Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

Humax HDTV

New member
Lech napisał:
No właśnie. A firma jest wielka i dba o naszych sąsiadów z za Odry, daje niemieckie czcionki bez proszenia a soft z Astry.
Sąsiedzi z za odry sami o siebie dbają. Tam jak jest norma DVB to się nadaje zgodnie z normą. Humax też obsługuje polską czcionkę na Polsacie w EPG bo jest nadawana zgodnie ze światową normą ISO. Jak by Cyfra tak zaczęła nadawać - zgodnie z iso to od jutra WSZYSTKIE tuner DVB na świecie by działały z Cyfrą a nie tylko dwa do wyboru plus kilka modeli mydelniczek.
Zrobienie czcionki na cyfrę jest złamaniem zasad konstruowania odbiorników DVB.
Jak ktoś zacznie robić kwadratowe koła do samochodów to w całej Polsce będziemy robić drogi w ząbki?
 

yanky

New member
gosiam napisał:
........ kto kupił Topfielda wcześniej....

Chyba się nie rozumiemy. Jak można kupić nowość wcześniej? Wczesniej od kogo (czego) ???

W menu tunera jest funkcja ładowania softu z satelity lub "ręcznie" przez USB lub port szeregowy.

W kwestii czarnego koloru - własnie dla tego koloru czekałem z kupnem tunera HD kilka miesięcy. Czarny kolor "pasuje" mi do TV. Wczesniej chciałem kupic PACE (też czarny), ale tam nie chodzą wszystkie moduły CAM.
 

Lech

New member
Bez reklam
Humax HDTV napisał:
Sąsiedzi z za odry sami o siebie dbają. Tam jak jest norma DVB to się nadaje zgodnie z normą. Humax też obsługuje polską czcionkę na Polsacie w EPG bo jest nadawana zgodnie ze światową normą ISO. Jak by Cyfra tak zaczęła nadawać - zgodnie z iso to od jutra WSZYSTKIE tuner DVB na świecie by działały z Cyfrą a nie tylko dwa do wyboru plus kilka modeli mydelniczek.
Zrobienie czcionki na cyfrę jest złamaniem zasad konstruowania odbiorników DVB.
Jak ktoś zacznie robić kwadratowe koła do samochodów to w całej Polsce będziemy robić drogi w ząbki?
Są jacy są. Anglicy jeżdżą lewą stroną. Do tej pory używałem Radixa pod Cyfrą i od razu były polskie czcionki, topfield też je ma więc czemu Humax nie ma? Mam jeszcze jedno pytanie. Którym softem zmieniać oprogramowanie? Na stronie Humaxa.com.pl znalazłem trzy: 1) Formula HDCI-2000EU 2) Loader U 4.01 3) Wdn4oak+ . Który jest właściwy?:confused:
 
Ostatnia edycja:

gosiam

New member
Lech napisał:
Są jacy są. Anglicy jeżdżą lewą stroną.
To spróbuj sobie w Anglii jeździć raz polewej raz po prawej stronie. A u nas z tego co wyczytałam wyżej jeden nadawca nadaje tak a inny owak. Jak są zasady i jest klient to szanując zasady szanuje się klienta. Ja wolała bym mieć do wyboru więcej odbiorników a nie dwa. A tak są dwa i nic więcej. Takie nadwanie jak się komu podoba to robienie klienta w balona. Spróbuj w Anglii zrobić coś niezgodnie z normami dowiesz się co znaczy słowo penality. W każdym normalnym kraju takie praktyki były by zwalczane przez jakichś darmozjadów z Rady Radiofoni albo jest też Urzęd Regulacji chyba mediów elektronicznych. Za co oni biorą podatki. Ze dwa domiary po milionie i już będą nadawali zgodnie z normami i skończy się dyskusja jaki producent przerobił a jaki nie przerobił. Ja nie chcę żeby ktoś musiał przerabiać. Wtedy jak będę chciała to sobie kupię w Berlinie albo gdziekolwiek.:fool:
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
gosiam napisał:
To spróbuj sobie w Anglii jeździć raz polewej raz po prawej stronie. A u nas z tego co wyczytałam wyżej jeden nadawca nadaje tak a inny owak. Jak są zasady i jest klient to szanując zasady szanuje się klienta. Ja wolała bym mieć do wyboru więcej odbiorników a nie dwa. A tak są dwa i nic więcej. Takie nadwanie jak się komu podoba to robienie klienta w balona. Spróbuj w Anglii zrobić coś niezgodnie z normami dowiesz się co znaczy słowo penality. W każdym normalnym kraju takie praktyki były by zwalczane przez jakichś darmozjadów z Rady Radiofoni albo jest też Urzęd Regulacji chyba mediów elektronicznych. Za co oni biorą podatki. Ze dwa domiary po milionie i już będą nadawali zgodnie z normami i skończy się dyskusja jaki producent przerobił a jaki nie przerobił. Ja nie chcę żeby ktoś musiał przerabiać. Wtedy jak będę chciała to sobie kupię w Berlinie albo gdziekolwiek.:fool:[/quote ]

