Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

acton777

New member
Bez reklam
Wiem, ze ma problem z pilotem, do tunera HD. Jeśli wyłączy "bajery" w TV, usterka ustąpi.
zdaję sobie sprawę jak to brzmi, ale przekonałem się na własnej skórze, ze to pomaga. Moze telewizory tworzą jakieś pole, które zakłóca działanie pilota C+ :confused:
 

Lemoniada

Member
acton777 napisał:
Wiem, ze ma problem z pilotem, do tunera HD. Jeśli wyłączy "bajery" w TV, usterka ustąpi.
zdaję sobie sprawę jak to brzmi, ale przekonałem się na własnej skórze, ze to pomaga. Moze telewizory tworzą jakieś pole, które zakłóca działanie pilota C+ :confused:

witam wyłączyłem oszczędność energi i pilot i tuner działa normalnie, jestem w szoku
dzięki ziomek
 

Lemoniada

Member
acton777 napisał:
Niektóre "płaskie" TV mają funkcje: oszczędność energii, ambilight, podświetlanie marki itp. Wyłącz wszystkie dodatki, które masz uruchomione, potem, po kolei włączaj i testuj. Jak znajdziesz przyczynę: po prostu wyłącz na stałe.

Nie pytajcie mnie dlaczego tak jest i jak to się dzieje, bo nie wiem :( Widziałem -naście takich "ustertek" przy róznych markach TV i wszystkie ustąpiły, po wyłączeniu "czegoś tam".

potwierdzam, u mnie był problem z oszczędnością energi, wyłączyłem i zaczął działać
pozdrawiam
 

kyloo

New member
A czy u Was też niektóre programy z Cyfry HD są nie nadawane jaku HD ?
Tzn. obraz jest tylko pośrodku ekranu - zwsze jakiś program musi być taki - ten z HD w nazwie :)

:hmm:
 

CuoreRosso

New member
To, że włączysz C+HD nie oznacza, że to co widzisz jest w wysokiej rozdzielczości. Może ze 20% tego co pokaują to HD. Zajrzyj na oficjalną stronę Canalplus, kliknij zakładkę Program TV i tam przy opisie każdej pozycji programowej masz symbole. W ten sposób ustalisz co jest w High Definition a co nie, a jak jeszcze nie jest w formacie 16:9 to widzisz pasy. Proste.
 

behappy

New member
jako klient CP skorzystałem wczoraj z napakowanej promocji C+ z dekoderem PVR HD ;-)

Mam jeden kabel anetowy i takowy problem:

- przy połączeniu do wejścia nr. 1 informacja o braku sygnału;

- przy połączeniu do wejścia nr. 2 sygnał jest, oglądanie i nagrywanie ręczne możliwe; nagrywanie zaprogramowane nie działa (przy wyłączeniu);

- nagrywanie zaprogramowane (przy wyłączeniu) działa przy połączeniu do ... wejścia nr. 1.

czy to jest normalne? w instrukcji stoi, że z defaultu powinno być użyte wejście nr. 1, ale mimo że nagrywa "batchowo" to nie ma sygnału przy oglądaniu.
 

lucas0

New member
Witam,

Posiadam od wczoraj dekoder philips pvr z cyferki. Podpięty jest pod LCD poprzez HDMI. Mam jednakże problem z przerywającym dźwiękiem... głos zanika co jakiś czas na ułamek sekundy ... soft pobrany najnowszy. W czym moze byc problem ?? Kabel HDMI ? Wadliwy dekoder ? Proszę o pomoc.
 

behappy

New member
behappy napisał:
jako klient CP skorzystałem wczoraj z napakowanej promocji C+ z dekoderem PVR HD ;-)

Mam jeden kabel anetowy i takowy problem:

- przy połączeniu do wejścia nr. 1 informacja o braku sygnału;

- przy połączeniu do wejścia nr. 2 sygnał jest, oglądanie i nagrywanie ręczne możliwe; nagrywanie zaprogramowane nie działa (przy wyłączeniu);

- nagrywanie zaprogramowane (przy wyłączeniu) działa przy połączeniu do ... wejścia nr. 1.

czy to jest normalne? w instrukcji stoi, że z defaultu powinno być użyte wejście nr. 1, ale mimo że nagrywa "batchowo" to nie ma sygnału przy oglądaniu.

sprawa się wyjaśniła. paramter 7.1.B ;-) Był TWIN zamiast pojedyńczy konwenter.
 

Lemoniada

Member
lucas0 napisał:
Witam,

Posiadam od wczoraj dekoder philips pvr z cyferki. Podpięty jest pod LCD poprzez HDMI. Mam jednakże problem z przerywającym dźwiękiem... głos zanika co jakiś czas na ułamek sekundy ... soft pobrany najnowszy. W czym moze byc problem ?? Kabel HDMI ? Wadliwy dekoder ? Proszę o pomoc.
Witam również mam ten sam problem, dźwięk co jakiś czas zanika na około 2 sekundy i powraca do normalności i tak na wszystkich kanałach, czego to jest wina?Mam dekoder Philips HD 6201/91
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Lemoniada napisał:
Witam również mam ten sam problem, dźwięk co jakiś czas zanika na około 2 sekundy i powraca do normalności i tak na wszystkich kanałach, czego to jest wina?Mam dekoder Philips HD 6201/91
Witam.
U mnie na jednym kablu HDMI także dźwięk "się rwie" (na nieco dłuższym 2 m., droższym i kupionym rok temu),
a na innym (tańszym za. ok 30 zł i nieco krótszym 1,5 m) wszystko w porządku.
 

