Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

Goliat

New member
Bez reklam
Proszę nie używać obraźliwych nazw firm czy platform cyfrowych!

maszek napisał:
Judash, daj już spokój zajmijmy się tematem wątku - czyli tunerami do HD C+:D
Miał ktoś może już kontakt z tele-konsultantem C+? Ciekawi mnie jaką oficjalnie przedstawiają ofertę z innymi tunerami niż Philips. Skoro niektórzy dystrybutorzy oferują Humaxa w cenie 1080 zł to ciekawi mnie też, po ile bedą "chodzić Topfield czy Pace w tzw. promocyjnej cenie? ;)
Cyfra splamiła się obietnicami Philipsa HD ... problem polega na tym że Canal satellite (francuski odpowiednik Cyfry :D ) myślał o zapotrzebowaniu na około 10.000 sztuk..... a na pierwszy strzał zgłosiło się około 30.000 chętnych :D .... no i wymiękli (stąd śladowe ilości na naszym rynku)
Jeżeli chodzi o rodzaje tunerów które zaoferują to ci koledzy którzy znają dowództwo Cyfry i ich podejście do klientów (czyt.petentów) jest katastrofalne :( .... oni nas mają po prostu w..... nosie ;) (chciałem napisać coś innego :lol: ) czyli nie wiadomo co zaoferują.
Jest to działanie takie że lokalnie firmy które sprzedają tunerki HD mają dojście do kogoś władnego w C+ i podpisują umowy o sprzedaży swoich tunerów a C+ dopłaca różnicę do kwoty detalicznej (klient końcowy musi zapłacić 1080 PLN brutto)
Jak chodzi o kontakt z BOA to naprawdę można sobie darować!!
Sam jestem abonentem od początku istnienia Cyfry i po stracie majątku na telefony do Warszawki w tej chwili stosuję tylko spamowanie ich skrzynki mailowej (1-mail tematyczny i numerowane powtórki :D )...... rozmawiając z telekonsultantem nie masz pewności że jutro będzie pracował a to co tobie naobiecuje można sobie później wsadzić ...... w buty (znowu chciałem napisać coś innego :lol: )
Od kilku lat jestem szczęśliwym abonentem Cyfry ze swoim tunerkiem i z płatnością za rok z góry więc nie muszę atakować BOA i mam święty spokój.
Pozdrawiam. (poprawiłem ;) )
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
maszek napisał:
Tunery sprzedawane przez Sensor mają już soft ver.8. Dowiedziałem się też, że jak kupię tuner to i tak będę musiał się do nich zgłosić po świętach by wgrać soft ver....9-ej;) specjalnie przygotowany na Polskę z myślą o C+. Nie udostepnią go w internecie by ustrzec się przed jego pobraniem przez użytkowników Humaxa z "krajów ościennych".

Sensor jest dystrybutorem Humaxa na Polskę. Mają stronkę w internecie humax.com.pl więc hyba Humax płaci im za serwis. Powinni załączać najnowsze softy dla tego odbiornika. Jeśli mają obawy przed ściągnięciem oprogramowania przez osoby innojęzyczne to przecież można zaznaczyć w nazwie pliku .pl . Bo co mają zrobić osoby które kupiły odbiornik przed tygodniem czy kilkoma miesiącami? Wszyscy będą biegali z pudełkami do Sensora? Ja mieszkam 100 km od Wrocławia i mam się wyprawiać do nich po nowy soft? :fool:
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
A mnie ta zabawa w softy Humax-a zaczyna meczyc!Wybiore Topfielda z softem, ktory ma wszystko co trzeba.
 

DanielS

New member
Judash napisał:
A mnie ta zabawa w softy Humax-a zaczyna meczyc!Wybiore Topfielda z softem, ktory ma wszystko co trzeba.