Jeżdżę po Anglii co roku samochodem i nie mam z tym problemów. Sprawa jest innej natury. W GB samochody mają kierownice z prawej strony a więc producenci samochodów montują je po tej właśnie stronie. Jak któryś by się uparł z montowaniem kierownicy po lewej stronie nie sprzeda tam samochodu. Więc problem ma Humax a nie Cyfra. Pozdrawiam
 

Humax HDTV

New member
Cyfra nadaje niezgodnie z regulacjami i normami dotyczącymi polskich czcionek. I problem mają klienci Cyfry+ a nie WSZYSCY producenci bo ci klienci Cyfry nie mogą swobodnie kupować najlepszego ich zdaniem produktu. W Europie są setki a nawet tysiące odbiorników CI a ja mam do wyboru 2 albo 3 wybrane modele. Zmiana kilku bitów w sygnale Cyfry spowoduje, że nagle będę miał do wyboru setki urządzeń. Spróbuj w Niemczech nadać umlauty niezgodnie z normą to przed końcem tygodnia przyjdą do ciebie instytucje chroniące klienta przed monopolistą. Dlatego u niemców jest porządek i żaden producent nie musiał zmieniać oprogramowania ze względu na złe nadawanie czcionek.

Znajdź i podaj nazwę przynajmniej jednego nadawcy w Europie który nadaje czcionki niezgodnie ze standardem we własnym kraju. Choć jeden.:niewiem:
Naprawdę nie chcesz żeby nagle wszystkie odbiorniki były do wyboru? Wtedy skończy się kolejna paranoja, dziś TVN który jest dostępny w platformie Polsatu i w platformie Cyfry żeby dało się go czytać musi nadawać całkiem bez polskich czcionek. To jest normalne?:fool:
Jeśli to jest normalne to się nie dziw że już 2 miliony młodych podziękowało za tak normalny kraj.
 

Lech

New member
Bez reklam
Humax HDTV napisał:
To jest normalne?:fool:
Jeśli to jest normalne to się nie dziw że już 2 miliony młodych podziękowało za tak normalny kraj.

Może nie jest. Ale apropos normalności to pytałem, który z trzech programów jest właściwym do załadowania softu dla Humaxa 2000HDCI, bo dla mnie to też nie jest normalne.
 

j23

New member
Humax HDTV napisał:
Sąsiedzi z za odry sami o siebie dbają. Tam jak jest norma DVB to się nadaje zgodnie z normą. Humax też obsługuje polską czcionkę na Polsacie w EPG bo jest nadawana zgodnie ze światową normą ISO. Jak by Cyfra tak zaczęła nadawać - zgodnie z iso to od jutra WSZYSTKIE tuner DVB na świecie by działały z Cyfrą a nie tylko dwa do wyboru plus kilka modeli mydelniczek.
Zrobienie czcionki na cyfrę jest złamaniem zasad konstruowania odbiorników DVB.
Jak ktoś zacznie robić kwadratowe koła do samochodów to w całej Polsce będziemy robić drogi w ząbki?
Ciekawe, że na moim echostar pvr5020 to właśnie na C+ są polskie czcionki, a na polsacie nie.(moduł aston 2.0)
 

