Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

lucius

New member
Tak, mam wybrane HDMI i HD...


A propos tych kanałów w SD!
Jakość tragiczna nie jest, tylko czasem niektóre kanały widzę, "jakby przez lekką mgłę"...:smile: Chyba, że to już tak wygląda na dekoderze HD, przy ogladaniu starszych filmów i programów...?
I przybliżając się do tv, widzę na matrycy lekkie poziome paski (przy podłączeniu HDMI, wcześniej matryca była pozbawiona tego efektu), które przy kanałach SD się uwidaczniają nieznacznie...
Może kabel za słaby...?

p.s. DZISIEJSZA ODPOWIEDŹ OD CYFRY JAKĄ DOSTAŁEM DOT. TVN-ów!!!
Szanowny Panie Łukaszu,

dziękuję za korespondencję. Odpowiadając na Pana e-mail informuję, iż sytuacja o której Pan informuje jest nam znana. Na chwilę obecną nie da się tego mankamentu w odbiorze kanałów TVN wyeliminować. Najprawdopodobniej w lutym będzie gotowa poprawka do oprogramowania dekodera hd, która pozwoli usunąć ten problem. Zostanie ona umieszczona na satelicie i poprzez punkt 8 AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA w MENU dekodera będzie można ją pobrać na własny dekoder.
W razie pytań uprzejmie proszę o kontakt z Centrum Telefonicznym Abonentów z Działem Technicznym pod numerem telefonu 0-801-801-801 lub 022 57-40-777 wew. 4, celem wyjaśnienia wszelkich nurtujących Pana kwestii.

Z wyrazami szacunku,
Pańko Michał
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
lucius napisał:
A propos tych kanałów w SD!
Jakość tragiczna nie jest, tylko czasem niektóre kanały widzę, "jakby przez lekką mgłę"...:smile: Chyba, że to już tak wygląda na dekoderze HD, przy ogladaniu starszych filmów i programów...?
I przybliżając się do tv, widzę na matrycy lekkie poziome paski (przy podłączeniu HDMI, wcześniej matryca była pozbawiona tego efektu), które przy kanałach SD się uwidaczniają nieznacznie...
Może kabel za słaby...?ł
A ta mgła to aby nie jest subiektywna, spowodowana przełączaniem się z innego, lepszego kanału?
A na starym tunerze również byłą CONAJMNIEJ taka sama?

Poziome paski to może być efekt wprowadzonego przez tuner przeplotu przy sygnale 1080i, telewizor nie bardzo widać sobie z nim radzi.
A co widzisz, jeśli wybierzesz w menu dekodera sygnał SD?
Paski znikają?

P.S.
Rozumiem że z C+ dyskutowałeś o kolorowych paskach z lewej strony obrazu z tvn?
No to dobrze że planują to usunąć, choć z drugiej strony średnio mnie on przeszkadza...
 

lucius

New member
Tak!
Sugerując się Twoją podpowiedzią dotyczącą sprawdzenia jak wygląda jakość obrazu po przełączeniu na SD (i podłączeniu Scartem tunera), paski z Tvn-ów zniknęły, jak i te "paski poziome" (przy podłączeniu HDMI), ale jakość obrazu znowu była taka sobie...:smile:
Więc już wolę oglądać przez HDMi i czekać aż TVN-y naprawią- jeśli się im to uda...
A właśnie o tym mankamencie TVN-owskim pisałem do Cyfry!
 

Cavallino

Banned
lucius napisał:
Tak!
Sugerując się Twoją podpowiedzią dotyczącą sprawdzenia jak wygląda jakość obrazu po przełączeniu na SD (i podłączeniu Scartem tunera), paski z Tvn-ów zniknęły, jak i te "paski poziome" (przy podłączeniu HDMI), ale jakość obrazu znowu była taka sobie...:smile:

No to mnie źle zrozumiałeś, bo radziłem coś odwrotnego, mianowicie ustawienie na SD i pozostawienie podłączenia po HDMI.
Jeśli paski poziome pozostaną to obstawiałbym że winny kabel, jeśli znikną to kłopoty z telewizora z deinterlasingiem z 1080i.
 

Bartek.7.1

New member
Jak to będzie działać?