robo55

New member
dzwno tu nie zaglądałem, ale po dzisiejszym zakupie cyfry musiałem niestety poczytać. Jestem abonentem ich usług już dobre kilka lat i przyszła znowu pora na promocję. Ponieważ niczego jakoś tydzień temu nie umiałem załatwić poszedłem do sklepu wziąłem pvr HD praktycznie z wszystkimi opcjami i nastawieniem, że poczekam 3 miesiące i oddam im używany tuner HD philipsa. To to jednak zauważyłem w domu to istna tragedia. Pomijam już, że nie ma komponenta - mówi się trudno, ale.......ludzie on przełącza kanły z prędkością żólwia i nawet te oprogramowanie 59 nic nie daje.......Myślałem, że bedzie gorzej, ale że aż tak.....tego w najczarniejszych snach sie nie spodziewalem. O uruchomieniu nawet nie mówię bo to kiepski żart. Pisząc te słowa porownuję ten sprzęt tylko do tego samego philipsa bez prv, nawet nie próbuje przyrównywać do humaxa czy topka. Koniec końców zostawiłem na najmniejszym pakiecie ten stary dekoder. Mam jednak pytanko czy u wszystkich tak chodzi to przełączanie? i naprawdę nic temu nie można zaradzić?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Dla Ciebie może i tragedia, dla mnie nie. To jest dość względne.
Przełączanie kanałów nie jest natychmiastowe (coś ok. 1 sek),
ale w porównaniu z moim Sharpem i tak szybsze :). Oczywiście powinno być szybsze.
Samo włączanie z czuwania trwa ok 20-25 sek to jest zbyt długo.
Wszystko na 79 wersji oprogramowania. Powinni to poprawić.
 

Lemoniada

Member
gatar napisał:
Witam.
U mnie na jednym kablu HDMI także dźwięk "się rwie" (na nieco dłuższym 2 m., droższym i kupionym rok temu),
a na innym (tańszym za. ok 30 zł i nieco krótszym 1,5 m) wszystko w porządku.

Nie jest to wina kabla na pewno bo sprawdzałem na dwóch, a druga sprawa to wcześniej miałem taki sam model tunera dosłownie tydzień temu i wszystko na tych samych kablach było w porządku. Więc jest to chyba albo wina drugiego tunera albo jest jakiś ogólny teraz problem ze strony nadawania cyfry? czy ktoś kto ma cyfrę obecnie i tuner do HD ma podobny problem?
 

CuoreRosso

New member
Ja mam ten shit i potwierdzam, rwie dźwięk czasami na HBO i C+.
Brak wyjścia component to skandal.
Szybkość przejścia ze stanu STAND BY do ON to skandal.
Szybkość przełączania kanałów pozostawia wiele do życzenia.
Tuner nie wysyła dźwięku DD 5.1 po HDMI - kolejny skandal.
A jednak ludzie biorą... Ja wziąłem bo mi DPD zniszczyło Golden Interstar 890 HD... Diabli nadali...
 

Lemoniada

Member
wymieniłem już trzeci tuner i ta sama sytuacja, co jakiś czas na jakieś 2 sekundy ginie głos i pojawia się znowu, na pewno nie jest to wina ani kabla HDMI ani tunera, przypuszczam że może być to wina przekazu z cyfry lub mam za słaby konwerter pod te warunki pogodowe, może to one mają tutaj jakiś wpływ? Czy mogą się wypowiedzieć osoby czy mają również taki problem ?
konwerter mam Golden Interstar Universal Single LNB GI-201 Platinum X
 

anntek

New member
Witam ja mam CP i ten cały pakiet HD oraz LCD Toshibe i ten dekoder Philips PRV HD i nie wiem jak zgrać z niego jakiś film który nagrałem na kompa. Wiem jedynie tyle że na pewno jest to możliwe i po zgraniu jest jakiś dziwny format tego co nagrałem no i trzeba to przerobić ale to najmniejszy problem. Problem polega na tym że nie wiem jak zgrać to z dekodera wie ktoś może
 

sojan

New member
1920x1080i

Mam problem z sygnałem z tunera philips pvr w rozdzielczosci 1920x1080i. Po załączeniu tunera telewizor (samsung 46a756) przełacza sie na 1280x720. Do przedwczoraj było wszystko ok. Proszę o poradę w czym tkwi problem.
 

bot

New member
Mam problem z sygnałem, nabyłem pvr hd philips i włos jeży się na głowie po przeczytaniu opinii na ten temat.
Mam jeden kabel anetowy, problem-brak sygnału, pozostaje jeszcze ustawienie anteny. Czy jest możliwość korzystania z HD przy jednym kablu antenowym i podwójnym konwertorze?
Jak odbierać HD przy jednym kablu antenowym?
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
Mozna na podwójnym konwerterze ;) podłączyć PVRa jednym przewodem.
zmień w Menu TYP KONWERTERA na POJEDYŃCZY. Instrukcja obsługi strona 20.
 
Do góry