Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

siwy25

New member
W styczniu wymieniłem tuner mediasat na philipsa PVR HD(wynajem 20zł mies.) a za ant.85 i konwerter twin zapłaciłem 95zł.
Ceny oknwerterów quatro są w linkach podanych przez kolege reQ.
Pozdr.
 

nolimit

New member
aha a gdzie najlepiej zamowic antene i jakiej firmy?

I jeszcze pytanie o ten dekoder piszesz ze trzeba wynajmowac za 20 zl za miesiac. W nce mialem tak ze kupowalem dekoder i juz nic miesiecznie nie placilem. Tutaj nie mozna tak zrobic? Gdzie najlepiej kupic taki dekoder? Czy trzeba od cyfry kupic czy gdzies indziej mozna?
 

Lech

New member
Bez reklam
nolimit napisał:
Czy trzeba od cyfry kupic czy gdzies indziej mozna?

Jdziesz do C+ podpisujesz umowę a oni dają ci odbiornik w dzierżawę za 10, lub z HDD za 20 PLN na miesiąc / nie płacisz kaucji jak w Nce/. Jest to niezłe rozwiązanie dla niezdecydowanych. Ponieważ za pewien czas możesz zwrócić wypożyczony odbiornik i kupić z wolnego rynku taki jaki sobie upodobasz.
 

nolimit

New member
Czyli MUSZE wziasc od nich ten dekoder? Nie moge go kupic z innego zrodla? Ilem usze trzymac ten ich dekoder? Nie ma takiej mozliwosci ze biore od nich ale dekoder jest moja wlasnoscia? Bo wolalbym zaplacic odrazu kase za dekoder i zeby on byl moj niz placic co miesiac 20 zl i ten dekoder nie jest moj tylko 'wynajety'. Chyba ze on po jakims czasie przechodzi na moja wlasnosc. Tylko po jakim?

A antene tez musze od nich brac? Bo bym nie chcial bo nka mnie juz niezle urzadzila przyslali najgorsza antene jaka mozna, przynajmniej tak mowil koles co mi ustawial a dosc kumaty byl.
 
J

Judash

Guest
nolimit napisał:
Czyli MUSZE wziasc od nich ten dekoder? Nie moge go kupic z innego zrodla? Ilem usze trzymac ten ich dekoder? Nie ma takiej mozliwosci ze biore od nich ale dekoder jest moja wlasnoscia? Bo wolalbym zaplacic odrazu kase za dekoder i zeby on byl moj niz placic co miesiac 20 zl i ten dekoder nie jest moj tylko 'wynajety'. Chyba ze on po jakims czasie przechodzi na moja wlasnosc. Tylko po jakim?

A antene tez musze od nich brac? Bo bym nie chcial bo nka mnie juz niezle urzadzila przyslali najgorsza antene jaka mozna, przynajmniej tak mowil koles co mi ustawial a dosc kumaty byl.

Kup sobie jakis dekoder HD.Ferguson, Humax, Topfeld i inne.Wtedy nie bedziesz uwiazany z C+ i nie bedziesz placic zadnych dzierzaw.Abonament bedziesz mial mniejszy o 10 zlotych.
 

nolimit

New member
No wlasnie o cos takiego mi chodzi zeby nie placic zadnego wynajmu i zeby moj byl dekoder. Czyli mozna tak zrobic ok.

Tylko teraz jaki dekoder wybrac. Chce zeby mial takie mozliwosci jak ten z nki czyli zatrzymywanie obraz, cofanie, nagrywanie danego programu wybranego z listy. Czyli musze miec dekoder z HDD. DObrze by bylo jak by mozna bylo tez przetranserowac to co sie nagralo na dekoderze do kompa np na pamiec flash ablo dysk USB. Jest cos takiego w miare przystepnej cenie?
 
J

Judash

Guest
nolimit napisał:
No wlasnie o cos takiego mi chodzi zeby nie placic zadnego wynajmu i zeby moj byl dekoder. Czyli mozna tak zrobic ok.

Tylko teraz jaki dekoder wybrac. Chce zeby mial takie mozliwosci jak ten z nki czyli zatrzymywanie obraz, cofanie, nagrywanie danego programu wybranego z listy. Czyli musze miec dekoder z HDD. DObrze by bylo jak by mozna bylo tez przetranserowac to co sie nagralo na dekoderze do kompa np na pamiec flash ablo dysk USB. Jest cos takiego w miare przystepnej cenie?