maszek

New member
Bez reklam
Humax HDTV napisał:
Humax też obsługuje polską czcionkę na Polsacie w EPG bo jest nadawana zgodnie ze światową normą ISO. Jak by Cyfra tak zaczęła nadawać - zgodnie z iso to od jutra WSZYSTKIE tuner DVB na świecie by działały z Cyfrą a nie tylko dwa do wyboru plus kilka modeli mydelniczek.
Zrobienie czcionki na cyfrę jest złamaniem zasad konstruowania odbiorników DVB.
Jak ktoś zacznie robić kwadratowe koła do samochodów to w całej Polsce będziemy robić drogi w ząbki?

Humax Polska, rozumiem że bronisz swojej firmy ale tak na spokojnie... od kiedy Humax wprowadził swój model na Polskę? Jesli dobrze pamiętam to w pierwszej połowie roku. I co, sprzedając tunery HD nie pomyslał, że w Polsce działają dwie platformy cyfrowe i należy "pod nie" przygotować odpowiedni soft, jeśli chce się sprzedawać sprzęt? Dopiero kiedy N-ka narobiła zamieszania wprowadzając swoją ofertę, nagle "zwąchano interes"
na sprzedaży innych niż dedykowane przez C+ tunerów. Dopiero teraz pracuje się nad softem? Powiedz mi Humax Polska jak to jest? Topfield wchodzi na rynek z pełnym dopasowaniem do platform cyfrowych a firma, która jest od pół roku w Polsce jest z tyłu za nim:D W dodatku wysuwasz argument, że to C+ jest BE bo nie nadaje wg standardu iso. Topfield się tym nie zasłania. :razz:
 
Ostatnia edycja:

ronin

New member
maszek napisał:
Humax Polska, ....
Cytujesz HumaxaHDTV nie Humaxa Polska. A z lektury postów wychodzi, że HumaxHD jest TYLKO użytkownikiem HUmaxa nie jego przedstawicielem.

HUMAX POLSKA pozwoliłes zadawć sobie pytania to może i jak wrzucę swoje kilka groszy, jako osoba bardzo chętna do zakupu tego tunera (lub TF77000).
1. Czy oglądając program SD lub HD poprzez złącze HDMI lub Component będe mógł jednoczesnie nagrywać go po Scartie i czy będzie to po Scartcie sygnał RGB (dla mnie podstawa m.in. dyskwalifikacji n-boxa). TF7700 ma z tyłu taki smieszny przełącznik co on daje (tu chyba pytanie równiez do posiadaczy TF), czemu go nie ma Humax (a moze jest w Humaxie zbędny?)
2. Czemu niektorzy użytkonicy pisza o słabszej jakości sygnału HDMI od sygnału Component (szczególnie w SD)
3. Dzwoniłem do Sensora i osoba która odebrała telefon powiedziała mi niezbyt ciekawą nowinę - nowe oprogramowanie pod EPG cyfry+ będzie za tydzień lub miesiać(to jeszcze rozumiem) albo wcale go nie będzie (a tu jestem zszokowany),
4. Wazniejsze niż zabawkowe EPG jest dla mnie mozliwosć oglądania filmów w orginalnych wersjach językowych z napisami. Podobno Humax ma tez i z tym problemy, czy nowa wersja oprogramowania ma równiez i temu zaradzić
5. Czy USB z tyłu tunera jest w wersji 1.x czy już 2.0 ?
6. Czy jest szansa na poprawe szybkości przełączania kanałów oraz bezproblemowe zapisywanie parametrów PremiereHD w pamięci odbiornika?

pozdrawiam, fajnie byłoby gdyby na pytania 1,2 i 5 odpowiedział w wolnej chwili jakis uzytkonik Topfielda.
 
