Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

gregos

New member
brak sygnału hd

witam mam ostatnio taki problem że mój PVR na kanałach HD pokazuje brak sygnału sprawdź antenę po wyłączeniu i włączeniu działa do następnego przełączenia kanałów potem znów nie działa na HD wchodzę w ustawienia anteny jest sygnał na 4 i pół wlączam hD i jest potem znów nie ma wymieniłem dekoder i to samo oprogramowanie 79 sam już jestem głupi co może być...
 

sadada

New member
gregos napisał:
witam mam ostatnio taki problem że mój PVR na kanałach HD pokazuje brak sygnału sprawdź antenę po wyłączeniu i włączeniu działa do następnego przełączenia kanałów potem znów nie działa na HD ...
Witam.
Mam to samo od kilku dni (ok. tygodnia) - sygnał 4.5, SD w porządku a na HD po kilku minutach brak sygnału.
Może to przejście na DVB-S2 w połączeniu z większym ostatnio zachmurzeniem ? Może trzeba bedzie zajrzeć do anteny.
Mam wrażenie, że gdy zaprogramuję nagrywanie na HD to nagrywa się bez problemu, ale muszę to jeszcze sprawdzić, bo wydaje się to trochę podejrzane.
 

gregos

New member
sadada napisał:
Witam.
Mam to samo od kilku dni (ok. tygodnia) - sygnał 4.5, SD w porządku a na HD po kilku minutach brak sygnału.
Może to przejście na DVB-S2 w połączeniu z większym ostatnio zachmurzeniem ? Może trzeba bedzie zajrzeć do anteny.
Mam wrażenie, że gdy zaprogramuję nagrywanie na HD to nagrywa się bez problemu, ale muszę to jeszcze sprawdzić, bo wydaje się to trochę podejrzane.
dokładnie tak samo ale jak do tej pory nie znam przyczyny może ktoś pomoże....
 

sadada

New member
@gregos

Wczoraj wieczorem, gdy problem z zanikiem sygnału właściwie uniemożliwiał mi oglądanie kanałów HD zrobiłem eksperyment i właczyłem nagrywanie a po 1 minucie odtwarzanie tego programu z dysku (w trakcie nagrywania) i okazało się, że zaniku sygnału nie było.
Mam wrażenie, że soft w tunerze jest wrażliwy na jakies chwilowe zakłocenie i zamiast pokazywać program dalej to blokuje się na obsłudze chwilowego braku sygnału.
 

siwy25

New member
gregos i sadada- od 8 kwietnia po zalecanym przez c+ przeprogramowaniu tunera mam ,,mniej więcej'' to samo co u Was, wystarczy że wejde w menu 7(Parametry Techniczne)ustawienie anteny(siła sygn.tak ja u Was 4,5) wychodzę z menu i.... niemam kanałów HD! napis ,,brak sygnału sprawdz antenę'',pozostałe kanały ok! ale wystarczy że na moment wyłącze pilotem tuner,włącze ponownie i już kanały HD grają! i teraz po prostu bez potrzeby nie sprawdzam sygnału((menu nr.7) i kanały HD śmigają nawet jak deszcz leje! Spróbujcie sprawdzić w ,,Parametrach Technicznych'' parametry nadawania dla HD powinno być:pol. pionowa, częstot.11278.Hot Bird powinin ustawić się autom. jak coś przekręciłem sprawdzcie http:www.satkurier.pl/news/40527/cyfra-po zmianie transopnderów
Pozdr.
 

Animal

New member
Ponieważ rośnie ilość kanałów HD i to nie wszystkie są dublowane w SD zaczynam przymierzać się ewentualnie do zamówienia Phila 6201HD/gdyż mam wykupionego Kena na własność/.Stąd pytania :jaki jest ostatni soft ,czy po zmianach oprogramowania działa już poprawnie/bo początkowo podobno były zacięcia i problemy/,czy działa disqc i bezproblemowo można odbierać HB i Astrę,czy po zmianach na tr.programy HD nadawane są z mniejszą mocą niż poprzednio/wiele osób musiało zdaje sie poprawiać niby dobrze ustawione anteny/,czy będzie działał z Kenem poprzez przelotkę oraz czy odczuję wyraźną różnicę w jakości SD i między HD a SD w porównaniu do Kena/tam bez HD/mając telewizor CRT 32"-Panorama/płaski/czyli czy gra jest warta świeczki bo nie mam w najbliższym czasie w planach wymianę tego telewizora na plazmę czy LCD.Z góry dziękuje może i być na PW.Pozdrowienia
 

acton777

New member
Bez reklam
Odpowiem tylko na jedno, najwazniejsze Twoje pytanie, reszta potem będzie nieaktualna: na CRT zobaczysz znaczna róznicę między SD, a HD.
Programy HD na tym TV, jak i po kablu scart będą miały FATALNĄ jakość, gorszą od SD :p


I czytaj forum zanim zaczniesz pytać... ASTRA + HB pisałem na górze strony...
 
