czyszczenie ekranu - plazma

aleksandra88

New member
Witam serdecznie .Jestem tu nowa na forum.

Mam pytanie ,pilnowalam u znajomych dziecko no i chlopczyk umazal w jednym miejscu lodami telewizor Panasonic VT 30 55 cali.No i tu caly problem bo lody nie chcialy zejsc.Przetarlam telewizor mieka sciereczka popryskana plynem do mycia okien .Wszystko ladnie zeszlo.Ale tu problem bo wlasciciele sie obrazili ze im zniszczylam telewizor !.Z tego co wiem to w tej plazmie jest szyba ze szkla a nie plastikowa i nic sie nie moglo uszkodzic.Telewizor nie ma nic uszkodzone.Wlasciciel uwaza ze ma teraz w calym tv duzo koloru rozowego .Czy mam racje ze nie moglo sie nic stac ? Przepraszam za brak Polskich znakow.
 

aleksandra88

New member
Scieralam w jednym miejscu i bardzo delikatnie a nie caly telewizor .JAkie sa objawy uszkodzenia tej powloki???
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam serdecznie .Jestem tu nowa na forum.

Mam pytanie ,pilnowalam u znajomych dziecko no i chlopczyk umazal w jednym miejscu lodami telewizor Panasonic VT 30 55 cali.No i tu caly problem bo lody nie chcialy zejsc.Przetarlam telewizor mieka sciereczka popryskana plynem do mycia okien .Wszystko ladnie zeszlo.Ale tu problem bo wlasciciele sie obrazili ze im zniszczylam telewizor !.Z tego co wiem to w tej plazmie jest szyba ze szkla a nie plastikowa i nic sie nie moglo uszkodzic.Telewizor nie ma nic uszkodzone.Wlasciciel uwaza ze ma teraz w calym tv duzo koloru rozowego .Czy mam racje ze nie moglo sie nic stac ? Przepraszam za brak Polskich znakow.
z tym uszkodzeniem może niestety mieć rację... to musiał być dobry płyn... :( fatalnie
 

aleksandra88

New member
Nie ma zadnych szans aby po takim czyszczeniu w jednym miejscu telewizor dostal przypadlosci zwiekszonego koloru rozowego .Biale tla sa idealnie biale gdy by bylo cos uszkodzone to na wszystkich bialych planszach i miejscach byl kolor rozowy a nie ma ! .I co istotne plyn nie dostal sie przez szybe do srodka czyli jaki by to mialo wplyw na zmiane koloru ? Mysle ze mnie chca wrobic w cos czego nie ma .Przetarlam w jednym miejscu na dole ekranu to jak by sie zepsul obraz na calym tv ?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie ma zadnych szans aby po takim czyszczeniu w jednym miejscu telewizor dostal przypadlosci zwiekszonego koloru rozowego .Biale tla sa idealnie biale gdy by bylo cos uszkodzone to na wszystkich bialych planszach i miejscach byl kolor rozowy a nie ma ! .I co istotne plyn nie dostal sie przez szybe do srodka czyli jaki by to mialo wplyw na zmiane koloru ? Mysle ze mnie chca wrobic w cos czego nie ma .Przetarlam w jednym miejscu na dole ekranu to jak by sie zepsul obraz na calym tv ?
Używanie detergentów do mycia ekranu plazmy czy LCD jest zabronione. Ale masz rację że mogłaś zniszczyć powłokę tylko w miejscu Twojej ingerencji. Jeśli tam nie pojawiła się, lub w najbliższym czasie nie pojawi się żadna plama, rozjaśnienie, to wszystko jest O.K.
 

aleksandra88

New member
Teraz wiem ze byla to glupota z tym plynem .Ale nadal twierdze ze nie ma szans aby obraz sie zmienil na gorszy po takiej wpadce z plynem .Bo nie byl wycierany po calym ekranie a tylko w jednym miejscu .Telewizor byl zgaszony w trakcie tego ZABIEGU .I dosc dlugo stal nie wlaczony.Mysle ze cos mi wmawiaja.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Jeśli starłaś powłokę w jednym miejscu to o ile się nie mylę to plama powinna być widoczna tylko w tym miejscu i raczej na zgaszonym TV. Jakieś zmiany kolorów na różowy nie są chyba z tym powiązane. Niech wypowie się ktoś z większym stażem na forum i z plazmą.
 

gebolek

Banned
Witam serdecznie .Jestem tu nowa na forum.

Mam pytanie ,pilnowalam u znajomych dziecko no i chlopczyk umazal w jednym miejscu lodami telewizor Panasonic VT 30 55 cali.No i tu caly problem bo lody nie chcialy zejsc.Przetarlam telewizor mieka sciereczka popryskana plynem do mycia okien .Wszystko ladnie zeszlo.Ale tu problem bo wlasciciele sie obrazili ze im zniszczylam telewizor !.Z tego co wiem to w tej plazmie jest szyba ze szkla a nie plastikowa i nic sie nie moglo uszkodzic.Telewizor nie ma nic uszkodzone.Wlasciciel uwaza ze ma teraz w calym tv duzo koloru rozowego .Czy mam racje ze nie moglo sie nic stac ? Przepraszam za brak Polskich znakow.


