Dali Concept 6 + Onkyo 607 czy Denon 1910 czy ...?

reef

New member
Jestem już maksymalnie skołowany, przesłuchałem kilka zestawów:
Amplitunery:

  • Denon 1610
  • Denon 1910
  • Onkyo 607
Głośniki:

  • Jamo S506 (początkowo miało być S606, ale mają głośnik niskotonowy z boku a będą stały we wnęce)
  • Wharfedale 9.5
  • Jamo C405
  • Dali Concept 6
Generalnie 1610 Denona nie grało, wszystkie zestawy głośników brzmiały podobnie. Dopiero po podłączeniu Onkyo zacząłem słyszeć różnice.
Z 1910 również zauważalne było zróżnicowanie płynącego dźwięku, ale miałem wrażenie, że mimo wszystko Onkyo gra jakoś równiej - większy balans pomiędzy górą i dołem - nie wiem, czy to co piszę, jest w miarę jasne dla osób, które mają pojęcie o audio, ale jestem totalnym amatorem w tym temacie i idąc na odsłuch wątpiłem, że usłyszę różnicę w wybranych zestawach ;)
Przesłuchałem wszystkich powyższych kombinacji i wybór padł na głośniki Dali i amplituner Onkyo, ale...no właśnie wróciłem do domu, usiadłem przed kompem i zacząłem czytać.
O ile Concepty wydają się dobrym wyborem, to z tym ampkiem już nie wiem.

Budżet: nie więcej niż cena Dali + Denon, nie podaję kwoty bo rozpiętość pomiędzy sklepami na całym zestawie dochodzi do 2tyś.
Zastosowanie: 1/3 kino, 1/3 tv, 1/3 muzyka
Powierzchnia: ok 27 m2 + częściowo otwarta jedna ściana.
Wymagania do amplitunera: komplet kodeków + Audyssey: Dynamic Volume to obiecałem żonie ;)
A może macie pomysł na jakiś inny zestaw? Liczę na jakieś konstruktywne opinie, bo takie w stylu Denon rządzi, czy Onkyo zdeklasowało Denona już widziałem J
Oczywiście w kwestii kolumn też chętnie zapoznam się z Waszymi uwagami.
 

reef

New member
Najtaniej mogę kupić ten zestaw za 4000 i to jest budżet jaki mogę przeznaczyć na głośniki 5.0 + amplituner.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kaszan

New member
Onkyo 607 będzie jak najbardziej ok. Jeśli pasował Ci dźwięk to nie ma co kombinować. Jeśli jednak wybierałbyś się jeszcze na odsłuch to posłuchaj HK 255 i Yamahy 765. Co do kolumn- na 27m będzie niestety brakowało basu, zwłaszcza do kina. Ratuje Cię sub, którego jednak nie uwzględniłeś w zakupie lub kolumny o bardziej basowej specyfikacji, np jbl es80. Wtedy jednak stracisz trochę na czystości przekazu góry, którą oferuje Dali. Warto posłuchać, skoro masz taką możliwość.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
reef napisał:
Generalnie 1610 Denona nie grało, wszystkie zestawy głośników brzmiały podobnie. Dopiero po podłączeniu Onkyo zacząłem słyszeć różnice.
Z 1910 również zauważalne było zróżnicowanie płynącego dźwięku, ale miałem wrażenie, że mimo wszystko Onkyo gra jakoś równiej - większy balans pomiędzy górą i dołem

idąc na odsłuch wątpiłem, że usłyszę różnicę w wybranych zestawach ;)

Przesłuchałem wszystkich powyższych kombinacji i wybór padł na głośniki Dali i amplituner Onkyo, ale...no właśnie wróciłem do domu, usiadłem przed kompem i zacząłem czytać.
O ile Concepty wydają się dobrym wyborem, to z tym ampkiem już nie wiem.

