Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

Piotrek_F

New member
darkmajin napisał:
swoja droga rzeczywiscie ten EZset/eq jest do D ustawienia wogole mi nie odpowowiadaja jedyne co dobrze robi to ocenia odległosc oszczedzilo mi to latania z miarka :p

a czy ktoś ustawiał może manualnie JBL ES Pack?
jeśli tak to jakie wartości przyjęliście?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
o to chodzi ze kazdy ma inny pokoj i powinien sobie ustawic indywidualnie

mam wszystko na large suba 12 , dB +3 na przednie kolumny bo ida pre outem do wzmaka reszta na zero czasem podglosze troche..
 

gboy

New member
Hej.Nie wiem co sie stało ale mój Harman sam sie naprawił...po podłączeniu nowego tv samsunga le52 a756 i puszczeniu dzwieku i obrazu po hdmi nagle przestalo pykac, przełączyłem sam dzwięk na optyk i tez nie pyka...Cud jakis czy cóś...
 

darkmajin

Member
Bez reklam
kolego ale dla*pyk*czego dolujesz *pyk* gboy'a :)


ale tak szczerze jak bym musial podlaczyc fronty do ampli i by pykalo ( a wiem jak pyka :) ) to tez bym byl taki wkur jak co niektorzy

blink a nowego softa sprawdzales tego nowego nowego sprzed paru dni?
 

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
darkmajin napisał:
ale tak szczerze jak bym musial podlaczyc fronty do ampli i by pykalo ( a wiem jak pyka :) ) to tez bym byl taki wkur jak co niektorzy

U mnie fronty nie pykają tylko tyły i centralny. Wiec może masz "wadliwy" egzemplarz który nie ma pykania w standardzie :)

Nowego softu jeszcze nie wgrywałem, czekam na opinie tych co wgrali. Jak na razie to podłączyłem satelitę po analogu i mam spokój. Nie mam Dolby Digital ale za to nie mam tez pykania.
 

mundi21

New member
Ta ja też się pochwalę, zniknęło mi pykanie a po kilku godzinach wróciło jednak z mniejszym natężeniem. Powinienem być z tego zadowolony jednak nic z tego. Po podłączyłem swojego CP przez hdmi/ obraz plus dźwięk/ okazało się że znalazłem sposób na zmniejszenie pykania oraz na to aby każdy program szedł mi w 3/2/1 48, na wyświetlaczu ampa zostaje wyświetlony komunikat MULTI - CH :rolleyes::rolleyes::rolleyes:. Fajne jaja.
Co do nowego firmware to włodarze HK upierają się dalej że dopiero w styczniu:hmm: , ktoś tu leci w.....fajne jaja.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
nowy soft jest pare stron wczesniej byl chyba change log ...

podobno jakies pykanie tam naprawia innym zmniejsza glosnosc pykania ja nie widze zmian a niechce mi sie przelanczac kolumn w tryb pykajacy :)
 

drek02

New member
wgrałem nowy soft ale pykanie jak bylo takie jest miejscami są nawet trzaski z kolumn tylnych i centralnego.Problem przelaczania kanalow w dekoderze N rozwiazalem w ten sposob ze w ustawienia dekodera ustawilem na stereo jest bez porownania lepiej.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
I jak drodzy użytkownicy? Poradziliście sobie już z "pykaniem", bo coś cisza w wątku :D od paru dni. Pytam, bo mam zamiar nabyć ten sprzęt i czekam, kiedy będzie wolny od wad, lub ryzyko zakupu wadliwego modelu będzie malutkie :p
Pozdrawiam
 

Modrzew5

New member
Ja kupiłem i żadna z tych usterek nie występuję model z października,gdzieś wyczytałem tutaj że te późniejsze modele są wolne od tych wad, jak narazie
wszystko w porządku.
 

.Mad.

New member
Ja coś chyba robię nie tak bo jak próbuję ściągnąć soft to ściąga mi kilka bajtów a jak próbuję uruchomić to wyskakuje komunikat że aplikacja nie jest dla aplikacji win32. Czy muszę mieć podpięty AVR do kompa czy nie puszcza mnie jakieś zabezpieczenie. Czy po instalacji softu traci się gwarancję???

Czy po zmianie softu nadal występuje zanik pierwszych 3-4 sekund dzwięku po HDMI z dvd ,najlepiej to słychać jak się puści CD. Tym to się załamałem. Analogowo to miałem podpięty amplituner z 10 lat, teraz po zmianie amplitunera myślałem że hdmi to bedzie rewelacja ,a tu taki babol.
Wydałem tyle kasy i jestem załamany tym co czytam i spostrzegam. Pykanie w fontach ciche ale słyszalne soft 0.49.1.1, czasem jak zastopuję na chwilę film w DD amplituner nie odtwarza dzwięku. Nic nie pomaga tylko restart dvd albo avr'a. wentylatora nie słychać w dzień ale przy nocnych odsłuchach już słyszałem. Załamka że kody do pilota HK podane przez producenta nie działają na moim sprzecie, TV samsung le40n86 mogę tylko wyłączyć, a fergusona hf8900 nic nie rusza. DVD HK bez zarzutu.:( :( :( Następna zaleta HK 255 to taka że działa jak kolejny grzejnik w domu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

darkmajin

Member
Bez reklam
nowy soft podobno wyszedl znowu nic nie zmienili na stronie

- problems when a DVI connection is used to connect the AVR to either a source or video display and the output is limited to 480p have been corrected. Any DVI connection will now allow the full range of permissible video outputs, as determined by the source, the display and the program material

to tyle..

ale kto wie moze jeszcze cos poprawili ..

mad zmien soft na nowy zaniku dzieku juz niema przynajmniej z ps3 :D
i zanik dzwieku to nie jest wina H/K tylko urzadzen ktore "przerywaja" wysylanie sygnalu gdy niema dzwieku..

w kwestji wentylatora proponuje serwis ja go nie slysze nawet w nocy jak czasem wlanczam mute tez nie slysze..

co do pilota trza bylo kupic 355 lub uniwersalnego .. cudow niema za male pieniadze...

Moj taki goracy az nie jest ale fakt grzeje sie czy komus to przeszkadza przeciez nie siedzicie na nim dupskiem golym ?:)

co do sciagania softu nie rób zapisz jako tylko klikni musisz akceptowac regulamin/licencje czy co to jest ...

gwarancji nie tracisz ... przynajmniej ja nie stracilem :)
 

remarquee

New member
To ciekawe co mówisz o tych zanikach dźwięku w kontekście winy H/K bo ja akurat sprawdzałem AVR 255 z DVD 29 Harmana i problem z obcinaniem pierwszych 2-3 sekund utworów występował przy połączeniu przez HDMI. DVD też źle zrobili?

Dodam, że sprawdzałęm egzemplarz z lipca. Z opisywanych usterek nie miał problemów z wiatrakiem:) Nie wiem też czy pykał bo nie mam żadnego dekodera ale czasami przy przełaczaniu kanałów dało sie słyszeć wyraźne trzaski nie wiem czy to ten sam problem. Pływanie dźwięku w surroundach też miał. Żaowałem bardzo bo bardzo ładnie grał z kolumnami które mam ale ilość problemów technicznych zadecydowała. Mała prośba do osób które nie maja problemów z tym sprzętem żeby opisali jak go podłączali do innych urządzeń.
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
widocznie zrobili zle otworz ustawienia zródła i zobacz czy jest No signal czy jak tam pisze .. przeciez ampli nie ucina dzwieku

1szy przypadek urzadzenie nie podaje sygnału gdy jest cisza
2gi jest gdy harman sie przełacza z powiedzmy dd na stereo i "nie zdarzy" sie przełaczyc przez co niema sygnalu

niewiem jaki byl cel stosowania zabiegu jak w pierwszym przypadku moze chodzilo o zniwelowanie szumu w pauzach menu itp


podkreslam ze to sa moje teorie ktore wymyslam tudziesz na kibelku lub jak mi sie nudzi ale chyba troche sensu w tym jest :)

jezeli chodzi o dvd niewiem ale ps3,ps2 tak wlasnie jest

w nowym sofcie problem z ps3 znika ps2 nie testowalem


jaki masz teraz soft zainstaluj sobie nowszy :confused:
 
Do góry