Dali Ikon + wzmacniacz do 2,5k

nixo

New member
Witam,

Zostałem posiadaczem kolumn Dali Ikon 6mk2 (nie będę opisywał jak to się stało, że mam kolumny bez wzmacniacza)

Pokój, w jakim to będzie grało to 30m^2.
Preferencje muzyczne: rock, jazz, soul trochę POP.

Na forach widziałem kilka propozycji wzmacniaczy dla tych kolumn, ale były to sprzęty za około 4-6k.

Mój budżet to jedyne 2k +/- 500pln.

Proszę o sugestię w wyborze czegoś rozsądnego w tym przedziale cenowym.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Chcesz koniecznie nowy czy myślałeś również o używce?? Ja bym polecał używanego denona PMA1500 (kupisz do 2k) lub nowszy ale też poszukać używki 1510 (pow. 2k) lub jakiś Marantz...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wzmacniaczy nowych do tej kwoty jest jak psów:) i każdy ci poleci coś innego, nie mówiąc o ilości używanej elektroniki. Mnie po odsłuchach najbardziej przypadł do gustu Exposure i Music Hall, dobrą opcją w tej cenie jest NAD c326 i Marantz PM 6004/7004, ale polecam najpierw odsłuchać bo każdy z wzmacniaczy ma ciut inny charakter brzmienia. A tu moje wrażenia http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/88071-opinie-o-wzmacniaczach-do-2k-4.html, strona 4 i 6.
 

T75

New member
Absolutnie nic nie kupuj w ciemno!!!Te dali to super glosniki i zeby cieszyc sie ich mzliwosciami nalezy kupic elektronike pod swoje upodobania.Dobrze gdyby to byl w miare mocny wzmak.Pozdr.
 

gonzo2000

New member
Dokładnie tak jak koledzy sugerują , nie kupuje się w ciemno , wybierz się na odsłuch i zweryfikuj swoje potrzeby , ale 30m2 to jest spora przestrzeń i też mi się wydaje że dali ale większe czyli "7" .
Te kolumny dobrze grają z wieloma wzmacniaczami ,ale przy takich warunkach , powinien mieć wzmacniacz o odpowiednim zapasie mocy , większej dynamice bo to jest już duży salon do nagłośnienia .
 
Ostatnia edycja:

Ramzes765

New member
Bez reklam
Widzisz każdy radzi coś innego. Idz i posłuchaj. Dla mnie Marantz wypadł bardzo słabo włąsnie z Twoimi kolumnami go słuchałem. Najlepiej zagrał Denon PMA-1510
 
Do góry