dac czy cd?

achim69

Member
Posiadam wzmacniacz Yamaha A-S 500.Jako źródło używam odtwarzacza bluray Pionner BDP-150.
Czy zamiast tego bluray-a jako źródło do muzyki dokupiłbym np.odtwarzacz cd DENON DCD 710AE to będzie jakaś poprawa w brzmieniu?
Drugi pomysł to zostawić jako źródło ten bluray,a dokupić DAC TAGA HARMONY DA-300 v.2.
Trzecia opcja to zostawić wszystko tak jak jest teraz,bo zmiany za dużo nie dadzą.
Proszę o poradę kogoś znającego się w temacie stereo.
 
Ostatnia edycja:

Pan_Borowik

New member
Moim zdaniem jakiś niedrogi DAC będzie lepszym wyjściem. Szczególnie, jeżeli myślałbyś też o sprzętach "z drugiej ręki".
Odtwarzacz BluRay podepniesz sobie do niego optykiem/koaksjalnie (cyfrowo - jako tzw. transport), a do tego zyskasz możliwość podpięcia np. PC, telewizora czy innych sprzętów.
CD z taką możliwością (wejście cyfrowe) wyniósłby Cię dużo drożej, a jakość przetwornika nie będzie odbiegać od jakości tego w odtwarzaczu CD podobnej klasy.
Po prostu się bardziej opłaca (moim zdaniem).

Z nowych sprzętów w cenie tego Denona masz np. Musical Fidelity V-DAC II - o którym więcej może Ci powiedzieć kolega Madas, bo widzę w stopce, że go użytkuje :)
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
ja bym kupił CD gdy sluchasz sporo płyt, fajny CD robi dużą robotę, przekonałem sie na wlasnej skorze, tez myslalem o dacu do bd lecz padlo na cd i nie zaluje, zamoast tego denona popatrzylbym na marantza czy hk..
 

Pan_Borowik

New member
Zgadzam się z przedmówcą w kwestii tego, że CD jest fajny do... odtwarzania CD.
Nie zgadzam się natomiast, że w przypadku przedziału cenowego, o którym jest mowa (a tak zakładam na podstawie wspomnianego Denona) CD będzie lepszym wyborem.
W użytkowanej konfiguracji sensownie dobrany DAC po prostu będzie bardziej funkcjonalny, a grał będzie na tym samym poziomie.
 

achim69

Member
Panowie dzięki za odzew.
Płyt cd słucham może 10% w stosunku do muzyki z hdd.Ten denon ma być z drugiej ręki za ok.600-700 zł.
Ile kosztuje wspomniany przez was DAC i gdzie go można nabyć,na alledrogo nie znalazłem.
Mój bluray mam podłączony do wzmaka interconnectem ,gra to razem z kolumnami Canton GLE490 i dodatkowa bas jest wzmacniany subem REL T5.
Gra to nie najgorzej ale człowiek już tak ma w naturze że siedzi i myśli co by tu jeszcze poprawić.
Dlatego mam pytanie czy po podłączeniu wspomniane dac-a usłyszę wyraźną,odczuwalną różnicę na plus?
 
Do góry