Dali Zensor 7 + Marantz pm 6005 czy Magnat ma 600

jarekvx

New member
Witam.
Mam zamiar kupić zestaw stereo. Jestem kompletnym laikiem w tym temacie. Przerzucam się ze zwykłego KD (onkyo + quadral) więc różnica jest dla mnie ogromna. Wybrałem kolumny Dali Zensor 7, które najlepiej spełniły moje oczekiwania przy muzyce, której będę słuchał. Kolumny porównywałem na wzmacniaczu Marantz pm 6005. Jednakże sprzedawca zaproponował mi odsłuch na przyszły tydzień wzmacniacza Magnat ma 600. Posiada on przedwzmacniacz lampowy oraz DACa - połączenie przez Bluetooth, USB i kabel optyczny.
Muzykę będę puszczał z laptopa, w przyszłości może zakupię odtwarzacz CD. Dlatego też potrzebuję dobrego rozwiązania w kwestii połączenia ze wzmacniaczem. W laptopach są słabe karty muzyczne. Odsłuch przeprowadzałem łącząc laptopa ze wzmacniaczem kablem rca-mini jack. Mimo wszystko efekt był dla mnie oszałamiający. Jednakże chciałbym jak najlepiej wykorzystać możliwości sprzętu. W przypadku Magnata, połączenie USB rozwiązuje ten problem. Zaś co do Marantza (który też ma DACa) wchodzi w grę jedynie kabel analogowy lub optyczny. W tym przypadku należałoby zakupić oddzielnego DACa. Posiadam ponadto zewnętrzną kartę muzyczną Creative Soundblaster X-fi 5.1 z wyjściami: analogowym, optycznym i mini jack. Zastanawiam się czy jest sens kupować DACa, skoro mógłbym połączyć Marantza z zewnętrzną kartą kablem optycznym. Nie jestem audiofilem i nie wiem czy różnica między zastosowaniem zewnętrznego DACA (do 500 zł) a kartą muzyczną (optical) będzie dla mnie zauważalna.
Zatem, Drodzy Forumowicze, proszę was o pomoc w wyborze wzmacniacza oraz o poradę w kwestii połączenia laptopa ze wzmacniaczem.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Bebol

New member
Jest też opcja kupna samego wzmaka (bez wbudowanego dac) plus zewnętrzny dac ;-). Wybór większy. Ja swego czasu też chciałem tak jak ty, mieć wszystko w jednym, ale teraz bym tak nie zrobił chyba. Co do Magnata to mało info jest o nim (choć może być ciekawy). Nigdzie nie znalazłem też, jaki konkretnie jest tam zastosowany przetwornik (co w twoim przypadku jest istotne) jeśli chcesz coś porównywać. Zastanów się też nad używkami. Można często kupić spzęt na gwarancji. Co do grania, to się nie wypowiem, bo nie jestem osłuchany ze sprzętami.
 

jarekvx

New member
Tylko że te wzmacniacze mogę dostać już od 2000 zł a kupno wzmacniacza (bez DACa) i zewnętrznego DACa wyniesie zapewne ponad 3 tys. Ciężko też odsłuchać gdzieś konkretny sprzęt wraz z konkretnym DAC-iem. A dla mnie najważniejsza jest różnica, którą ja mógłbym usłyszeć. Jeżeli wyrobi mi się słuch to ewentualnie zmienię sprzęt na coś lepszego w przyszłości. To będzie mój pierwszy tzw. "profesjonalny zestaw". Myślę, że po jakimś czasie słuchania będę w stanie wyłapać większe różnice między sprzętami.
Co do Magnata, w opisie urządzenia znalazłem takie info: "Konwerter cyfrowo - analogowy Burr-Brown". Do tego sprzedawca zachwalał ten sprzęt, mimo że aktualnie nie miał go na stanie bo egzemplarze szybko się rozeszły. Mówił, że gra bardzo "ciekawie i inaczej niż wzmacniacze z tej półki". Pójdę odsłuchać go z ciekawości.
 

Bebol

New member
Niekoniecznie musi to kosztować 3000zł. A magnata posłuchaj, bo mnie też zaintrygował. Co do kości to samo burr brown nie wystarczy. Z usb jest jeszcze Advance Acoustic X-A 60. Miałem go przez chwilę, ale sprzedałem i teraz trochę żałuję. Jest wątek o nim.
 

jarekvx

New member
Z usb jest jeszcze Advance Acoustic X-A 60. Miałem go przez chwilę, ale sprzedałem i teraz trochę żałuję. Jest wątek o nim.

Chodzi o Advance Acoustic x-i60? Byłeś z niego zadowolony? Czy ten DAC dobrze działał? To też Burr Brown

Jak będę na tym odsłuchu to poproszę żeby mi włączyli też inne wzmacniacze, a także odtwarzacz CD żebym mógł sprawdzić jaka jest dla mnie różnica między CD a kablem mini jack czy optycznym z zewnętrznej karty.

A kojarzysz może wzmacniacze z lepszym DAC-iem (tak do 3 tys) ? Czy po prostu zawsze zewnętrzny DAC będzie lepszy, a jeśli tak to czy da radę znaleźć coś sensownego do 500 zł?
 

Bebol

New member
Co do AA to poczytaj wątek o nim. (zawsze mi się te literki mylą :) )

http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/108098-advance-acoustic-x-i60-ktokolwiek-widzial-sluchal.html

Z tego co piszesz to do ew. marantza i tak chcesz dokupić zewn. dac, bo ten wbudowany nie ma usb więc dla mnie to trochę bez sensu. Płacić w marantzu za dac z którego nie będziesz korzystał. Więc albo kupisz wzmacniacz z dac który ma usb, albo kupisz sam wzmak plus zewnętrzny dac. Ja bym wybierał z tych opcji. Możesz też wykorzystać sound blastera i połączyć to optykiem. Wtedy powinno to grać jakością daca we wzmacniaczu. Możesz też połączyć analogowo przez sb i zobaczyć jak to będzie grało. Jak połączysz kompa analogowo (bez sb) to raczej będzie kicha. Potestuj różne opcje, tak będzie najlepiej.

PS. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi :)


Jest jeszcze nad 356 dac ale kosztuje wyjściowo ok 3500zł. Tylko ja nie wiem, czy ten dac jest lepszy od tych z wyżej wymienionych (zakładam że jest).
 
Ostatnia edycja:

audiofil

New member
Kolego miałem podobny dylemat tyle że ja mam kolumny Heco i powiem ci, że testowałem wszystkie wymienione tutaj sprzęty plus wzmacniacz Marantza. Sam byłem ciekaw jak ten Magnat zagra i przy testach zostawiłem go sobie na sam koniec. Na początek poszedł Marantz vs Yamaha 701. Yamaha ostro z pazurem ale za ostro jak dla mnie Marantz zagrał z większym polotem, następnie poszedł Advance Acoustic, to starcie znowu wygrał Marantz. AA grał nieźle ale w porównaniu z Marantzem czegoś mu brakowało, w między czasie podłączyłem jeszcze jakiś mniej znany (przynajmniej dla mnie) francuskie cudo ale to już kompletnie słabo zagrało i gdy już byłem nastawiony na Marantza postanowiłem zrobić ostateczne porównanie Marantz kontra Magnat i cóż mogę powiedzieć....Magnat stoi dziś u mnie :) O ile w poprzednich porównaniach Marantz bił wszystkie inne co do jakości, sceny i muzykalności to jak podłączyłem Magnata to po 5 sekundach wiedziałem już że będzie mój. Nie jestem wielkim specem i nie potrafię opisywać dźwięku jak co niektórzy tu na forum ale różnica była naprawdę kolosalna to co do tej pory było sceną w Marantzu w Magnacie było jeszcze lepiej odczuwalne (ponoć to zasługa tej lampy). Jak masz możliwość to odsłuchaj sobie bo wiadomo są różne gusta ale ja z całej stawki wybrałbym/wybrałem Magnata i nie żałuję :)
 

jarekvx

New member
audiofil

Dzięki wielkie za poradę. Już miałem zamawiać Marantza bo usłyszałem od sprzedawcy w innym salonie, że to jakiś wynalazek (lampa - za tanio) i nie dorówna marantzowi. Ale skoro tak mówisz to jednak poczekam i przejdę się jeszcze raz na odsłuch. Jestem ciekaw różnicy. Sprzedawca z pierwszego salonu wspomniał mi o nim już na koniec podczas luźnej rozmowy i powiedział że Magnat krótko u nich stał bo zaraz ktoś go kupił.

A jakie kable byście polecili do zensorów?
Kolumny grają bardzo dobrą górą a bas jest zrównoważony. Chciałbym aby tak pozostało. Zastanawiałem się nad QED silver anniversary xt ale mimo że góra jest tam wyostrzona to podobno bas jeszcze bardziej zanika albo zmienia się w tzw. "pykanie". Spróbuję porównać jakieś kable gdy już się zdecyduję na wzmacniacz.
 

audiofil

New member
Kolego jedź odsłuchaj i będziesz miał porównanie. Weź pod uwagę, że ja mam kolumny Heco a to z Magnatem jedna stajnia. Nie wiem jak to będzie grać z Zensorami ale myślę, że też nie najgorzej. W sumie jak wybierałem kolumny to Zensory też były moimi faworytami do puki nie skonfrontowałem ich z Heco Music Style :)
 

jarekvx

New member
Też porównywałem Heco z Zensorami. O ile do Metalu, rocka i klubowej muzyki były idealne to jednak Zensory brzmiały dla mnie lepiej na górze przy muzyce klasycznej, jazzie czy przy akustycznym brzmieniu gitary, nieznacznie ale lepiej. Ale to moje subiektywne zdanie.
Właśnie co do Marantzów, to podobno zgrywają się bardzo dobrze z Dali, ale mimo wszystko odsłucham tego Magnata żebym potem nie żałował.
Myślę również nad Marantzem pm 7005. Już się umówiłem na odsłuch żeby porównać z niższym modelem. Ten wzmacniacz powinien maksymalnie wykorzystać możliwości Zensorów a do tego wzmocnić bas. Ponadto ma wejście USB B dzięki czemu można bezpośrednio podpiąć laptopa.
 

dimo

New member
Do porządnego stereo warto rozważyć lepsze kable niż po 2,50 zł za metr. Może jantzen solid core , chord albo qed Ruby. Można rozglądać się za używkami w rozsądnej cenie.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Właśnie co do Marantzów, to podobno zgrywają się bardzo dobrze z Dali, ale mimo wszystko odsłucham tego Magnata żebym potem nie żałował.
Myślę również nad Marantzem pm 7005. Już się umówiłem na odsłuch żeby porównać z niższym modelem. Ten wzmacniacz powinien maksymalnie wykorzystać możliwości Zensorów a do tego wzmocnić bas.

W ogóle się nie zgadzam z tym powtarzanym tekstem. Moim zdaniem w ogóle Dali nie powinno się łączyć z Marantzem bo gra lekkim dołem gdzie Dali ma słaby dół też i wyostrza góre która w Dali tez jest dominująca.

Bardziej Denon tu pasuje moim zdaniem.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To tylko dowodzi że nie ma co się kierować stereotypami, tylko słuchać i oceniać pod siebie :)

POLSKI kabel głośnikowy CZYSTA MIEDŹ 2x2,5 mm (5933749116) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.. Nie jestem zwolennikiem drogich kabli. Sprawdz. Nic nie tracisz. Ja Mam I jest ok.

Też ignorowałem temat długi czas pukając się w czoło patrząc na cudaczne kable.
Kiedy wygrała ciekawość i spróbowałem tych wymyślnie skonstruowanych na lekko egzotycznych materiałach okazało się że kable mają wcale nie mały wpływ na dźwięk. Już nie jestem sceptykiem w ciemno ;)
Z tym że z moich doświadczeń wpływ na dźwięk mają najpierw interkonekty i zasilanie w równym stopniu a potem dopiero głośnikowe.
 

jarekvx

New member
W ogóle się nie zgadzam z tym powtarzanym tekstem. Moim zdaniem w ogóle Dali nie powinno się łączyć z Marantzem bo gra lekkim dołem gdzie Dali ma słaby dół też i wyostrza góre która w Dali tez jest dominująca.

Bardziej Denon tu pasuje moim zdaniem.

W niektórych gatunkach muzyki brakuje mi właśnie basu w Dali. Ostrzejszego Rocka i Metalu średnio się słucha. Już bardziej przy tej muzyce podobają mi się moje stare Quadral Quintas 500. Niestety nie ma w tym przedziale cenowym bardziej uniwersalnych kolumn. No może jeszcze Heco Music Style 900. Cały czas się jeszcze nad nimi zastanawiam.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To tylko dowodzi że nie ma co się kierować stereotypami, tylko słuchać i oceniać pod siebie :)
pełna zgoda ;)

Też ignorowałem temat długi czas pukając się w czoło patrząc na cudaczne kable.
Kiedy wygrała ciekawość i spróbowałem tych wymyślnie skonstruowanych na lekko egzotycznych materiałach okazało się że kable mają wcale nie mały wpływ na dźwięk. Już nie jestem sceptykiem w ciemno ;)
Z tym że z moich doświadczeń wpływ na dźwięk mają najpierw interkonekty i zasilanie w równym stopniu a potem dopiero głośnikowe.
Też jestem zwolennikiem wymiany kabli. Również uważam, że takie zmiany słychać całkiem dobrze.
Chwali się to, że spróbowałeś i potwierdziłeś w przeciwieństwie do rzeszy osób, które kierują się stereotypami :)
 

tomek976

Member
To tylko dowodzi że nie ma co się kierować stereotypami, tylko słuchać i oceniać pod siebie :)



Też ignorowałem temat długi czas pukając się w czoło patrząc na cudaczne kable.
Kiedy wygrała ciekawość i spróbowałem tych wymyślnie skonstruowanych na lekko egzotycznych materiałach okazało się że kable mają wcale nie mały wpływ na dźwięk. Już nie jestem sceptykiem w ciemno ;)
Z tym że z moich doświadczeń wpływ na dźwięk mają najpierw interkonekty i zasilanie w równym stopniu a potem dopiero głośnikowe.

Najważniejsze żeby przypadkowo nie kupić wynalazków typu CCA itp czyli kabli aluminiowych powlekanych miedzią, lub z domieszką stali. Ponoć zwykłe miedziane są o niebo lepsze od aluminiowych, i tylko nieznacznie gorsze od miedzi beztlenowej. Moim zdaniem te polskie z miedzi sa dobra tanią alternatywą.
Polecam kanał https://www.youtube.com/watch?v=1-BMcaB_xOw
 
Do góry