J

Judash

Guest
gosiam napisał:
Z wermachtem to sobie żartował jeden sprzedawca, może ma jakieś wspomnienia. Ale mam inne pytanie gdzie na satelicie jest oprogramowanie Topfielda. W końcu jak mają od tygodnia oprogramowanie i to już gotowe to myślę, że spokojnie jest na satelicie i w internecie i się załaduje automatycznie każdemu kto kupił Topfielda wcześniej. Bo człowiek z Humaxa pisze że jeszcze nie gotowe i że będzie dostępne, a ci mają gotowe ale nie udostępnili.
A co do zdjęcia, to wojny się tym tunerem nie wywoła ale kolorystykę ma stalową trochę jak czołg. Wolę srebrne bo się dopasuje do reszty skrzynek pod telewizorem. Część tych skrzynek bym i tak wyrzuciła bo za dużo i jeszcze szerokością nie pasują, fuj.

Kobieto, na szczescie Topfield ma wszystko co trzeba i nie musze szukac satelit by miec polskie znaki.Na stronie firmowej jest odpowiedni soft do sciagniecia o ile komus potrzebny.I pamietaj, ze nie wszyscy lubia miec sprzet w kolorze srebrnym..brrr..ja nie lubie.
 

chief

New member
WWczoraj rozmawialem z dystrybutorem cyfry i powiedzial ze humaxy beda dopiero w przyszlym tygodniu, tak samo modulu do HD - cen jeszcze nie znaja. Tak wiec straszny burdel w naszej najwiekszej platformie.
 

maszek

New member
Bez reklam
ronin napisał:
Cytujesz HumaxaHDTV nie Humaxa Polska. A z lektury postów wychodzi, że HumaxHD jest TYLKO użytkownikiem HUmaxa nie jego przedstawicielem.

Jasne a ja jestem .......... nie powiem i tak wszyscy wiedzą (żartuję)
Ronin, przeczytaj co pisze Humax HDTV;) Pozazdrościć firmie Humax takich użytkowników jak Humax HDTV:D

ronin napisał:
fajnie byłoby gdyby na pytania 1,2 i 5 odpowiedział w wolnej chwili jakis uzytkonik Topfielda.

Yanky, liczymy na Ciebie :)
 
Ostatnia edycja:

sponn

New member
Zobaczcie jakie cacko

http://www.topfield.com.au/product.asp?SKU=TF7000HDPVRtb

Topfield 7700 z HDD i 2 tunerami :)

Ciekawe czy i kiedy trafi do nas do sprzedazy. Druga sprawa to to ze wyglada identycznie jak "nasza" 7700 ktora jest bez dysku i ma jeden tuner. Poza tym "naszej" nie ma na stronie Topfielda.

Dziwne to jakies. Czyzby do Polski trafily wersje bez dysku z 1 tunerem a te z HDD i 2 tunerami byly przeznaczone na inne rynki ?
 

maszek

New member
Bez reklam
sponn napisał:
Zobaczcie jakie cacko

http://www.topfield.com.au/product.asp?SKU=TF7000HDPVRtb

Topfield 7700 z HDD i 2 tunerami :)

Ciekawe czy i kiedy trafi do nas do sprzedazy. Druga sprawa to to ze wyglada identycznie jak "nasza" 7700 ktora jest bez dysku i ma jeden tuner. Poza tym "naszej" nie ma na stronie Topfielda.

Dziwne to jakies. Czyzby do Polski trafily wersje bez dysku z 1 tunerem a te z HDD i 2 tunerami byly przeznaczone na inne rynki ?


zobacz to zdjęcie http://www.hollex.pl/zdjecia/2270.jpg
ciekawe co ikonka "nagrywania" robi w 7700 - po lewej stronie?:D
 
Ostatnia edycja:

sfw

New member
sponn napisał:
Zobaczcie jakie cacko

http://www.topfield.com.au/product.asp?SKU=TF7000HDPVRtb

Topfield 7700 z HDD i 2 tunerami :)

Ciekawe czy i kiedy trafi do nas do sprzedazy. Druga sprawa to to ze wyglada identycznie jak "nasza" 7700 ktora jest bez dysku i ma jeden tuner. Poza tym "naszej" nie ma na stronie Topfielda.

Dziwne to jakies. Czyzby do Polski trafily wersje bez dysku z 1 tunerem a te z HDD i 2 tunerami byly przeznaczone na inne rynki ?

A czy to aby na pewno tuner SAT?
 
Do góry