POsiadam 2 platformy cyfrowe (C+ i 'n"-kę) połączone to jest do telewizora plazmowego sony 42 cale,ale bez opcji HD ready,za pomocą ampli denon 4306,chcialbym wymienic dekoder C+ na HD,czy bede mogl ogladac C+SportHD jesli nie posiadam telewizora HD ,czy bedzie widoczna poprawa jakości obrazu? co z dzwiekiem? mam dobry zestaw głośników Canton Ergo,w systemie 5.1 i chodzi mi o dźwięk szczególnie.
Jak to widzicie?Proszę o pomoc.Do tej pory oglądałem C+ na zwykłym dekoderze.Pozdrawiam
 

Cavallino

Banned
Bartek.7.1 napisał:
POsiadam 2 platformy cyfrowe (C+ i 'n"-kę) połączone to jest do telewizora plazmowego sony 42 cale,ale bez opcji HD ready,za pomocą ampli denon 4306,chcialbym wymienic dekoder C+ na HD,czy bede mogl ogladac C+SportHD jesli nie posiadam telewizora HD

A jak rozumiesz "telewizor HD"?
Bo jeśli martwi Cię tylko rozdzielczość matrycy to jest to nieistotne, tv poradzi sobie z downscalingiem.
Natomiast jeśli telewizor nie ma możliwości przyjęcia sygnału HD, to już jest gorzej, obraz na wyjściu rgb może być gorszy niż na starym tunerze.
Zresztą też nie bardzo jest po co się męczyć, skoro sam obraz HD nic Ci nie da, to programowo jest to przecież to samo co na zwykłym C+Sport.
 

kobayashi

New member
Topfield TF7700-HSCI dla Cyfry+ HD

Najnowszy firmware do tunera Topfield TF7700-HSCI datowany na 15.01.2007 jest do pobrania tu:
http://www.bombeeck.nl/download/481.zip
Po wgraniu wersja sprzętu = 1.3.3 a wersja softu = 7.00.29.
Tuner działa wyraźnie szybciej, m.in. przełączanie kanałów i poruszanie się po menu. Poprawiono też literówki w polskim tłumaczeniu. Na pewno jest cała masa innych zmian o których na razie nie wiadomo...
Polecam upgrade. Najlepiej wgrywać z PenDrive'a USB.
Od pewnego czasu dostępny jest też edytor listy kanałów dla tego tunera. Program nazywa się Vega v2.32 i można go pobrać tu:
http://www.bombeeck.nl/download/480.zip
 

Kubak

New member
Cavallino napisał:
Rozumiem że z C+ dyskutowałeś o kolorowych paskach z lewej strony obrazu z tvn?
No to dobrze że planują to usunąć, choć z drugiej strony średnio mnie on przeszkadza...
Mam pytanie do posiadaczy Topfieldów i Humaxów. Czy u was faktycznie nie ma niebieskiego pionowego paska na TVNie? Chodzi mi o podłączenie po HDMI. Czytałem o tym problemie na forum nki co by sugerowało, że pasek jest nadawany w sygnale, czyli że problem jest w urządzeniach TVNu.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Kubak napisał:
Mam pytanie do posiadaczy Topfieldów i Humaxów. Czy u was faktycznie nie ma niebieskiego pionowego paska na TVNie? Chodzi mi o podłączenie po HDMI. Czytałem o tym problemie na forum nki co by sugerowało, że pasek jest nadawany w sygnale, czyli że problem jest w urządzeniach TVNu.

Ja mam zarówno Cyfrę jak i n-kę. Otóż wszystkie kanały TVN na Cyfrze na HUMAXIE od początku tj. od czerwca 2006 mają u mnie po lewej stronie niebieski pasek zarówno przy połączeniu przez HDMI jak i przez Euro. W żaden sposób nie udało mi się tego wyeliminować. Natomiast na n-boxie od początku nie było żadnego paska i obraz jest OK. Czyli u mnie wszystko jest na odwrót niż piszesz.
 

DanielS

New member
Czy przy połaczeniu z tv przez component w Humaxach i Philipsach HD też jest ten niebieski pasek ? Pytam bo mam Topfielda podłączonego własnie przez component i nigdy nie miałem na tvn niebieskich pasków. Może to występuje tylko przy HDMI ?

kobayashi próbowałeś już zmieniac ten soft ? Jest polskie menu ? Chętnie wymienię soft na najnowszy ale musze miec pewnosc że wszystko działa ok. Daj znac ...

Swoją drogą jest na tej stronie również jakiś nowy soft do Humaxa...
http://www.bombeeck.nl/Service/Humax/index.html
Jak jakiś właściciel Humaxa ma ochotę coś z nim zrobic to jest link. Nie wiem co to jest i jak się to je bo nie korzystam z tego tunera.

Zmieniłem soft w Topfieldzie i rzeczywiscie zmiana kanałów ekspresowa i menu tez działa szybciej. UWAGA !!!!! UWAGA !!!!! W tym nowym sofcie nie ma polskich czcionek w epg tak więc wybór należy do WAS !
 
