Dekoder CP PRV HD 7000 + Panasonic SA-HR45

fantattoo

Member
Mam problem z powyższą konfiguracją. Podłączam dekoder do amplitunera kablem optycznym, w ustawieniach dekodera ustawiam SPDiF i cisza. żadnego dźwięku w kolumnach. Wyciągam kabel z dekodera (nie mieszając w ustawieniach ampli), podłączam do PS3 i dźwięk jest. Myślałem, że dekoder walnięty. Ale podpiąłem go do miniwieży LG i wszystko gra. Czyli dekoder jest w porządku. Jaka może by przyczyna, że Panas z dekoderem nie chce działać?
 

fantattoo

Member
Tak, optyk jest przypisany do TV. Jak pisałem wcześniej, przy włączonym sprzęcie, wyjęcie wtyczki z dekodera i wpięcie go do konsoli skutkuje pojawieniem się dźwięku w kolumnach. Przepinam z powrotem do dekodera i kolumny milczą.

Ampli ma dwa gniazda optyczne i na obu sytuacja jest identyczna.

Wieża LG FB164 posiada wejście optyczne. Na co dzień jest podpięta optykiem do kompa.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
W wielu amplitunerach są gniazda spdif, cooxial przypisane do np.odtwarzacza dvd/ blu ray , cbs/sat .... Dlatego zobacz w ustawieniach ampli czy gniazda spdif jest przypisane do cbs/sat bo to nie to samo gdy dekoder podepniesz pod gniazdo spdif tv.
 

fantattoo

Member
Masz rację. Pod jednym z wejść jest napis TV, a pod Drugim DVR/DVD-P. Czy to znaczy, że z dekoderem współpraca nie będzie możliwa?
 

fantattoo

Member
Niestety nie ma możliwości zmiany DVR na SAT. Czyli jednym słowem nie pooglądam HBO z dźwiękiem w kolumnach :( Serdeczne dzięki za pomoc. Chyba trzeba będzie zmienić ampli.
 
Do góry