I ja zrobię chyba tak samo. Nie chcę być odebrany jako złosliwiec ale jak to jest , że"wielki" Humax ( tak popularny na naszym rynku ) robi jakieś ceregiele z softem i co najważniejsze nie przygotował go na czas a Topfield "puszcza" tuner , który od razu ma wszystko co potrzebujemy i nie musimy robić żadnych upgrade'ów itp ? Dla mnie chociażby to jest świadectwem podejścia Humaxa do klienta ( zastanawiam się czy ten soft by był gdyby nie HD w Cyfrze - przeciez nikt nie zabronił Humaxowi przygotować wcześniej softu z poprawnie działającymi czcionkami w napisach i EPG pod Cyfrę ). Dopiero jak się okazało , że jest kasa do zrobienia na chętnych na HD to się zaczynają manewry wojenne z softami ( zmienianymi co kilka tygodni i nie wiadomo kiedy będzie wersja finalna - a kto zapłaci za zmianę softu ??? Oczywisćie Klient ).
Topfield od pierwszego dnia oferuje full wypas i to mi się podoba. Jednak chyba Topfield będzie moim wyborem - czekam jeszcze tylko jak działa z modułem Cyfra+HD - bo wszędzie opisują z Astonem. Jesli duet Topfield + CAM Canal+HD działają poprawnie to postawię właśnie na ten zestaw.:D
 

Humax

New member
Lech napisał:
Sensor jest dystrybutorem Humaxa na Polskę. Mają stronkę w internecie humax.com.pl więc hyba Humax płaci im za serwis. Powinni załączać najnowsze softy dla tego odbiornika. Jeśli mają obawy przed ściągnięciem oprogramowania przez osoby innojęzyczne to przecież można zaznaczyć w nazwie pliku .pl . Bo co mają zrobić osoby które kupiły odbiornik przed tygodniem czy kilkoma miesiącami? Wszyscy będą biegali z pudełkami do Sensora? Ja mieszkam 100 km od Wrocławia i mam się wyprawiać do nich po nowy soft? :fool:
Pisałem już na tym forum ale powtórzę. Soft pod CAM Polsatu powstał w nocy z czwartku na piątek w zeszłym tygodniu. Jest to wersja nazwijmy to BETA, trwają dalsze jej testy i nie ma zgody na publikację. Warunkowo ze względu na święta i rozpoczętą dystrybucję modułów POLSATU dopuszczono jej programowanie do sprzedawanych odbiorników które można przy tym przetestować.
Po opublikowaniu pliku kto poniósł by konsekwencje wprogramowania go do milionów odbiorników w Europie? Kto by je w razie problemów serwisował, kto by płacił za wysyłkę?
Jeśli jest ktoś ma ochotę sfinansować akcję na kilkadziesiąt milionów EURo to lepiej niech je wpłaci na chore dzieci.
 
J

Judash

Guest
Do Humax-a Polska.
Napisales, ze tylko tunery kupione u dystrybutorow majacych umowy z Humax-em beda mialy soft zgodny z C+ i Polsatem i ze posiadacze tunerow z innego zrodla niestety modyfikacji softu zrobic nie moga prawda?
 

