Dali concept 6 5.0 + jaki amplituner

gregorus

New member
Witam!
Wiem, takich tematów jest sporo, ale może macie jakieś nowe typy. Posiadam pokój kinowy (wielkości 28m2 + zestaw kolumn (bez subwoofera) Dali concept 6 + amplituner Denon avr 1909. Niestety ten amplituner + posiadane przeze mnie kolumny grają niezbyt dobrze (wręcz tragicznie świergoczą przy słuchaniu głośniej (zwłaszcza muzyki)).
Macie może jakieś typy na inny amplituner? (kolumny chciałbym zostawić). budżet do 3 tys, fajnie, żeby nowy amplituner miał wszystkie funkcje sieciowe.

Z góry dzięki za odpowiedzi (może mój Denon powinien dobrze grać w zestawie z Dali, tylko mam źle ustawiony??

Pozdrawiam,
Grzegorz
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W Twoim przypadku myślę że nie obejdzie się bez odsłuchu nowego sprzętu. Wtedy będziesz na 100% zadowolony. Co masz na myśli że świergoczą? Wysokie tony są zbyt natarczywe? Co do ustawień to pewnie robiłeś kalibrację? Słuchasz w włączonym EQ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Trochę dziwne, bo Denon gra dość cieplo. Może faktycznie coś w ustawieniach poprzestawiane? Nie masz podbitych sopranów? Te Dali chyba trochę przymałe na 28mkw, a do tego nie są demonem basu, więc bez suba się nie obędzie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie:
1. Za male do 28 m
2. Grają delikatnie, bez suba, do kina, w 28 - słabo
3. Jak większość Dali zagrają pięknie, ale z mocną elektorniką. Potrzebują mocnych sprzętów, z tym ampli szalu nie będzie :( Co najmniej 2 klasy wyżej i poczujesz roznice, celuj w uzywki, ale wysokie. Concepty to fajne kolumny, ale przy nich warto uruchomić rezerwy mocy.

Tez mnie ciekawią te wysokie tony...?
 

gregorus

New member
Dzięki.
Kilka dodatkowych informacji - robiłem automatyczną kalibrację, włączone EQ (ręcznie wyłączyłem tylko sub-a, z przekierowaniem na fronty). Właśnie nie podbijałem wysokich, wręcz próbowałem się bawić w zmniejszanie. Coś mi świta o impedancji, że Dali potrzebują mocniejszego sprzętu. O dziwo mój zestaw dobrze sprawuje się do kina (filmów), gorzej jest z muzyką...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko teraz pytanie o zasadność zmiany ampli a nie kolumn? Uważam że Denony 1909/1910/1911/1912 nie były złymi sprzętami, czy też słabymi. Wymiana na wyzszy model to koszt ok 2500 - 3000zł, za tą cenę masz już prawie inny zestaw kolumn. Również w tej cenie masz wzmak stereo, który więcej wyciśnie z kolumn. Jeżeli w kinie ampli ten Ci odpowiada, to może poszukać innej drogi. Podejrzewam że na odsprzedaży za dużo nie odzyskasz, bo już swoje lata ma i wyszło po nim sporo nowszych modeli. Ja chyba bym predzej sprzedał Dali i dołożył to co masz na nowy ampli, kupując lepsze kolumny, a może i styknie na lepsze kolumny i wzmak. Problem będzie załatwiony i z kinem i ze stereo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie skoro w kinie jest dobrze a w muzyce niedosyt. To zainwestować w wzmaka który da Ci w muzyce wszystko to czego nie da Ci ampli. Masz wtedy wszystko na dobrym poziomie. Każde ampli daje tylko pseudo stereo:). Ja bym szedł jak najbardziej w kierunku wzmaka. Co innego jak by była lipa w kinie i jeszcze gorsza w stereo, ale w takim wypadku gdzie w kinie jest dobrze, to nawet trochę lepiej jest się wyżyłować i mieć porządne stereo:):D
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podpisuje się pod tym co koledzy wyżej napisali. Szedł bym w stronę wzmacniacza. Za 2-3 tysiące można już kupić porządny wzmacniacz. Pomyśl też o subie. Będzie lepszy efekt przy filmach.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie chcialem tego doradzac, ale koledzy juz napisali. :)
Muzycznie wypadną fajnie, ale przy wzmaku stereo, ale sub tez im potrzba do kina ;)

Krzysiek, Denony 19XX nie są i niebyły złe, ale do Conceptow 6 na 28m? ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Krzysiek, Denony 19XX nie są i niebyły złe, ale do Conceptow 6 na 28m? ;)

Dlatego ja bym bardziej winił kolumny niż elektronikę, chociaż patrząc pod kątem metrażu to przydałby się też mocniejszy ampli. Pewnie kolega musiał mocniej kręcić ampli aby uzyskać dobre efekty kinowe. Na pewno z większymi, dynamiczniejszymi kolumnami i subem mozna by było uzyskać lepszy efekt bez żyłowania piecyka. Wiadomo że nie trzeba wymieniać wszystkiego na raz, ale jeżeli ma być znaczaca poprawa w muzyce, to warto przemysleć wymianę kolumn lub kupno wzmacniacza. Uważam że nawet jak kupi nowy ampli o klasę wyżej, to w niewielkim stopniu będzie poprawa w brzmieniu. W mocy oczywiście tak, ale kolege drażni góra w kolumnach więc sami rozumiecie...?
 

gregorus

New member
No to koledzy namieszali mi teraz w głowie :). Qrcze te Dali kupiłem niecały rok temu i sama jakość dźwięku z nich uzyskana naprawdę mi się podoba (np.: na spokojnej gitarowe muzyce) - wcześniej miałem któreś JAMO i w zamierzcłych czasach Technics-y. Kłopot z tym, że lubię też posłuchać czegoś ostrzejszego :). A propos AVR1909 ma preout-a?
 

gregorus

New member
:(..
Jeżeli jednak poszedłbym w zmianę amplitunera - w co najlepiej iść? Onkyo? (myślałem o 626, ale w moim przypadku może lepiej 717), a może Yamaha 675?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeśli yamaha to totalne minimum od serii 7... Ale jeśli chcesz mieć moc i dość dobre stereo to musisz mierzyć w znacznie wyższe modele. No chyba, że planujesz z czasem do muzyki wzmacniacz to dość dobry ampli z pre out
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
:(..
Jeżeli jednak poszedłbym w zmianę amplitunera - w co najlepiej iść? Onkyo? (myślałem o 626, ale w moim przypadku może lepiej 717), a może Yamaha 675?

Tylko wracając do Twojego problemu ze zbyt przejaskrawioną górą, to nie wiem czy ta Yamaha i Onkyo sa dobrym pomysłem? Jedno jak i drugie gra dość chłodno, Yamaha nawet ostro. Często dobiera się kolumny które sa przeciwieństwem, aby zrównoważyć te doznania. Z cieplejszych ampli bym celował w Marantz, HK i Denon. Dlatego się zdziwiłem że z Denonem Ci to nadal przeszkadza?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
:(..
Jeżeli jednak poszedłbym w zmianę amplitunera - w co najlepiej iść? Onkyo? (myślałem o 626, ale w moim przypadku może lepiej 717), a może Yamaha 675?
Do tego jak opisujesz swoje potrzeby (świergolenie) to atakować trzeba mocne i ciepło brzmiące amplitunery, Harman AVR370, Marantz SR6007
 
Do góry