji.jedne mają dobry obraz inne gorszy
 

ppan

New member
Byłem przez wiele lat abonentem C+. Teraz korzystam z CP. Mam przyzwoity LCD 32" Sharp.
Przyznam, że nie zauważam znaczących różnic jakości nadawanych programów między C+ a CP. Nadają zresztą z tego samego satelity i transponderów. Oczywiście bardzo wiele zależy od jakości programu źródłowego - słabiutkie: wszystkie TVP, dobre: TVN-ki, Polsaty, Discovery. Już na forum kilkakrotnie na ten temat była dyskusja: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=11245
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10834.

Zdarzenia opisane przez Marcoxa są mi obce. Sygnał jest stabilny. Może to kwestia ustawienia anteny i miejsca odbioru lub od samego dekodera.
Ja mam Samsung 305G.

Oczywiście ocena jest subiektywna.
Poza tym ustawowo do 10 dni można zrezygnować z usługi - tak jest w umowie.
 

Markcox

New member
Nie mówię że 100 % abonentów CP ma kłopoty z obsługą techniczną...
Ale niestety jest ich bardzo duży procent. Mam znajomego który pracuje w firmie która jest podwykonawcą Polsatu i świadczą im usługę infolinii. Włos by Ci się zjeżył na głowie, gdybyś zobaczył jakie ludzie mają przypadki.

Pierwszy przykład z brzegu... Ostatnie (jak że fantastyczne:D ) święta Bożego Narodzenia. Masa telefonów od klientów, którzy w dużym procencie mają opłacony abonament na rok z góry. Budzi się rano, w wigilię i okazuje się, że CP nie działa. Procedura jest tak ajk wspomniałem - konsultant sprawdza płatności i informuej że ponowi sygnał, kótry powinien pojawić się w przeciągu kilku godzin:fool:
Niestety w wielu z tych przypadków ludzie (Ci sami) dzwonili przez całe święta (święta bez telewizji-dla mnie bomba:bober: ) skarżąc się że w dalszym ciągu nie odbierają sygnału, który został im ponowiony z dniem 27 XII.
Rozmiar problemu jest dopiero zauważalny z tej drugiej strony
 
Do góry