Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

macio23

New member
Całkowity brak sygnału

Witam, od kilku dni jestem abonentem Cyfry, ale niestety nic nie odbieram :(
Posiadam dekoder Philipsa HD.
Antene montowałem sam więc może w tym tkwi problem. Ale czy kierunek anteny musi byc aż tak precyzyjny? Kieruje antene podobnie jak sąsiedzi (mieszkam w 10 pietrowym bloku wiec anten sporo) ale sygnału brak. Zupełnie jakby antena wogóle nie była podpięta. Dekoder ok bo pani w punkcie podpiela swoja antene i zaprogramowala te 900 kanałów. Myślałem, że może konwerter walnięty ale wymiana nic nie pomogła. Przewody antenowe też dwa przetestowałem - niestety zero reakcji :(
Siła sygnału to cieniutka kreseczka (czasem zielona, czasem czerwona).
Dekoder mam połaczony z TV przez HDMI - ale to chyba nie ma znaczenia wtym przypadku...

Ktoś miał podobny problem? Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
macio23 napisał:
Antene montowałem sam więc może w tym tkwi problem. Ale czy kierunek anteny musi byc aż tak precyzyjny?
tak musi byc precyzyjne i
antena w pionie po odpowiednim kątem (i tu pewnie masz zle )

no i samo "zarobiebie" "F" tez musi byc w miare solidne

skoro masz dekoder zprogramowany ... walcz
 
Ostatnia edycja:

Patrykos

New member
Witam wszystkich.

Niedawno kupilem nowy tv lcd i czas kupic lepszy tuner z hd. Jako ze mam juz cyfre+ to pomyslalem ze zadzwonie do nich aby aktywowali mi kanaly hd. Niestety mam tylko zwyklego Pioneera 1530 wiec potrzeba cos nowego.

Troche czytalem i wychodzi na to ze mam do wyboru:

- FERGUSON HF 8800 HD
- HUMAX HDCI 2000
- PHILIPS DSR 6201/91

Kazdy z tych tunerow mial pelno sprzecznych opini i balbym sie brac, szczegolnie pierwsze 2 kosztuje sporo. Czy nie ma innej alternatywy pod HD?

Zalezy mi aby tuner dzialal ze splitterem na scalaku PIC (tym popularnym, nie pamietam numeru), nie zawieszal sie, mial EPG PL, i dzialal z cyfra+ HD, i co najwazniejsze dawal dobry obraz przez HDMI, takze ten SD bo wiekszosc kanalow tak nadaje.
 

kp@

New member
Patrykos napisał:
Witam wszystkich.

Niedawno kupilem nowy tv lcd i czas kupic lepszy tuner z hd. Jako ze mam juz cyfre+ to pomyslalem ze zadzwonie do nich aby aktywowali mi kanaly hd. Niestety mam tylko zwyklego Pioneera 1530 wiec potrzeba cos nowego.

Troche czytalem i wychodzi na to ze mam do wyboru:

- FERGUSON HF 8800 HD
- HUMAX HDCI 2000
- PHILIPS DSR 6201/91

Kazdy z tych tunerow mial pelno sprzecznych opini i balbym sie brac, szczegolnie pierwsze 2 kosztuje sporo. Czy nie ma innej alternatywy pod HD?

Zalezy mi aby tuner dzialal ze splitterem na scalaku PIC (tym popularnym, nie pamietam numeru), nie zawieszal sie, mial EPG PL, i dzialal z cyfra+ HD, i co najwazniejsze dawal dobry obraz przez HDMI, takze ten SD bo wiekszosc kanalow tak nadaje.
Masz zawyzone wymagania jak na polski rynek musisz coś odpuscic bo inaczej trudno bedzie spełnic wszystkie twoje warunki.
 

maxwell

New member
Przymierzam sie do wymiany dekodera (mam ten stary sprzed kilku lat) i teraz mam pytanie czy brac ten ktory jest (byl) dostepny czyli Philips czy brac (jesli juz jest, a jak nie czy czekac) ten nowy z twardym dyskiem?Czy jest jakas znaczaca roznica ktora sprawia ze ten nowy jest lepszy?Bo jesli roznia sie tylko twardym dyskiem to mi to zupelnie niepotrzebne bo i tak nic nie nagrywam.
 

maszek

New member
Bez reklam
maxwell napisał:
Przymierzam sie do wymiany dekodera (mam ten stary sprzed kilku lat) i teraz mam pytanie czy brac ten ktory jest (byl) dostepny czyli Philips czy brac (jesli juz jest, a jak nie czy czekac) ten nowy z twardym dyskiem?Czy jest jakas znaczaca roznica ktora sprawia ze ten nowy jest lepszy?Bo jesli roznia sie tylko twardym dyskiem to mi to zupelnie niepotrzebne bo i tak nic nie nagrywam.
Prawdopodobie wielkich różnic nie będzie poza poprawkami softu i dołączonego HDD. Zawsze możesz zapytać w C+, czy będzie możliwa podmiana tunerów, jeśli zdecydujesz się później na ten z dyskiem i na jakich warunkach.
 

maszek

New member
Bez reklam
mglisty napisał:
Mam plazmę panasonic 42pv70p, nowy tuner z cyfry+ (philipsa, nie dam 1000zł za tuner...) podąłczony przez scarta. Pytanie: jaki kabel hdmi opłaca się wziąć? ważne bym nie zbankturował, a obraz był dobry :) Max 100zł... Na allegro widizałem http://allegro.pl/item260472984__kabel_hdmi_1080p_full_hd_dolby_dts_1_6m.html