Nie ma szans żebyś cokolwiek uszkodziła ( o ile płyn nie dostał się między szybę a ramkę i nie był wyjątkowo żrącym preparatem).
Wycierałem szybę w swoim 50VT20 setki razy w ten sam sposób i nic się nie dzieje. Panasonic swego czasu reklamował swoje plazmy jako przeznaczone dla graczy w których szyba o której mowa wytrzymuje uderzenie padem, a już stwierdzenie, że ma od tego dużo różowego koloru jest poniżej pewnego poziomu. Myślę, że pan ewidentnie chce Cię pozbawić wypłaty za pilnowanie jego pociechy.
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Nie ma szans żebyś cokolwiek uszkodziła ( o ile płyn nie dostał się między szybę a ramkę i nie był wyjątkowo żrącym preparatem).
Wycierałem szybę w swoim 50VT20 setki razy w ten sam sposób i nic się nie dzieje. Panasonic swego czasu reklamował swoje plazmy jako przeznaczone dla graczy w których szyba o której mowa wytrzymuje uderzenie padem, a już stwierdzenie, że ma od tego dużo różowego koloru jest poniżej pewnego poziomu. Myślę, że pan ewidentnie chce Cię pozbawić wypłaty za pilnowanie jego pociechy.

nie chcę przesądzać ale nie znamy szczegółow pucowania płynem tu są opisane takie przypadki uszkodzenia antyrefleksu:

http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/14500-jak-dbac-o-ekran-plazmy.html
 

grzegorz1981

New member
Dokładnie. Pokaż temu idiocie właścicielowi posty na tym forum. Kupił tv za 8 klocków, a nie ma zielonego pojęcia co i jak. Tępak i tyle. Nie ma mowy żeby coś się uszkodziło no chyba, że użyłaś papieru ściernego i jakiegoś żrącego środka. Na pewno nie od płynu do mycia okien!!!
 

don111

Banned
możliwe czy nie, nie łatwiej sprawdzić po prostu czy obraz różni się w tym miejscu gdzie był wycierany ?
wgrać na pendrive pare plansz w różnych kolorach i wyświetlić na tv..
 

jkarwala

New member
Jest jeszcze inny aspekt sprawy. Ludzie mają wiele różnych ubezpieczeń i często nie wiedzą, że wśród nich mają również NW. Znam przypadek gdzie dziecko strzeliło z pistoletu na takie małe plastikowe kulki do telewizora LCD, co spowodowało uszkodzenie kilku pikseli. Ubezpieczyciel nie robił żadnych problemów z wypłatą odszkodowania.
Gdyby w Twoim przypadku była taka możliwość, to ubezpieczyciel albo pokryłby straty, albo uznał, że lody nie były przyczyną uszkodzenia. W obu przypadkach Twoje na wierzchu.
A tak w ogóle to czy przypadkiem nie było to dziecko właściciela telewizora?
 

aleksandra88

New member
Tak to dziecko wlascicieli.Telewizor w tym miejscu nie ma zadnych plam .Pisalam to juz parokrotnie ze przetarlam to jedno miejsce a nie wycieralam caly tv.
 

Blendor

New member
czuje tutaj podstep uwazam ze plazma byla wczesniej USZKODZONA Tzn TV mial plame na matrycy czasem w tych modelach mozna na to trafic od nowosci , teraz znajomy wpadl na pomysl ze mozna to szybko wykorzystac zebys mu kupila druga a ta wlozy do innego pokoju albo pieniazki wplaci na konto i w ten sposob 55vt30 bedzie mial za darmo dobry interes :) jak to sie zwie czysty SABOTAŻ
 

artoneq

New member
Uważam, że należy przetrzeć to miejsce jeszcze raz, wtedy zamiast różowego będzie dużo zielonego. Następnie trzeba przetrzeć przeciwległy róg, wtedy będzie więcej czerwonego. Na końcu pocieramy cały ekran i wyskakuje dżin, może on spełnić 3 życzenia. Pierwsze życzenie - poprosić o cofnięcie zmiany na czerwony, później o cofnięcie zmiany na zielony i na końcu trzecie życzenie to cofnięcie koloru różowego i Voila, telewizor naprawiony!
 

aleksandra88

New member
Uważam, że należy przetrzeć to miejsce jeszcze raz, wtedy zamiast różowego będzie dużo zielonego. Następnie trzeba przetrzeć przeciwległy róg, wtedy będzie więcej czerwonego. Na końcu pocieramy cały ekran i wyskakuje dżin, może on spełnić 3 życzenia. Pierwsze życzenie - poprosić o cofnięcie zmiany na czerwony, później o cofnięcie zmiany na zielony i na końcu trzecie życzenie to cofnięcie koloru różowego i Voila, telewizor naprawiony!

Po pierwsze TELEWIZOR nie ma zadnych zmian na matrycy w tym miejscu !.A po drugie widac ze kolega pijany ?
 

luc77

New member
Kolega posiada plazme Pioneer KURO która systematycznie od kilku lat jest czyszczona rozmaitymi płynami do szyb.Jest to szkło a więc nic nie może się stać... no chyba że jest to jakiś bardzo agresywny środek:idea: Inaczej sprawa wygląda z LCD ale mój SHARP 52XL2E też kilka razy był wyczyszczony płynem do mycia okien i ...nic się nie stało:!:
 
Do góry