Ostatnio Humax ma w ofercie takie cacko, podobno ludzie sa zadowoleni.
http://www.humax.com.pl/
 

nolimit

New member
a jaki to jest konkretnie model? Bo jesli iCord HD to troche za drogi bo ponad 2 tys kosztuje. Nie ma nic tanszego z opcjami ktore ja chcialem? W sumie moge zrezygnowac z tego USB chociaz by sie przydalo ale nie za ponad 2 tys...


Bo czy ja dobrze rozumiem, kupuje jakis dekoder i moge na nim odpalac cyfre +, nke czy tez polsat cyfrowy? Czy trzeba kupic konkretnie dekoder pod dana platforme? ogolnie mi chodzi tylko o cyfre a pozniej moze dolacze nke to bede mogl na jednym dekoderze odbierac programy z C+ i nki?


I czy na tych dekoderach dzialaja karty 'hackowane'? do c+ czy tylko oryginalne?
 

sowa4

New member
Splitter

witam
interesuje mnie kwestia splittera w opcji hd

na chwile obecna mam splitter na 3 mediasatach -->jesli wymienie dekoder na hd to czy bedzie wspolpracowal z obecna karta klienta splittera?
jesli nie kazdy - to ktory?
a jesli zaden dekoder hd w takim zestawieniu "nie pojdzie", to jak rozwiazac kwestie: 2 mediasaty (splitter) + 1 dekoder hd --> wszystko z jedna karta c+?
dzieki za wskazowki
pozdrawiam
 
J

Judash

Guest
nolimit napisał:
a jaki to jest konkretnie model? Bo jesli iCord HD to troche za drogi bo ponad 2 tys kosztuje. Nie ma nic tanszego z opcjami ktore ja chcialem? W sumie moge zrezygnowac z tego USB chociaz by sie przydalo ale nie za ponad 2 tys...


Bo czy ja dobrze rozumiem, kupuje jakis dekoder i moge na nim odpalac cyfre +, nke czy tez polsat cyfrowy? Czy trzeba kupic konkretnie dekoder pod dana platforme? ogolnie mi chodzi tylko o cyfre a pozniej moze dolacze nke to bede mogl na jednym dekoderze odbierac programy z C+ i nki?


I czy na tych dekoderach dzialaja karty 'hackowane'? do c+ czy tylko oryginalne?

C+,Polsat na tym obejrzysz, N nie.A o reszcie dowiesz sie tu www.laki.dvhk.pl
 

michal218

New member
Ja mam 2 dekodery Fergusona,8900 HD i 7018.Uzywam splittera SmartWi i wszystko dziala ok.Nie mam drugiego tunera HD,ale jestem pewien ze takze nie byloby problemow.Kupujac ten splitter trzeba tylko kupic razem z odpowiednia liczba kart klienckich...
 

sowa4

New member
no tak, to co opisujesz to jasne jest;)
mi chodzi o to ze splitter juz posiadam (wraz z kartami klienta)--> a kwestia zasadnicza to to, czy splitter/karta klienta ktora dziala pod mediasatem (np pioneer 1530) bedzie dziala rowniez (rownoczesnie) pod dekoderem hd (jakims/jakimkolwiek?) czy tez teki zabieg wymaga zmiany softu w splitterze/karcie lub zmiany splittera


sat-->splitter (karta c+) -->2x1530 oraz 1x dekoder hd
 
Ostatnia edycja:

michal218

New member
Z tego co wiem to SmartWi dziala zarowno z Fergusonami,jak i mediasatami.O innych nie mam pojecia,jednak wystarczy przeszukac w google wpisujac nazwe splittera i model tunera.Na pewno ktos opisal podobne polaczenie.
 

nolimit

New member
Wybralem ferguson HD8900 dobry wybor?

I czemu te dekodery sa takie drogie :p Myslalem ze juz cos dobrego mozna bedzie kupic za 500 zl a tu takie ceny...


Jak kupie tego fergusona to bede mial tak jak w Nce EPG i bede mogl sobie wybierac co ma nagrac? Czy jak to dziala?
 

nolimit

New member
Jeszcze raz...

Polecano mi tuner ferguson 8900 bo ponoc bedzie mial takie funkcje jak dekoder nki.


Tyle ze z tego co czytam to on nie ma w ogole wbudowanego dysku?? I jak chce cos nagrac to musze podlaczyc dysk na USB? Troche to lipne rozwiazanie. Powanie nie ma on dysku? Jest jakis dekoder z dyskiem?

i inna sprawa ktos pisal ze ze jak nagrywam jakis pogram to nie moge ogladac w tym czasie nic innego... To jaki jest sens nagrywania? To prawda?

Bo jesli tak to to jest jakas lipa...
 

EKON

New member
nolimit napisał:
Jeszcze raz...


Tyle ze z tego co czytam to on nie ma w ogole wbudowanego dysku?? I jak chce cos nagrac to musze podlaczyc dysk na USB? Troche to lipne rozwiazanie. Powanie nie ma on dysku? Jest jakis dekoder z dyskiem?
Bo jesli tak to to jest jakas lipa...

Są dekodery z dyskiem. Ferguson to nie PVR tylko rozwiązanie PVR READY. Tak to nazywają wszędzie. Czyli taki prawie. Każdy normalny PVR ma dwie głowice i dysk wbudowany w środku. Dzięki 2 głowicom masz pełną niezależność nagrywania i oglądania.
Na rynku sa przynajmniej 3 sensowne PVRy. Technisat, Topfield i ostatnio wypuszczony Icord Humaxa.
Jak pododajesz wszystko czyli odbiornik, kieszeń zewnetrzną i dysk to za fergusona 8900 płacisz prawie 1600, dokładasz 2-3 stówy i masz prawdziwego PVR renomowanej firmy. W tych prawdziwych PVR jak coś nagrywasz to bez problemu ogladasz inny kanał. W icodzie podobno można nagrywać jednocześnie 4 kanały a 5 ogladać. W Technisacie , Topfieldzie czy Humaxie myśle że będziesz miał sporo lepszy obraz. One są młodsze od 8900 o ponad rok bo to tunery z przełomu 2007/8. Sam się zastanawiam który z nich wybrać. Może ktoś coś o nich poopowiada??
 

nolimit

New member
ja teraz mysle ze chyba wezme ten dekoder z Cyfry i abonament na rok to mi wyjdzie cos ponad 200 zl pozniej oddam im ten dekoder i kupie cos innego.

Bo teraz jak mam placic za icorda z dyskiem 160 gb 1900 zl a z dyskiem 320 ponad 2300 i do tego nie ma menu po PL i w EGP sa krzaki to troche porazka. Wprowadzaja cos na Pl rynek i maja w dupie klientow bo nawet nie zrobia PL menu... Strasznie nei lubie takiego dziadostwa i napewno nie dam im zarobic. Niech wgraja PL menu to wtedy kupie. Podobno ma byc jakis soft niedlugo i ma byc PL jezyk do sciagniecia ale to... podobno
 

zielo53

New member
wczoraj kupilem Philipsa 6210 ma własność od Cyfry i mam problemy zawiesza sie obraz i glos przy przelaczaniu

Wersja softu to 52 , podobno jest nowsze 56 ale skad go mam sciagnac ? na zadym kanale go nie ma , Gdy chcialem sciagnac przez menu wyskakuje napis ze zadna nowa wersja softu nie jest dostepna :confused:

co mam robić ? HELP ? :roll:
 
Ostatnia edycja:

nolimit

New member
No wlasnie wszedzie czytam ze sa problemy z kazdym dekoderem. a to nie ma glosu a to sie zawiesza itd. Dlatego mysle ze najlepiej jest wziasc od C+ ten dekoder a jak cos nie dziala to ich orac czemu nie dziala. Tak jak w nce za glosno chodzil dysk i wiatraczek to zrobili ze juz chodzi ok. BYl zanik glosu na chwile to zrobili ze juz nie ma. A jak sie kupi jakis dekoder osobno to trzeba radzic sobie samemu. Tak mi sie wydaje
 
J

Judash

Guest
nolimit napisał:
No wlasnie wszedzie czytam ze sa problemy z kazdym dekoderem. a to nie ma glosu a to sie zawiesza itd. Dlatego mysle ze najlepiej jest wziasc od C+ ten dekoder a jak cos nie dziala to ich orac czemu nie dziala. Tak jak w nce za glosno chodzil dysk i wiatraczek to zrobili ze juz chodzi ok. BYl zanik glosu na chwile to zrobili ze juz nie ma. A jak sie kupi jakis dekoder osobno to trzeba radzic sobie samemu. Tak mi sie wydaje

Jasne, czekaj, czekaj...kiedys bedzie wszystko lepiej dopracowane chocby EPG, ktorego brak lub kiepskie dzialanie zniecheca cie do ogladania tv w HD.
 
Do góry