hej ! wiecej zaufania do siebie ! opinie czytane nie powinny wplywac na twoja opinie wydana na podstawie odsluchow ! przeciez nie bedziesz czytal tego sprzetu tylko sluchal :D
nie masz pewnosci ?! - probuj dalej ,tak jak pisze kolega zostaly ci jeszcze przynajmniej harman i yamaha , z denonem wedlug mnie juz skonczyles....;)
 

reef

New member
Kaszan napisał:
Onkyo 607 będzie jak najbardziej ok. Jeśli pasował Ci dźwięk to nie ma co kombinować. Jeśli jednak wybierałbyś się jeszcze na odsłuch to posłuchaj HK 255 i Yamahy 765. Co do kolumn- na 27m będzie niestety brakowało basu, zwłaszcza do kina. Ratuje Cię sub, którego jednak nie uwzględniłeś w zakupie lub kolumny o bardziej basowej specyfikacji, np jbl es80. Wtedy jednak stracisz trochę na czystości przekazu góry, którą oferuje Dali. Warto posłuchać, skoro masz taką możliwość.
Sub docelowo też się pojawi - doszedłem do wniosku, że na początek wolę trochę dołożyć do kolumn, kosztem sub-a.

mat74 napisał:
hej ! wiecej zaufania do siebie ! opinie czytane nie powinny wplywac na twoja opinie wydana na podstawie odsluchow ! przeciez nie bedziesz czytal tego sprzetu tylko sluchal :D
nie masz pewnosci ?! - probuj dalej ,tak jak pisze kolega zostaly ci jeszcze przynajmniej harman i yamaha , z denonem wedlug mnie juz skonczyles....;)

Pytanie, czy HK i Yamaha będą miały Audyssey: Dynamic Volume lub jego odpowiednik? - wiem, że może to trochę śmieszne uzależniać zakup sprzętu od jednej funkcji, ale tak to sobie wymyśliłem :fool:
 

reef

New member
A co sądzicie o Pionku VSX-1018AH ? - pewnie to trochę inna półka niż moje poprzednie typy, ale można go wyrwać za cenę porównywalną do Denona 1910.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kup sobie tak jak podpowiada Ci ucho, TX-SR607+Concept 6 5,0 , chyba że obędzie się bez audyssey to lepiej wypadnie AVR255.
 

reef

New member
blackninja napisał:
Kup sobie tak jak podpowiada Ci ucho, TX-SR607+Concept 6 5,0 , chyba że obędzie się bez audyssey to lepiej wypadnie AVR255.

Obiecałem audysseya żonie... niestety na władzę nie poradzę ;)
Kończę w takim razie swoje poszukiwania w tym temacie - będzie Onkyo + Dali
Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi utwierdzić się w moim wyborze ;)
 

Maaaaaarek

New member
Ja powiem, że też pare miesięcy temu miałem ten sam dylemat. O ile o Dali Concept 6 5.0 był moim typem od początku o tyle wahałem się między Onkyo tx-sr607 a H/K AVR 255. Poszedłem na odsłuch i posłuchałem Dali z innymi kolumnami w podobnej cenie na obu wymienionych ampli. Dali wypadły na bezkonkurencyjnie, bo sam słyszałem różnice w porównaniu do obu konkurentów. A potem na dali testowałem ampli i niestety nie byłem w stanie wyczuc różnicy między onkyo a HK :) a jako, że byłem już troche uczulony na komentarze o problemach z H/K (mimo tego ze wygrywal designem) to postanowilem wziac nowy model Onkyo i z Dali 5.0. I powiem ze jestem bardzo zadowolony z wyboru. Jak dla mnie pomieszczenie ok 20m2 wypełniaja idealnie :)

Oczywiscie zakup dokonany bezproblemowo u blacknincja. I jakby na forum byly komentarze to wystawilbym pozytywa :p
 

reef

New member
Dużo przestrzeni potrzebuje ampituner żeby się nie ugotował? Ile mu zostawić z góry i z boku? Może być za szybą?
 
Do góry