Ostatnia edycja:

dany

New member
Jak już przeczytałem 5 raz o tych paskach to zacząłem ich szukac, i faktycznie są, nie widziałem ich dlatego ze tuner mam przestawiony w tryb "szeroki", w trybie normalnym 4:3 rzeczywiście sa widoczne.
 

rafix01

Member
Bez reklam
Jako, że jest to mój pierwszy post na forum, chciałbym się z Wami przywitać, co teraz czynię ;)
Witam wszystkich.
Co mnie gnębi:-x :
Od dłuższego czasu czytam ten i inne tematy, gdyż zastanawiam się nad wydzierżawieniem od Cyfry+ ich tunera Philips HD (inny nie wchodzi w grę ze względu na fundusze i początkowy rozwój telewizji HD w Polsce).
Jednocześnie po lekturze tematu obawiam się, że na tym tunerze programy SD będę miał w gorszej jakości niż obecnie…no i to skonfigurowanie połączeń.

Obecnie mam tuner Ferguson AF 7318 UCI połączony przewodem euro rgb Profigold PGV7000 i obraz mam kryształ (ostrość, głębia kolorów, zero zakłóceń).

Coś mnie kusi na telewizję HD jednakże jak to podłączyć, aby nie mieć opisywanych tutaj kłopotów (jakieś paski na TVN, canal+ sport HD w formacie 4:3 ???? serio nie można obrazu SD rozszerzyć funkcją „panoramiczny” w telewizorze).

Mam taki plan:
Tuner philips HD podłączyć do TV przez HDMI do oglądania programów HD oraz podłączyć przez euro-euro do programów SD.
Po prostu będę wybierał źródło sygnału (wejście) w TV „HDMI” dla prog. HD lub wejście „Złącze 1” (euro) dla prog. SD.

Czy już warto inwestować większą kasę w przewód HD np. 200-300zł (moje euro kosztowało 180zł i jest kolosalna różnica w porównaniu z przewodami np. z Media Markt za 30zł)

Zastanawiam się np. czy te paski na TVN lub słaba jakość programów nie leży troche po stronie tanich przewodów połączeniowych.

Proszę :blagam: :) napiszcie, co o tym myślicie i najważniejsze czy to zadziała???!!!

Aha, czy oprócz tunera muszę coś jeszcze wymieniać np. większa antena, inny konwerter niż te otrzymałem kilka lat temu od Cyfry+
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
rafix01 napisał:
zastanawiam się nad wydzierżawieniem od Cyfry+ ich tunera Philips HD (inny nie wchodzi w grę ze względu na fundusze i początkowy rozwój telewizji HD w Polsce).
Jednocześnie po lekturze tematu obawiam się, że na tym tunerze programy SD będę miał w gorszej jakości niż obecnie…no i to skonfigurowanie połączeń.

Ja zrobiłem tak jak Ty - zmieniłem Ferdka 9000 na Mediasata HD.
Nieprawda, jakoby programy SD były w gorszej jakości - są lepsze, przy czym dotyczy to złączy component i hdmi, po scart faktycznie jakość jest niższa, więc nie używam tego połączenia - nie widzę sensu, właśnie złącze hdmi jest największym plusem tego tunera, jako że programów HD jest zbyt mało.
Akurat tryb 4:3 dla programów 4:3 jest dla mnie jedynym sensownym trybem, więc nie przeszkadza mi brak możliwości jego zmiany.
 

MaciejWu

New member
Witam. Poczatkowo mialem Ferdka 9000 i mam go podlaczonego nadal (ze wzgledu na mozliwosc nagrania od czasu do czasu czegos) ale jakosc kanalow SD jest o wiele nizsza niz po componencie na Humax. Ciesze sie ze nie kupilem Philipsa (bo niestarczylo dla mnie w grudniu) i przez to inwestujac troszke wiecej mam Humka. Mam go podlaczonego przez component i rownolegle przez Scart. Roznica w jakosci jest znaczna - szkoda tylko ze telegazeta nie chce na tym chodzic z poziomy telewizor tylko chodzi z poziomu pilota humka...\
 
J

Judash

Guest
yanky napisał:
Nie jest to takie proste.

1. link jest z firmwarem bez polskich literek na Cyfrze+
2. link jest z firmwarem, który włącza 5-ty bieg na tunerze;) , ale też bez PL literek (są na TVN i Polsacie, a nie na C+)

Tak bardzo przeszkadza wam brak ogonkoww EPG?A moze to wina C+,ze ich brak.
 

yanky

New member
Polskie literki nie są mi potrzebne (chociaż miło było je mieć, jak przed chwilą były). Kupiłem tuner z wersją firmware z przedrostkiem test-...). Wgrałem nowe oprogramowanie i teraz tuner chodzi jeszcze lepiej (szybciej) natomiast na C+ nie ma polskich liter na EPG (są w subtitlach i TXT).

Sklep powiedział, że mogę przysłać im tuner to mi "zrobią" co trzeba, ale czy właśnie trzeba mieć PL w EPG? Chyba nie koniecznie.
 
Do góry