Dali Concept 6 czy MA M4

rad666

New member
Drodzy,

Zastanawiam się nad kupnem zestawu 5.0 Dali Concept 6 i Monitor Audio M4 (ew. M6, tylko to chyba za duży zestaw jak na takie pomieszczenie).

Pomieszczenie to pokój 17 m2 (okolo 14 m2 salon i 3 m2 wnęka), w przyszlosci ma byc otwarty na kuchnie, co da dodatkowo okolo 8m2.

Muzyka, która będzie na nich grała to głównie rock, czasem razem z symfonią(np. Metallica symfonicznie), metal, ale również trochę elektroniki, rave, big beat (Prodigy, Fat Boy Slim, Faithless itp.), hip hop i muzyka filmowa.

Proporcje co do przeznaczenia głosników: 40% muzyka/40% filmy-koncerty/20% X360 i PS3

Zależy mi na czystym brzmieniu, ciepłym przyjemnym i dynamicznym basie.
Na razie zestaw 5.0, potem zamierzam dokupić subwoofer.

Który zestaw polecacie? A może jakiś inny pomysł w porównywalnej cenie?
Zestaw będzie grał z Onkyo 608.

P.S. Miałem okazję "na szybko" odsłuchać oba zestawy, grały dość podobnie, może M4 schodziły trochę niżej a Dali grały bardziej przestrzennie.
 
Ostatnia edycja:

rad666

New member
Myslisz, ze nie bedzie dudnil ten bas przy 17m2? Sprzedawca mowil mi wlasnie, ze przy mniejszym pomieszczeniu M6 mogą byc zbyt duze. Bede wdzieczny za szybka odpowiedz, chcialbym w weekend cieszyc sie juz nowym zestawem :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dudnienie w dużej mierze zależy od pomieszczenia i ustawienia kolumn. 17m2 to już sporo a wspominasz o powiększeniu.
 
Do góry