Dekoder HD + monitor HD

Pucek12

New member
Witam wszystkich :)
1. A mianowicie chciałbym zamówić usługę Mutiroom HD w nc+ w najtańszym abonamencie - jeden dekoder przy telewizorze, drugi przy monitorze - może mi ktoś wytłumaczyć co będzie wymagane? Czytałem i czytałem - wychodzi, że oba dekodery połączone z anteną + dekodery podłączone do jednej sieci LAN. Nie jestem pewny więc ktoś kto lepiej siedzi w temacie niech mi to wytłumaczy ;)
2. Mam monitor iiyama ProLite B2712HDS, obsługuję on Full HD, ma wejście HDMI i głośniki. Po prostu podłącze dekoder do monitora za pomocą HDMI i będzie działać?
Pozdrawiam i z góry dzięki :)
 

czareknessel

New member
Witaj.
Użytkuję Multiroom standard HD od dłuższego czasu, również na monitorze.
Do poprawnego działania potrzebował będziesz dwóch sygnałów sateliternych, po jednym do każdego dekodera, oraz tak jak mówiłeś dekodery muszą być w jednej sieci.

Dekoder spokojnie podłączysz do TV przez HDMI i również dźwięk pojawi się w głośnikach, więc podsumowując wszystko będzie pięknie działać.
 

Pucek12

New member
Czyli do jednego dekodera antena i do drugiego. Jeden dekoder mam blisko routera więc podłącze go kablem do routera, a drugi daleko więc kupuje "transmiter wifi" (nie wiem jak to się dokładnie nazywa, zna ktoś może koszty?) i łącze się do routera. I teraz czym się różni ten główny dekoder od uzupełniającego? Główny podłączam pod TV na dole i łącze przez wifi, a uzupełniają łącze HDMI do monitora i łącze kablem do routera i powinno hulać?
Z góry dzięki :)
 

myty

New member
http://ncplus.pl/pomoc/wsparcie-techniczne/konfiguracja-polaczenia-sieciowego-w-multiroom-standard

tu poczytaj
 

czareknessel

New member
UP, link z dupy ucięty.

%Topic:
Nie testowałem osobiście jak działa połączenie wi-fi, bo mam po całym domu położone kable sieciowe, ale wiem, że działa.
Antenę to możesz mieć jedną, wystarczy konwekter(?) na 2 wyjścia.
Co do różnic, to główny dekoder, tak zwany "turbodekoder" ma swój wbudowany dysk, możesz nagrywać programy, oglądać YT i te sprawy.
Teraz dostałem kolejny dekoder (ITI 2850ST), który nie ma wyświetlacza, nie ma dysku (który można podłączyć pod usb), nie ma aplikacji.. Po prostu ja w salonie z dużym TV mam główny dekoder, żeby sobie nagrać czasem jakiś film, a po sypialniach porozrzucane inne "proste" dekodery.
 
Do góry