Ostatnia edycja:

tp13

New member
jaki dekoder hd w uk

Witam. Chcialem sie poradzic jaki kupic dekoder do cyfry+ w anglii. Humax hdci2000 mozna tu dostac za okolo 400zl czy polecacie jakies inne dekodery (philips pvr raczej tutaj nie jest dostepny). Widzialem natomiast ze jest tu mnostwo dekoderor thompson do odbioru sky. Czy na tym dekoderze bede mogl ogladac cyfre?
 

acton777

New member
Bez reklam
Jeśli będ[SIZE=-1]zie miał wbudowany moduł [/SIZE][SIZE=-1]zgodny [/SIZE][SIZE=-1]z SECA, to wystarc[/SIZE][SIZE=-1]zy wło[/SIZE][SIZE=-1]zyć kartę do c[/SIZE][SIZE=-1]zytnika. Jeśli nie, to będ[/SIZE][SIZE=-1]zies[/SIZE][SIZE=-1]z musiał [/SIZE][SIZE=-1]zainwestować w moduł dostępu, spr[/SIZE][SIZE=-1]zedawany pr[/SIZE][SIZE=-1]ze[/SIZE][SIZE=-1]z C+ lub np.:[/SIZE] AstonCrypt CI ;)
[SIZE=-1] A tu o coś o HDCI2000: http://www.satkurier.pl/news/31367/
Pos[/SIZE]zukaj moze jakiegoś fergusona 8800 lub 8900, najmniejsze problemy z nimi są, do tego łatwy dostęp do oprogramowania i gotowych list kanałów.
 
Ostatnia edycja:

ger_ard

New member
kabel RF a dekoder cyfrowy

jak podłączyć dwa wejścia z anteny zwyłej i satelitarnej do jednego wejścia w dekoderze, czy może być zwrotnica zwrotnica SWE 2-01 ?
 

acton777

New member
Bez reklam
Tego sie tak nie da połączyć!! Nie mozna do dekodera sat. włączać naziemnej!! A jeśli juz chodzi o zwrotnice RTV -SAT wez jakąś firmy mezon, z axingiem miałem problemy...
Po za tym wazne jaki dekoder, jaka platforma, jaka naziemna...
 

ger_ard

New member
czemu nie można skoro w instrukcji telewizora pokazują , jedne wejście z satelity, drugie z anteny naziemnej do dekodera telewizji satelitarnej, który ma dwa wejścia RF IN. . Mam Cyfrę + , a potrzebuję również sygnał z kablówki
 

incognitos

New member
Ja mam pytanko odnoścnie dekodera PVR HD z Cyfry. Ma on wyjście audio w postaci SPDIF. Jakim kablem ma podłączyć go z ampli (Yamaha RX-V461) żeby uzyskać dd 5.1?? Byłem pewien że to SPDIF to wyjście optyczne a tu zonk bo wygląda jak zwykły cinch...

PS:W instrukcji napsiali żeby podłączyć wyjście SPDIF do wejścia cyfrowego w ampli za pomocą kabla zakończonego wtykami typu cinch... ale ja tego nie kumam jest coś takiego jak cyfrowe wejście cinch??

PS2: Mam w ampli wejście coaxial? Czy to tam mam podłączyć? Mam kabel coaxial ale po podłączeniu mam tylko stereo PCM, a w filmie Dreamgirls napisali, że będzie 5.1 a tu dupa... to wina złego połączenia czy po prostu nie nadali tego filmu w dd 5.1?

PS3: W menu dekoder ajest tylko wybór mono i stereo może tu pies pogrzebany?
 
Ostatnia edycja:

incognitos

New member
Holt_ napisał:
Do kabla już doszedłem :) Podłączyłem DVD coaxialem z ampli i film śmiga w dd5.1
Pytanie pozostaje dlaczego na cyfrze mam tylko stereo PCM??
Myślę na dwoma problemami:
1.W dekoderze są tylko opcje audio mono i stereo
2. Może ten film nie leci w 5.1 a tylko w programie tak napisali? Jakby ktoś mógł szybko sprzwdzić Dreamgirls na Canal+Film będzie leciał jeszcze z 1,5 godziny

EDIT:MAM!!! Trzeba było zmienić wersję językową na oryginalną :) Za to zrodziło się pytanie czy warto zainwestować w dobrej jakości kabel coaxial??
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Witam.

Noszę się z zamiarem podpisania umowy z Cyfrą+. Mam TV Panasonic 42PX80E. Myślę o dzierżawie nagrywarki z HD Pewnie dołożę Canal+ bo tam trochę żużla jest i czasami niezłe filmiki się trafiają. HD w promocji dają. Aktywacja 99zł + montaż 200zł. To są koszty na dzień dobry, a potem co miesiąc około 100zł z dzierżawą dekodera.
Czy Waszym zdaniem jakość programów nadawanych przez Cyfrę + jest warta swojej ceny? Czy skończyły się problemy z obsługą dekodera po udostępnieniu nowego oprogramowania? A jak się prezentują programy w PC lub n-ke ? Jak się spisuje nagrywarka i cała reszta. Nie ma problemów z obsługą gwarancyjną sprzętu oczywiście w razie awarii? Chętnie bym skorzystał z usług UPC cyfrowy ale na razie nie wiadomo kiedy będzie w Trójmieście. Mam ich analog, ale chcę zobaczyć na co stać mój TV.

Pozdrawiam

Pozdrawiam
 
Do góry