D6500 problem - rozproszona piłka i narty

pmxman

New member
Witam.
Kupiłem ten tv i mam jeden problem - podczas oglądania meczu piłki nożnej piłka mocno kopnięta (szybko lecąca) jest zniekształcona - rozproszona.
To samo zauważyłem przy skokach narciarskich.Gdy skoczek wybije się z progu i szybuje jego narty tak samo są tak jakby zniekształcone - rozproszone.Tak jakby kilka odbić ,cieni leciało za tymi nartami i mrugotało.
A jak w ustawieniach obrazu - wyłączam "motion plus" lub "redukcja rozmycia" daję na 0 problem znika.Ale nie po to kupowałem tv za ponad 3tyś żeby oglądać bez tych funkcji.

Ktoś może wie jaka jest tego przyczyna i czy reklamować tv ?

Mam telewizję N i to nie jest wina dekodera bo próbowałem na innym tv.

Kabel HDMI też nie jakiś tani za 15zl tylko lepszy z filtrami i oplotem .
 

fosciu

Member
Sprawdź temat: Samsung TV model D6500 strona:277 post:2765...
Jak widać problem występuje u większości użytkowników tego Tv i nie ma innej rady, prawdopodobnie ten typ tak ma;/
 
I

irek6311

Guest
Obraz HD z N-ki nie jest rewelacyjnej jakości więc 50% wina TV a 50% winna N-ka ,
na Blu Ray takiego rozmycia napewno nie doświadczysz ,
redukcja rozmycia więcej szkodzi niż pomaga więc tego nie używaj ,
"motion plus" też nie jest idealny i w szybkich akcjach nie wyrabia < efekt potem jak zauważyłeś .
 

tiki-taki

New member
No niestety @pmxman trzeba bylo czytać przed zakupem tv a nie po.. Ja również z tego powodu pluje sobie w brodę, zamiast poszukać przeczytałem tylko parę pochlebnych opinii i napalony również wybrałem model D6500 i żałuje.. Jeśli chcesz się pozbyć tych dziwnych efektów o których piszesz to musisz powylaczac tzw ulepszacze które ten efekt właśnie potęgują.. Wyłącz uwydatnianie krawędzi, oświetlenie dynamiczne, led motion plus, motion plus, filtr zakłóceń ustaw na wysoko, a poziom czerni hdmi na nisko u mnie to pomogło. . Zauważysz czasem smuzenie gdy napisy będą się szybko przewijaly po ekranie ale co do piłki, nart i ogólnie szybkich scen w/w już nie powinno być.
 

tiki-taki

New member
P.S. i jezcze jedno jesli chodzi o dekoder n to nie jest to jego wina nawet w 10% na blueray jest taki sam efekt a nawet jeszcze bardziej wyrazniejszy.
 

pmxman

New member
tiki-taki ---- Czytałem w innym wątku że ludzie dzwonili do samsunga w tej sprawie i dostali odpowiedź że wszystko jest ok i tak ma być.
A moim zdaniem problem kwalifikuje się do reklamacji bo to procesor telewizora nie wyrabia i dlatego sieje błędami przy szybko przemieszczających się obiektach.Dopiero jak go odciążysz wyłączając ulepszacze problem znika.

To nie dotyczy tylko modelu d6500 bo mój kolega ma c6500 i u niego też występuje ten problem.Może nie, aż tak jak w modelu D ale zdarza się.
 

tiki-taki

New member
Ja też pisałem i dzwonilem, bo wydając 6,5 tyś człowiek spodziewa się zadowalającego produktu, ale odpowiedzi były raczej zbywajace mnie i bez przejęcia ze strony samsunga
 

fula

New member
Ja tam nie narzekam.
Nie grzebie w MS jak większość forumowiczów. A wiele razy przestrzegałem na ruszaniu czegoś, na czym się nie zna. W analogu też odkręcaliście tylnią obudowę i regulowaliście potencjometrami?
 

fosciu

Member
Fula ja nie wchodziłem w menu serwisowe i niczego nie odkręcałem... Miałem "przycinanie obrazu" ale dzięki Tobie uporałem się z tym problemem i podziękowałem:)
Jedynie jeszcze tak sobie myślę że może to wina samego dekodera cyfry (SAGEMCOM DSI87 HD) albo co więcej prawdopodobne że mam niedokładnie ustawioną antenę tzn jest na hot bird-zie (ustawiałem używając zwykłego miernika syganału). Natomiast canal+ czy Eurosport jest na częstotliwości 11278 i wówczas jak sprawdzam na dekoderze poziom sygnału to jest 0% ale kanał jest wyświetlany (chodzi mi akurat o canal+HD i Eurosport HD) może gdybym ustawił antenę na tej częstotliwości to nie występowałyby te problemy. Tylko jak ustawić !!!!!??? (sorry za moje pytanie ale nie jestem specjalistą w tej dziedzinie:)....
 

fula

New member
Myślę że to nie wina anteny, to by występowały zakłócenia w odbiorze typu "klocki" na obrazie.

Dodam że mam Motion Plus ustawiony ręcznie, redukcja rozmycia 2, Redukcja skoków 4.
Wydaje mi się że opcje firmowe Motion Plus źle działają, ale to tylko moje wrażenie.

Odbieram bez problemu programy satelitarne HD z wewnętrznego tunera. Podłączając zewnętrzny tuner miałem problem z jakością sygnału SD, a posiadam 40centymetrowy talerz.
Wniosek: telewizor ma bardzo czułą głowicę do odbioru programów satelitarnych.
Może tu leży przyczyna problemów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry