D5500 Lan problem

rattler

New member
To mój pierwszy post także pragnę powitać wszystkich.
Mam UE37D5500 i po podłączeniu przewodu LAN z routera telewizor nie wykrywa połączenia, na routerze nie zapala się dioda łączności między urządzeniami. Dodam, że kabelek sprawny bo po podłączeniu laptopa mam internet. Czyżby uszkodzenie karty sieciowej?

Dzięki i pozdrawiam
 

lukebe

New member
Podepnę się pod problem bo i u mnie się dzieje... co prawda nie tak samo ale podobnie.
Otóż po podłączeniu kabla wizard wykrywa połączenie i zestawia je korzystając z aktywnego DHCP w routerze (tzn. przydziela adres IP, rozpoznaje maskę i bramę) ale nie łączy z netem.
Po ręcznej konfiguracji IP bramy i maski jakby chciało się coś dziać ale test szybkości łącza pokazuje 0.00 kb/s, SmartTV hub próbuje się aktualizować ale wszystko stoi na pierwszej części (vod.tvp.pl - 1/16).
Soft w wersji 3.288-6.0.00067 więc stary (tv dziś kupiony), awaria kabla i routera wykluczona, chyba żeby coś w konfiguracji routera (D-link DIR-300)?
Net normalnie mi chodzi zarówno po LAN-ie jak i WiFi.
Jutro zadzwonię na HD Samsunga - Wy macie jakieś pomysły?

Aha i jeszcze jedno. Gdy próbuje się aktualizować nie mogę wyłączyć tv (ale to może być normalne - zabezpieczenie przed przerwaniem aktualizacji - dobrze myślę?)
 

fazy2

New member
Ten temat był przerabiany kilka wątków poniżej. To że net działa na tym kablu o niczym nie świadczy, miałem to samo. Przeczytajcie wszystkie posty tamtego wątku.
 

lukebe

New member
Starałem się szukać zanim się podpiąłem pod posta. Zakładam, że chodzi Ci o ten wątek:

"Samsung PC Share Manager - zara mnie coś trafi. Czy ja jestem jakiś nie tenteges???"
(nie mogę jeszcze linków dodawać)

ale tu problem jest inny. Ja w ogóle nie mam neta (w telewizorze - na kompach działa ok). Co ciekawe próba ustawienia konfiguracji automatycznej (przydział adresu przez DHCP) skutkuje restartem telewizora. Tzn. wygląda to tak, że daję mu żeby ustawił automatycznie, nadaje IP, bramy i maskę po czym testuje ustawienia sieci - przez jakiś czas się nic nie dzieje a potem restart.
 

fazy2

New member
Po pierwsze czy kabelek masz oryginalny czy robiony? U mnie laptop łączył się po kablu a TV nie łapał sieci. Wymieniłem wtyczki i zadziałało.
 

lukebe

New member
Kabel oryginalny, działający (dotychczas był z nim połączony PC z routerem).

Dzwoniłem na HD Samsunga - na razie doradził update firmware'u z pendrive'a. Mam nadzieję, że coś z tego będzie bo wczoraj próbowałem i nic (rozpakowany update T-MST5DEUC-1013.2 do głównego katalogu pendrive'a), dziś spróbuję z innego pena.

Chyba, że coś źle robię?
Próbowałem po prostu wkładać pena na załączonym tv ale wtedy chciał odtwarzać jego zawartość, próbowałem też wyłączyć tv, włożyć pena i załączyć - wtedy też nic. Próbowałem do obu portów USB.

A i jeszcze jedno. Wersja FW w telewizorze to 1005.0
 
Ostatnia edycja:

lukebe

New member
Wczoraj mi zadziałało! Dokładnie nie wiem dlaczego ale opcje są dwie.
Po pierwsze zaktualizowałem soft przez USB - wcześniej naiwnie wciskałem pena i czekałem na automat a wczoraj klikając w menu znalazłem opcje uaktualnienie FW z pendrive'a. Na moje usprawiedliwienie, że wcześniej tego nie znalazłem jest jakieś 9 godzin spania przed dwa dni ;)

Ustawiłem też DNS'a na 194.204.159.1 i hula. Wcześniej, wybierając autokonfigurację ustawiało mi adres IP routera. Że też wcześniej na to nie wpadłem. Usprawiedliwienie jw. ;)

Jest dobrze! :D
 

rattler

New member
kurde już nie mam sił. Po podłączeniu bezpośrednio modem - TV mam internet. Jak puszczam przez router to mi połączenia nie wykrywa. Może jakaś pomoc w ustawieniu na sztywno? Byłbym wdzięczny.
 

marioaudi

New member
Kabel oryginalny, działający (dotychczas był z nim połączony PC z routerem).

Dzwoniłem na HD Samsunga - na razie doradził update firmware'u z pendrive'a. Mam nadzieję, że coś z tego będzie bo wczoraj próbowałem i nic (rozpakowany update T-MST5DEUC-1013.2 do głównego katalogu pendrive'a), dziś spróbuję z innego pena.

Chyba, że coś źle robię?
Próbowałem po prostu wkładać pena na załączonym tv ale wtedy chciał odtwarzać jego zawartość, próbowałem też wyłączyć tv, włożyć pena i załączyć - wtedy też nic. Próbowałem do obu portów USB.

A i jeszcze jedno. Wersja FW w telewizorze to 1005.0

Hej czy moglbys mi podeslac jakas ten firmware 1013,2??
bo ja zrobilem bez problemu update do 1015 tylko przestaly mi dzialac napisy zawarte w mkv :(
 
Do góry