Humax HDTV

New member
DanielS napisał:
Nie chcę być odebrany jako złosliwiec ale jak to jest , że"wielki" Humax ( tak popularny na naszym rynku ) robi jakieś ceregiele z softem i co najważniejsze nie przygotował go na czas a Topfield "puszcza" tuner , który od razu ma wszystko co potrzebujemy i nie musimy robić żadnych upgrade'ów itp ? Dla mnie chociażby to jest świadectwem podejścia Humaxa do klienta ( zastanawiam się czy ten soft by był gdyby nie HD w Cyfrze - przeciez nikt nie zabronił Humaxowi przygotować wcześniej softu z poprawnie działającymi czcionkami w napisach i EPG pod Cyfrę ). Dopiero jak się okazało , że jest kasa do zrobienia na chętnych na HD to się zaczynają manewry wojenne z softami ( zmienianymi co kilka tygodni i nie wiadomo kiedy będzie wersja finalna - a kto zapłaci za zmianę softu ??? Oczywisćie Klient ).
Topfield od pierwszego dnia oferuje full wypas i to mi się podoba. Jednak chyba Topfield będzie moim wyborem - czekam jeszcze tylko jak działa z modułem Cyfra+HD - bo wszędzie opisują z Astonem. Jesli duet Topfield + CAM Canal+HD działają poprawnie to postawię właśnie na ten zestaw.:D
Soft do Topfielda jest dostępny od tygodnia i cały czas nie został opublikowany (ten najnowszy bo wcześniejsze są) Z tego co wiem kilkaset Topfieldów zostało sprzedanych w Polsce i ich klienci muszą wysyłac tunery na przeprogramowywanie. Ja mam w domu już trzeciego Humaxa, w tym czasie pojawiało się w Polsce i znikało dziesiątki firm. Ludzie zostawali bez serwisu i wsparcia programowego. Dlatego wolę dużego producenta, bo on będzie za 5 lat w tym czasie wielu zniknie i wielu się pojawi a ja będę miał upgrade jak się pojawią problemy. A to że upgrade będzie tydzień później niż w Topfieldzie. Jakoś przeżyję tydzień bez EPG Cyfry. Zresztą gdyby cyfra nadawała je porządnie to było by od zaraz we wszystkich odbiornikach i bez ceregieli można by wybierać wśród dziesiątków tunerów a nie wśród dwóch.
 

yanky

New member
Topfield TF7700-HSCI jest sprzedawany od kilku dni. Najnowszy soft (na Europę) pojawił się na początku grudnia. Z takim softem kupiłem kilka dni temu mojego Topfielda, tego modelu nie ma z innym softem. Nie rozumiem również jak mozna było sprzedać wczesniej kilkaset sztuk, skoro jest to nowość.

Software można wgrać na dwa sposoby:
1. SAT (ustawienie w menu)
2. Komputer (przez USB lub port szeregowy)

Na stronie Topfielda są programy, którymi mozna "zarządzać" ustawieniami list z programami, sortować je, dodawać inne itd.

Niestety nie miałem jeszcze czasu przetestować tego ostatniego.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Humax HDTV napisał:
Soft do Topfielda jest dostępny od tygodnia i cały czas nie został opublikowany (ten najnowszy bo wcześniejsze są) Z tego co wiem kilkaset Topfieldów zostało sprzedanych w Polsce i ich klienci muszą wysyłac tunery na przeprogramowywanie. Ja mam w domu już trzeciego Humaxa, w tym czasie pojawiało się w Polsce i znikało dziesiątki firm. Ludzie zostawali bez serwisu i wsparcia programowego. Dlatego wolę dużego producenta, bo on będzie za 5 lat w tym czasie wielu zniknie i wielu się pojawi a ja będę miał upgrade jak się pojawią problemy. A to że upgrade będzie tydzień później niż w Topfieldzie. Jakoś przeżyję tydzień bez EPG Cyfry. Zresztą gdyby cyfra nadawała je porządnie to było by od zaraz we wszystkich odbiornikach i bez ceregieli można by wybierać wśród dziesiątków tunerów a nie wśród dwóch.

OK! My chcemy wiedziec, czy mozna bedzie zrobic upgrade przez satelite lub sciagajac sobie soft ze strony firmowej, czy trzeba bedzie wysylac tunery do serwisu i czy kazdy posiadac tunera bedzie mogl zrobic upgrade niezaleznie skad posiada tuner?
 

gosiam

New member
Tyle, że ten Tpfield to jakieś ufo. Może nawet dobre ufo ale ufo. Dzwoniłam i pytałam po firmach w okolicy - Humaxa znają a Tpofield to im się z Niemcami wojną i wehrmachtem kojarzy. Ktoś się nawet dziwił że Koreańska firma ma niemiecką nazwę (mi to bardziej na angielską wygląda). Sory dla mnie różnica między Humaxem a Topfieldem to taka różnica jak między Panasonic a Panascanic. Topfield to chyba można by przetłumaczyć jako górne pole a mi się zdaje, że jak im za 3 miesiące odechce się robić soft do na Polskę to ja będe w łysym polu a nie w top polu.
A Humaxa to kupię bo jest ładniejszy. Może nie taki całkiem piękny ale napewno ładniejszy.
 
J

Judash

Guest
gosiam napisał:
Tyle, że ten Tpfield to jakieś ufo. Może nawet dobre ufo ale ufo. Dzwoniłam i pytałam po firmach w okolicy - Humaxa znają a Tpofield to im się z Niemcami wojną i wehrmachtem kojarzy. Ktoś się nawet dziwił że Koreańska firma ma niemiecką nazwę (mi to bardziej na angielską wygląda). Sory dla mnie różnica między Humaxem a Topfieldem to taka różnica jak między Panasonic a Panascanic. Topfield to chyba można by przetłumaczyć jako górne pole a mi się zdaje, że jak im za 3 miesiące odechce się robić soft do na Polskę to ja będe w łysym polu a nie w top polu.
A Humaxa to kupię bo jest ładniejszy. Może nie taki całkiem piękny ale napewno ładniejszy.

O widze, ze Panowie z twoich okolic to Powinni raczej historie wykladac ;)w szkolach.....specjalnych dla firm ;)
 

Lech

New member
Bez reklam
Humax Polska napisał:
Pisałem już na tym forum ale powtórzę. Soft pod CAM Polsatu powstał w nocy z czwartku na piątek w zeszłym tygodniu. Jest to wersja nazwijmy to BETA, trwają dalsze jej testy i nie ma zgody na publikację. Warunkowo ze względu na święta i rozpoczętą dystrybucję modułów POLSATU dopuszczono jej programowanie do sprzedawanych odbiorników które można przy tym przetestować.
Po opublikowaniu pliku kto poniósł by konsekwencje wprogramowania go do milionów odbiorników w Europie? Kto by je w razie problemów serwisował, kto by płacił za wysyłkę?
Jeśli jest ktoś ma ochotę sfinansować akcję na kilkadziesiąt milionów EURo to lepiej niech je wpłaci na chore dzieci.

Wielkość fimy poznajemy po jej podejściu do klientów. Jak się sprzedaje produkt na polski rynek to o znaki trzeba zadbać. Mówiłem też o rozszerzeniu pliku "pl", dla użytkowników internetu. Czemu internetu? Ponieważ wszystkie trzy polskie platformy nadają z Hot Birda a nie z Astry. Więc trudno wymagać od dwóch milionów polaków aby kręcili antenami na Astrę i z powrotem. O tym duża fima powinna wiedzieć, że jest dla klientów a nie odwrotnie. Jeżeli ma Pan wpływ na powyższe to radzę zareagować nim setki lub tysiące ludzi stanie się nieufnymi [ patrz sonda]. Pozdrawiam
 

