Dekoder HD w jmdi (Warszawa)

dzordz1

New member
Witam,

Mam możliwość podłączenia telewizji cyfrowej przez dostarczyciela JMDI. Oferują oni dekoder cyfrowy z możliwością nagrywania, z zastrzeżeniem że aby nagrywać należy do dekodera podłączyć własny dysk. Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Jakie są maksymalne/minimalne pojemności pamięci obsługiwane przez dekoder.
2. Czy można podłączyć dysk czy pendriva, czy i to i to ?
3. W jakim formacie są zapisywane programy ? Tzn, czy nagrany film/program będę mógł potem przenieść na pendrive do komputera i bez problemów obejrzeć ?
4. Czy podłączany dysk musi być 'czysty'. Czy istnieje możliwość że część dysku będzie zajęta przez 'komputerowe dane' a część przez dekoder?

P.S. Na razie jestem na etapie ustalania jaki model dekodera jmdi oferuje więc proszę tylko o pobieżne odpowiedzi.
P.S.2. Ogólnie to czy zewnętrzny dysk w dekoderze to plus czy minus ?
 

Basler

New member
Witam, moj pierwszy post na forum i juz odgrzewam kotleta :p

Chciałbym prosić o poradę w temacie dekodera. Wczoraj zostalem posiadaczem(jak narazie niezbyt szczęśliwym) dekodera firmy TechniSat model DiGYBOXX HD CX od JMDI. Mogłem wybrać jeszcze karte CI+ tej samej firmy(wziąłem dekoder ponieważ taką karte moge sobie kupić za 70zł). Telewizor do którego to podłączyłem to Sharp LC-46LE730ENET.

Dekoder po samym wyglądzie i jakości wykonania wydaje się być totalną chińską skorupą, pilot wygląda jakby był zabawkowy(wstyd go położyć przy gościach :p ), literówka na okładce instrukcji - ręce opadają. Pomijam kwestie dysku twardego(którego nie ma), wyjścia z dekodera(jest 1x hdmi i 1x S/PDIF + USB). Obraz na kanalach HD(głównie testowane kanały z pakietu Canal+ HD) jest zdecydowanie gorszy niż na nc+(to wiedziałem że z satelitą jakość nie bedzie miala porównania) ale także gorszy niż u znajomych którzy też mają telewizję z kablówki.

Moje główne pytania brzmią:
1. Czy ten dekoder to jest poprostu szmelc i powieniem poszukać czegoś innego(jeśli tak to prosze o jakieś sugestie);
2. Czy lepszym wyborem była by ta karta CI+(lub inna)
3. Czy może poprostu sam sygnał na kablu jest kiepski i nic z tym nie zrobie(operator oczywiście JMDI - jak jak w tytule wątku)
 
Do góry