Dali Concept 6 czy JBL E80 ?

Whiplash

New member
Bez reklam
Witam, przymierzam sie do zakupu glośnikow do Denona AVR 1910. Bylem zdecydowany na Cine Pack na E80 bo sa w dobrych pieniadzach ale wyczytalem ze sub z tego zestawu mianowicie E150P buczy... Moze ktos mi przyblizyc ten problem? Kiedy on buczy, caly czas czy tylko jak jest wlaczony guzikiem?

W zwiazku z tym zaczalem kombinowac na inny sposob i mialem okazje posluchac Denona z Dali concept 6 i bylem mega zadowolony, ladna scena, gora tylko ze basu brakuje ale i tak do zestawu dokupie suba i jesli E150 buczy to zamiast niego sklanialbym sie ku ES150 ktory tez mi sie podoba.

I teraz mam maly dylemat co bylo by lepsze, Dali concept set +es150 czy Cine pack E80 +ES150 ?
Nie wiem jak graja E80, sluchalem E60 i Studio 190, mega duzo basu i cykajaca gora, brakowalo mi sceny troche. Dlatego sklanialbym sie ku Dali ktore maja ladna scene srodek i gore a bas i tak bedzie zamiatal z suba.

Czekam na wasze opinie na ten temat. Ogladam duzo koncertow na DVD/Blu ray raczej rock i metal.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak jak pewnie już wyczytałeś trochę na forum, JBL to sprzęt raczej pod KD, czyli dużo basu i hałasu. Dali to kolumny może z trochę mniejszym basem ale czystszym dźwiękiem, bardziej uniwersalne bo i muzyki da się posłuchać, łagodniej ale równiej zagrają. Ja bym obstawiał bardziej Dali, tym bardziej że ich słuchałeś i się podobały. Wiesz wszystko też zależy od Twoich preferencji. Mam kumpla u którego jak od basu tynk z halogenów nie leci to słaba kolumna, ja natomiast wolę czystość i bas umiarkowany i nie wybijający się poza resztę.
 

BD

Member
Bez reklam
milo wsponiam cinepack jbl e80.. z ta roznica, ze w kinie mialem sub'a es150 a potem es250- mozesz kupic cinepacka 5.0 a potem samego suba es150- w kinie bedziesz zachwycony zareczam...
pozdr
 

Radoslav

New member
Ze swojej strony mogę się wypowiedzieć o Dali Concept 6, jednak w połączeniu z Onkyo 608. Po części zgodzę się z przedmówcami tj. mają bardzo ładną scenę i szczegółowość, a nie co mało basu, ale to już zależy co kto lubi. Będąc na odsłuchu miałem porównanie z JBL (chyba Northridge), które wypadły w porównaniu z Dali baardzo słabo.
Jeśli chodzi o sub E150P to nie wiem na czym ci bardziej zależy...kinie czy muzyce? Bo jak do muzyki to raczej bym nie polecał, ze względu na dość słabą dynamikę, lekkie nie nadążanie za reszta nagłośnienia. Za to w kinie potrafi pokazać pazur i nieźle wypełnić efekty specjalne.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No tak dali ma malo basu ale wlasnie dlatego dokupie sub. ktory to uzupelni. Widze ze masz e150 powiedz mi jak jest z tym buczeniem ?
 

HD Viewer

Banned
Sluchalem ostatnio dali 6 i JBL ES oraz sub ES150.
Dali - grają czysto ale dla mnie zbyt metalicznie i praktycznie nie ma w nich basu. Zależy kto co lubi ale mnie takie kolumny po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach zaczynają męczyć. Nawet dodając suba nie ma takiego efektu jaki bym chciał.
JBL ES - mają basu bardzo dużo, chyba nawet za duzo, ale nie grają tak czysto choć nie mogę powiedzieć, że grają źle - bardziej nadają się do kina.
Z tych dwóch wybrałbym zdecydowanie JBL ES.
Moim zdaniem jak wybierasz kolumny do kina to JBL będą bardzo dobre a Dali (moim zdaniem) słabe.
Jak do muzyki to tutaj nie brałbym ani jednych ani drugich
 

Radoslav

New member
No tak dali ma malo basu ale wlasnie dlatego dokupie sub. ktory to uzupelni. Widze ze masz e150 powiedz mi jak jest z tym buczeniem ?

Mi nic nie buczy, a mam go od ponad roku. Wprawdzie za często go nie używam i przez większość czasu jest wyłączony. Uruchamiam go do filmów i koncertów...do muzyki odpuszczam. Teraz wiem, że jak będę coś zmieniał w swoim audio to pierwszy będzie własnie sub, na coś bardziej muzycznego pewnie ze "stajni" Velodyne ;)
PS: Jeśli chodzi o bas z Dali to nie powiem, bo czasem przy dobrym materiale muzycznym, czy filmowym (min. dobre DD) potrafią naprawdę bardzo ładnie wyciągnąć nawet niskie tony.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Czy dali sa metaliczne,hmmm nie zauwazylem. ES znowu wydaja mi sie zbyt szorstkie i ostre do muzyki.
Max to 4k i pokoj ok 20m2. Dlatego rozwazalem ES E Dali z roznymi konfiguracjami.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie wiec jak to jest z tym buczeniem.. Ludzie pisza ze buczy jak dioda jest czerwona i czeka na sygnal. Bardzo to slychac? Czy jak sie z tylu wylaczy na OFF to tez buczy ?
 

Radoslav

New member
Panowie wiec jak to jest z tym buczeniem.. Ludzie pisza ze buczy jak dioda jest czerwona i czeka na sygnal. Bardzo to slychac? Czy jak sie z tylu wylaczy na OFF to tez buczy ?