DanielS

New member
gosiam napisał:
Tyle, że ten Tpfield to jakieś ufo. Może nawet dobre ufo ale ufo. Dzwoniłam i pytałam po firmach w okolicy - Humaxa znają a Tpofield to im się z Niemcami wojną i wehrmachtem kojarzy. Ktoś się nawet dziwił że Koreańska firma ma niemiecką nazwę (mi to bardziej na angielską wygląda). Sory dla mnie różnica między Humaxem a Topfieldem to taka różnica jak między Panasonic a Panascanic. Topfield to chyba można by przetłumaczyć jako górne pole a mi się zdaje, że jak im za 3 miesiące odechce się robić soft do na Polskę to ja będe w łysym polu a nie w top polu.
A Humaxa to kupię bo jest ładniejszy. Może nie taki całkiem piękny ale napewno ładniejszy.
gosiam :lol: widzę , że jesteś 100% kobietą. Moja ukochana też patrzy na wygląd :) ( tunera ,hehe) , tyle że akurat u mnie pasuje bardziej czarny kolor :) . Jednak nie to jest priorytetem ( np. teraz stoi u mnie srebrny Radix z dyskiem HD i jakoś nie zwariowałem z tego powodu :) Ja Topfielda znam od dłuższego czasu a to , ze nie jest znany w Polsce to już może sprawa marketingu a może po prostu mniejszej ilości tunerów dostępnych w Polsce. Skoro jest polecany przez Cyfrę to twierdzę ,że jest tak samo przez nich znany jak Humax :) Od początku jak zetknąłem się z tą marką wszystkie opinie są jak najlepsze i wiadomo , że to sprzęt z wyższej półki ( przynajmniej porównywalny z Humaxem ). Zerknij sobie na ich stronę > www.topfield.co.kr - oferta jest dość bogata. Tuner na nasz rynek jest nowością - nie ma go jeszcze w oficjalnej ofercie - co jak mi się wydaje świadczy o powaznym podejsciu do rynku bo wygląda na to , ze został przygotowany dla polskiego konsumenta. Swoją drogą zwróc uwagę ,że np. w hollexie wszystkie tunery Topfield określone są jako High-End lub klasa wyższa - to też coś oznacza. Ja nie mam nic przeciwko Humaxowi bo to też porządna firma ale jeśli teraz zdecyduję się na kupno tunera to jednak Topfield spełnia moje wymagania a niestety Humax jeszcze nie :)

P.S.
Jeśli ludzie z twoich okolic nie znają marki Topfield a zajmują się handlem sprzętem tv-sat to chyba powinni zmienić profesję :))))

Pozdrawiam
 

yanky

New member
gosiam napisał:
Tpofield to im się z Niemcami wojną i wehrmachtem kojarzy.

Jeśli tym można wywołać wojnę, to gratuluję takich "fachowców".

przod.jpg
 

sfw

New member
Lech napisał:
Wielkość fimy poznajemy po jej podejściu do klientów. Jak się sprzedaje produkt na polski rynek to o znaki trzeba zadbać. Mówiłem też o rozszerzeniu pliku "pl", dla użytkowników internetu. Czemu internetu? Ponieważ wszystkie trzy polskie platformy nadają z Hot Birda a nie z Astry. Więc trudno wymagać od dwóch milionów polaków aby kręcili antenami na Astrę i z powrotem. O tym duża fima powinna wiedzieć, że jest dla klientów a nie odwrotnie. Jeżeli ma Pan wpływ na powyższe to radzę zareagować nim setki lub tysiące ludzi stanie się nieufnymi [ patrz sonda]. Pozdrawiam

Zgodnie z info na stronie Humaxa, update jest możliwy nie tylko z Astry ale i HotBirda. Z tym że go tam ni ma :niewiem:

pzdr
 

Lech

New member
Bez reklam
sfw napisał:
Zgodnie z info na stronie Humaxa, update jest możliwy nie tylko z Astry ale i HotBirda. Z tym że go tam ni ma :niewiem:

pzdr

No właśnie. A firma jest wielka i dba o naszych sąsiadów z za Odry, daje niemieckie czcionki bez proszenia a soft z Astry.
 

gosiam

New member
Z wermachtem to sobie żartował jeden sprzedawca, może ma jakieś wspomnienia. Ale mam inne pytanie gdzie na satelicie jest oprogramowanie Topfielda. W końcu jak mają od tygodnia oprogramowanie i to już gotowe to myślę, że spokojnie jest na satelicie i w internecie i się załaduje automatycznie każdemu kto kupił Topfielda wcześniej. Bo człowiek z Humaxa pisze że jeszcze nie gotowe i że będzie dostępne, a ci mają gotowe ale nie udostępnili.
A co do zdjęcia, to wojny się tym tunerem nie wywoła ale kolorystykę ma stalową trochę jak czołg. Wolę srebrne bo się dopasuje do reszty skrzynek pod telewizorem. Część tych skrzynek bym i tak wyrzuciła bo za dużo i jeszcze szerokością nie pasują, fuj.
 
Do góry