Jest wystarczajaco dobry, czy można kupić tańszy a podobny jakosciowo?
Zanim podejmiesz decyzję sugeruję, abyś przeczytał na początek ten artykuł link a następnie wypowiedzi z tego wątku link.;)
Wówczas sam wyrobisz sobie zdanie, czy warto wydać więcej kasy na kabel HDMI.
 

meark

New member
Problem z wyborem tunera

Chciałbym pociągnąc dalej watek o wyborze tunera. Padło już pytanie od kolegi PETRYKOSA,który już zdecydowało o zakupie Fergusona , ale ja mam dalej wątplwosci. Na rynku pojawiło sie sporo nowych urządzeń , każdy swoje chwali, dlatego bardzo bym prosił opinie i dobrą radę co wybrać. Pozdrawiam:eek:k:
 

maszek

New member
Bez reklam
meark napisał:
Chciałbym pociągnąc dalej watek o wyborze tunera. Padło już pytanie od kolegi PETRYKOSA,który już zdecydowało o zakupie Fergusona , ale ja mam dalej wątplwosci. Na rynku pojawiło sie sporo nowych urządzeń , każdy swoje chwali, dlatego bardzo bym prosił opinie i dobrą radę co wybrać. Pozdrawiam:eek:k:
Niestety, decyzję będziesz musiał podjąć sam. Tak jak wspomniałeś, każdy chwali swoje, bo nigdy nie przyzna się, że kupił produkt który nie spełnia w 100% jego oczekiwań (bo zawsze coś będzie NIE TAK). Nawet Humax, którego kupiłem w grudniu zeszłego roku też nie jest pozbawiony wad. Zasilacz się grzeje (uczciwie - nigdy go nie wyłączam z sieci, jedynie na standby), pomimo nowego softu zdarza mu się wyświetlić okienko "kanał jest kodowany lub niedostępny" (pomaga "odświeżenie" praw dostępu), czasem przy włączaniu pilotem zwiesza się (wyświetla BOOT) i pomaga tylko wyłączenie z sieci, ostatnio są problemy z EPG (ale jest to raczej z winy C+). Biorąc jednak pod uwagę problemy, jakie miałem z Mediasatem, to te ww. są niczym. I obraz, porównałem obraz HD z Humka z obrazem podawanym z Philipsa. I wiem że dobrze wybrałem. Pewnie Topfield i Ferdek też w niczym nie ustępują Humkowi więc masz co wybierać. A jeśli mimo wszystko nadal będziesz miał watpliwości co wybrać, lub szkoda Ci kasy - weź Philipsa od C+. Z czasem oferta się powiększy i... pewnie ceny spadną.
 

maca1312

New member
sledzio napisał:
Witam,
Przeczytałem cały ten wątek, plus dodatkowo skorzystałem z szukaja na całym forum i stąd moje dwa pytania:
Czy jest to normalne, że przy połączeniu HDMI nie mogę sterować głośnością z pilota philipsa. Przy euro i komponencie jest OK.
I drugie pytanie. Czy udało się komuś przy pomocy kodów z instrukcji dekodera zmusić pilota do wspólpracy z tv LG 32LE2R (co byłoby alternatywą do pyt. 1). Jestem w tych sprawach trochę "lajkonik" więc proszę o wyrozumiałość ;)
Pozdrawiam,
Tomek G.

Witam. Po HDMI możesz jedynie naciskając kilka razy, wyłączyc głos i włączyć. Ściszania i podgłasniania niestety nie ma. A przy okazji, czy na tym HDMI na Canal+ Film HD nie masz jasniejszych przypadkiem pasków na ciemnych scenach ? Z tego co wiem, mają to wszyscy...
Jeśli tak, to dużo lepiej jest podłączyć tuner przez Component i audio po RCA. Co prawda dźwięk po HDMI jest lepszy, ale... zależy komu na czy zależy. Ja mam podpięte 2 kable - kanały muzyczne oglądam/słucham po HDMI, kanał Film HD oglądam po Componencie (na nim jest płynne ściszanie) :)
 

Lech

New member
Bez reklam
meark napisał:
Chciałbym pociągnąc dalej watek o wyborze tunera.

Posłuchaj kolegi Maszka on dobrze Ci radzi - na początek weź standardowy tuner C+. Jak sam na nim "pojeździsz" to bedziesz wiedział na czym naprawdę Ci zależy i czego szukać.:)
 

Yellow

New member
mam ten sam problem z Sharpem LC-46HD1E

krysztof0305 napisał:
mam humaxa od 2 miesięcy próbują uruchomić mi kanał cyfra+filmHD, bez powodzenia, pozostałe HD działają. Ma ktoś jakiś pomysł.
krysztof

Juz miesiąc walczę z Cyfrą i Sharpem jak na razie bez rezultatów moze ktos pomoze??????
Sharp lc-46HD1E
Waldek
 
Ostatnia edycja:

Tyr

New member
Canal+HD

Yellow napisał:
Juz miesiąc walczę z Cyfrą i Sharpem jak na razie bez rezultatów moze ktos pomoze??????
Sharp lc-46HD1E
Waldek
Miałem ten problem na Humku,najpierw sprawdziłem kartę u dystrybutora czy działa Canal+ HD Film,było ok ,a u mnie brak uprawnień;na krótką metę pomagało poruszanie kartąw slocie ,lub wyłączenie humka do standby i właczenie od razu z wejściem na kanał Film HD(ustaw go jako pierwszy na liscie );ale że zaczęło mnie to wkurzać, to zaktualizowałem soft Humka na najnowszy i problem zniknął.Pozdrawiam
 
Do góry