Może jak się ucho przyłoży blisko niego to na standby coś tam słychać, ale jest to bardziej jakby po prostu dźwięk zasilacza. Przynajmniej u mnie nie nazwałbym tego buczeniem. Jak zrobisz OFF to nic zupełnie z siebie nie wydaje.
PS: Ale jak pisałem raczej wybrałbym coś innego jak E150. Myślę że w tej cenie można poszukać czegoś ciekawego, albo jeszcze + 200-300 zł dołożyć i będzie Pan zadowolony ;)
 

combo106

New member
Mam zestaw dali6 z yamahą 650 i muszę przyznać, że dali sprawdzają się szczególnie przy kinie i oglądaniu telewizji (nie są nachalne i grają neutralnie). Natomiast jeżeli chodzi o słuchanie muzyki to jednak basu brakuje.
Podsumowując: do tv i kina bardzo dobry wybór, do spokojnej muzy również, do słuchania popu i rocka niekoniecznie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Niektorzy pisza ze buczy i to przeszkadza, Ty piszesz ze lekko cos slychac hehe ;) Korci mnie Cine pack bo jest w dobrych pieniadzach tylko mnie ten sub niepokoii. Nie wiem jak graja E80, mialem E60 i byly cacy, E80 podobno graja inaczej. Dolozyc juz nic nie moge, Dali +ES150 to jest moj max. Widze ze masz dali i E150. Czy brak basu z dali ladnie uzupelnia Sub i ladnie sie zgrywaja? Mozesz cos powiedziec o brzmieniu? Wiem ze dali szybciej zaczynaja grac, JBL chyba musza dostac wiecej mocy z amp.

Combo ale brak basu z Dali bedzie nadrabial sub. Podobaja mi sie ze wzgledu na srodek i gore ktora jest w nich ladna, bas tak jak mowie i tak pojdzie na suba.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
jeśli chcesz świetny i mocny bas (choć tu też zależy do czego kolumny będa podłączone) oraz przyjemne pasmo średnio-wysokotonowe to powinieneś się rozejrzeć za zestawem z kolumnami Oli Roth 40 (lub 4) ewentualnie Heco Metas 500
o klasę lepsze od JBL (łącznie z basem), również lepsze od Dali
powinieneś się wyrobić z subem w 4k jeśli dobrze poszukasz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I tak bym został Dali + JBL e150.
Tylko pytaj Blackninja o ceny - może się zmieścisz w dobrej ofercie.
 

don111

Banned
Combo ale brak basu z Dali bedzie nadrabial sub. Podobaja mi sie ze wzgledu na srodek i gore ktora jest w nich ladna, bas tak jak mowie i tak pojdzie na suba.

jeśli sub nie jest wysokiej klasy to bardziej przeszkadza w muzyce niż pomaga
na pewno nic z tego nie będzie jeśli wybierzesz suba od JBL, ten akurat się kompletnie nie nadaje do muzyki
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Z black'im rozmawialem juz i ceny zestawow znam, mieszcze sie w moim budzecie. Teraz tylko zastanawiam sie co wybrac, dlatego zalozylem watek. Jutro chyba wybiore sie na odsluch E80 i Dali aby je porownac i podjac decyzje. Sluchalem ES150 w muzyce i mnie sie podobal.

Skoro mowicie ze E150 nie buczy albo bardzo cicho podczas standby a ja i tak byl wylaczal suba na OFF po sluchaniu wiec nie bylo by problemu. Teraz Cine Pack vs Dali 6 + JBL E/ES 150
 

Radoslav

New member
(...)Dali +ES150 to jest moj max. Widze ze masz dali i E150. Czy brak basu z dali ladnie uzupelnia Sub i ladnie sie zgrywaja? Mozesz cos powiedziec o brzmieniu? Wiem ze dali szybciej zaczynaja grac, JBL chyba musza dostac wiecej mocy z amp.

Combo ale brak basu z Dali bedzie nadrabial sub. Podobaja mi sie ze wzgledu na srodek i gore ktora jest w nich ladna, bas tak jak mowie i tak pojdzie na suba.

Właśnie nie zgrywają się ładnie, a w muzyce jak pisze Don111 ten sub potrafi wręcz przeszkadzać. Lepszą robotę załatwiają same Dali.

Trochę się za bardzo "zafiksowałeś" i chyba nie słuchasz dotychczasowych opinii ;)

Tak jak wspominałem ja, że E150 to nic specjalnego tak i inni sugerowali raczej ES'a np:
BD: "suba es150- w kinie bedziesz zachwycony zareczam..."
HD Viewer: "Z tych dwóch wybrałbym zdecydowanie JBL ES"

Podoba ci się jak gra Dali, to raczej Cine Pack ci się nie spodoba, bo gra zupełnie inaczej (IMO mocno, ale mniej czysto, mniej szczegółowo) więc baze masz już chyba wybraną.

(...)Jutro chyba wybiore sie na odsluch E80 i Dali aby je porownac i podjac decyzje. Sluchalem ES150 w muzyce i mnie sie podobal.

Skoro mowicie ze E150 nie buczy albo bardzo cicho podczas standby a ja i tak byl wylaczal suba na OFF po sluchaniu wiec nie bylo by problemu. Teraz Cine Pack vs Dali 6 + JBL E/ES 150

Na koniec w końcu przechodzisz do rzeczy ;) Także bierz swój ampli, swoją muzykę, czy film i idź żeby słuchać, słuchać, słuchać...
 
Ostatnia edycja:
Do góry