DD z Laptopa przez Bravie na Ampli (HDMI)

ocollus

New member
Pomóżcie, bo mnie zaraz zaleje. Laptop Toshiba wypuszcza sygnał (wszystkie opcje zaznaczone do DTS) przez HDMI do Bravii. Z telewizora optykiem wchodzi do amplitunera Pioneer i... dupa. Amplituner nie wykrywa DD.
Co jest ? W którym miejscu, które urządzenie kpi sprawę ? Przecież to idzie cyfrą, nie sądzę żeby Bravia przerabiała sobie na dwa kanały...

Uściślając: Toshiba a300 1LT (opcje DTS zaznaczone) wysyła przez HDMI obraz i dzwięk do LCD Sony Bravia 40w4000 a z niego optykiem idzie do amplitunera Pioneer VSX-D510. Amplituner odbiera tylko prologic.

Wiem, że wyjściem jest kupienie kabelka do podłączenia laptopa do amplitunera cyfrowo, ale nie chcę mieć tony kabli.

Nie sądzę, żeby to był jakiś unikalny problem a jednak odpowiedź na to pytanie najwyraźniej przerasta wyszukiwarki.

Poproszę o rady.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
jezeli jestes pewny ze wychodzi dts a do ampli nie dochodzi to chyba oczywiste gdzie jest problem...

podlacz coaxem i zobacz czy tak zadziala
 

Jasy

New member
mam podobny problem

i nie znalazłem rozwiązania,

próbowałem w ten sposób podłączyć laptopa i podobny efekt.
ale co mnie jescze bardziej rozdrazniło, probowałem podłączyć tuner cyfry HDMI do TV Sharp, a później optycznym do ampitunera i też bez DD, a w ampli nie mam wejścia coax (ani hdmi) zeby moc podłączyć tuner bezpośrednio.
Ciekawe czy jest jakies rozwiązanie, bo już przestałem szukac i zacząłem myśleć o zmianie sprzętu.
 

Mike_D

New member
Możesz kupić konwerter Coax -> Toslink (~60 zł) i podłaczyć bezpośrednio dźwięk do ampli.. Generalnie to pierwsze słyszę o TV który potrafiłby przyjąc sygnał cyfrowy i go dalej wysłać bez obróbki..
 

squad05

New member
Dokładnie tak jak pisze kolega Mike_D, TV raczej nie poda dalej sygnału w formacie DTS.
Spróbuj połączyć bezpośrednio komp z ampli coaxialem albo optycznym (zależy który ma twój komp) - to powinno załatwić dzwięk, no i kompa z TV przez HDMI to załatwi wizję.

Jeżeli chodzi o tuner TV, to najpierw tuner do ampli a później dopiero z ampli do TV i po sprawie.
 
Ostatnia edycja:

ocollus

New member
Wygląda na to, że macie rację, co potwierdzają zagraniczne fora. TV w większości nie podają dalej sygnału dts. Dla mnie to jedna z większych kup w HD.. Bo po cholerę w takim razie laptop wysyła dts przez HDMI ? Poza tym na zdowy rozum jest to dość proste przekazać dalej cyfrę... Nie trzeba dekodować, wystarczy podać dalej...
 

Mike_D

New member
Bo to ampli powinien stać pomiędzy źródłem a tv (ma dekodować i obraz, i dźwięk)- poza tym, w czasach lapków z wyjściem HDMI raczej zakłada się że do ampli owo HDMI można podłaczyć.
 

ocollus

New member
Nie do końca po sprawie, bo mój ampli nie ma hdmi... :) Tak czy siak pozostanę w przekonaniu, że to taka "oszczędność przesadzona". Jak już mają problem z wrzuceniem na optyka, to niech zastosują stare dobre przekaźniki i wypuszczą coaxialem, no ale to przecież nie spowoduje kupna nowych klocków i nowych i nowych i nowych...
 
Do góry