Dekoder HD do cyfry i polsatu

m_misiek

New member
Witam,

wertowałem trochę forum ale nie mogę nigdzie znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

Zacznę od tego, że mam zamiar kupić jeden z dwóch dekoderów HD. Jeden to Opticum 9500 HD a drugi to GoSat GS-8010.
Zależy mi abym mógł w łatwy sposób przełączać się między Cyfrą + a Polsatem. Może jakieś sugestie? Bo w sumie nie bardzo wiem czym się mogą te dwa dekodery różnić.

Drugie moje pytanie jest następujące. Opłacam teraz 2 abonamenty. Jeden za cyfre a drugi za polsat. Czy gdy kupie jeden z tych tunerów to czy będę też zmuszony dokupić jakiś moduł czy wystarczy, że wsadzę obie te karty do dekodera i będę odbierał zarówno polsat jak i cyfre?

Bardzo proszę o pomoc:)
Pozdrawiam
 

SAT_ANTHD

New member
Jedyną metodą na odbiór obu platform jest zmiana softu (dotyczy Opticum 9500 HD). Czytniki (standardowo Conax) po zmianie softu potrafią obsłużyć bez problemu karty cyfry (SECA2) oraz telewizji na kartę. Aby odbierać polsat musisz dokupić sobie moduł CI CAM z Nagravision 3 (czyli w Polsacie). Wówczas na jednym tunerze będziesz mógł oglądać wszystko. Oczywiście tunery, które wymieniłeś nie obsługują "N".
Pozdrawiam. Softy znajdziesz nawet na oryginalnej stronie producenta Globo.
 

melon100

New member
Możesz kupić GLOBO HD S1 bardzo solidny tuner z EPG po polsku i współpracuje z TVN na kartę :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry