Dali concept 6vs Tannoy Mercury v4

kadet053

New member
Witajcie,
nadszedł czas zainwestowania w sprzęt grający.
Dziś byłem na odsłuchu. Testowałem zestawy jak w temacie. Całość podłączona do Amplitunera Onkyo 609.
W Tannoyach bas wydawał mi się głębszy, natomiast Dali były mocno zachwalane przez sprzedawcę, który twierdził że to zupełnie inna półka (cenowo kształtują się bardzo podobnie).

Wiem, że kolumny to zawsze rzecz subiektywna jednakże interesuje mnie wasze zdanie co byłoby lepszym wyborem.

Pokój 31m2. Wykorzystanie głownie muzyka z cd(pop/rock/vocal trance) oraz cyfra+ (filmy, muzyka)

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
 

darpiot

New member
Na tym metrażu możesz więcej spodziewać się po Dali. Napewno lepiej wypełnią przestrzeń i zejdą zdecydowanie niżej ładniejszym basem. Dali zdecydowanie lepiej brzmią. Tannoy M.v.4 do 20m2 jak najbardziej. Miałem kiedyś epizod pt. kupię kino domowe i słuchałem obydwu zestawów.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Podepnę się i podpytam o porównanie tannoy mercury v4/vc/v1 do wharfedale diamond 10.7/10.1/cs
 

ubudu

New member
Witam podepnę sie również, słuchałem wczoraj Conceptów, ale nie z Harmanem i tak jakoś nie jestem do końca przekonany może z Harmanem zagrają lepiej fakt akustyka byla tam kiepska. U mnie na 17 m2 będą rozstawione szeroko ( 2m) mogę przysunąć do ściany lub zrobić odstępy max po 40cm j wiem na pewno, że Ampli to będzie Avr 255 i tu jeszcze może Tannoy V4?.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
V4 maja sporo srodka, sluchalem ich i nawet fajnie graja. Dali sa chwalone ale zalezy do jakiej muzyki, do rocka czy trance to sie kompletnie nie nadaja bo brakuje im basu i gora moze byc zbyt natarczywa jeszcze w polaczeniu z jasno grajacym Onkyo. Mnie sie spodobaly na samym poczatku bo graja muzykalnie ale jak wlaczylem swoja muzyke czyli mocny rock/metal typu Iron Maiden ,Metallica, Slayer bylo fatalnie.

DeeBass - Diamondy graja ladnie, szczegolnie 10.7 wmiare cieplo, bogaty dół i nie natarczywa góra. Dobre do Denona, Marantza, Onkyo
 

kadet053

New member
na tak duży pokój i do tej muzyki zdecydowanie nie Dali czy Tannoy, popatrz bardziej w kierunku Monitor Audio MR6, Klipsch RF62, Oli Roth 40, Magnat Quantum 655
no tak tylko ze pokoj mam niejako podzielony " na pół" czyli 1 część (stół, kominek) 2-ga część telewizyjno rozrywkowa gdzie wlasnie bedzie stal tv i sprzet grajacy. Wymiary tej drugiej czesci to ok. 4x4m2.
Chociaz de facto obie czesci nie sa od siebie w zaden sposob oddzielone i jest to 1 duzy pokoj.

Dzieki za typy napewno wezme je pod uwage przy kolejnych odsluchach.
Dali mi jednak nie podchodzi z uwagi na bas a raczej jego brak i rodzaj muzyki jakiej slucham, chociaz sprzedawca wrecz "rozplywal sie" nad nimi i ich mozliwosciami...
 
Ostatnia edycja:

piczon

New member
rozplywal sie bo marze ma duza ;), Concepty nie zrobily na mnie żadnego wrazenia
przetestuj tez Elac - mi bardzo pasowaly i cenowo tez nie ma jakiegos wariactwa (sa dostepne nawet w niektorych sklepach dla idiotow i saturnach)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A ja mam takie pytanie odnośnie Roth Oli 30/40. Bo nigdzie w specyfikacji nie jest napisane ile mają mocy RMS, jest tylko max. moc muzyczna 150/200W. Bo boję się że przy głośniejszym podkręceniu przy pijackiej imprezie:) mogą iść z dymem. Poza tym ktoś pisał że lubią się syczki palić jak się za dużo podkręci? Z jednej strony kolumny mają pozytywne opinie a z drugiej to w sumie nic o nich nie wiadomo pod kątem awaryjności, serwisu itp.
 

don111

Banned
A ja mam takie pytanie odnośnie Roth Oli 30/40. Bo nigdzie w specyfikacji nie jest napisane ile mają mocy RMS, jest tylko max. moc muzyczna 150/200W. Bo boję się że przy głośniejszym podkręceniu przy pijackiej imprezie:) mogą iść z dymem. Poza tym ktoś pisał że lubią się syczki palić jak się za dużo podkręci?
pod amplitunerem do kina, czyli czymś co ma dużą moc tylko na papierze to możesz spalić każde kolumny, mi dawno temu poszedł tweeter w Paradigmach właśnie z tego powodu
co do mocy Roth - 40-stki grają potężnie mimo jedynie dwóch 16cm głośników, są z pewnością mocniejsze od moich MA BX6 (3x 16)
 
Do góry