Czym samemu skalibrowac TV?

Status
Zamknięty.

ryuuza

New member
pomijajac odpowiedz totalnego _ _ _ _ _ (tu wstaw sam epitet ktory cisnie Ci sie na usta) to bardziej intereuja mnie posty na temat programow, czy czegos tam innjego (nie wiem wlasnieczego wiec dlatego pytam) ktorymi mozna polepszyc jakosc obrazu
 

oswd

New member
Też przymierzam się do zagadnienia. Kupiłem sharpa 46" le700 i obraz na początku to była jakaś masakra. Czy oni w tym sharpie nie mają ludzi, którzy potrafiliby choć wstępnie ustawić ten telewizor?

No ale po wstępnym ustawieniu parametrów na podstawie tego artykułu udało mi się uzyskać całkiem fajny obraz. W zasadzie brakuje mi tylko fajnej zieleni podczas meczu. Wszystkie inne kolory (brązy, czerwienie itp) są super tylko ta zieleń wygląda mało żywo.

Przymierzam się do kalibracji za pomocą THX optimizer, ale z tego co wyczytałem to wymagane są jakieś filtry (okularki z niebieskimi szkłami). Czy ktoś z was używał tego narzędzia? Czy te okularki to muszą być jakieś specjalne, czy po prostu chodzi o niebieskie szkiełko/folię?

Może możecie polecić coś dla zupełnego nowicjusza w temacie - czytałem że video essentials to dość trudna sprawa i wymaga trochę wiedzy.
 

oswd

New member
Matmaman - a czy ta płytka nadaje się do totalnego nowicjusza w temacie i przede wszystkim czy wymaga jakiegoś dodatkowego sprzętu?

Bo tak jak pisałem wcześniej, czytałem, że nie jest to narzędzie dla osób nie związanych bardziej z telewizją.
 
Status
Zamknięty.
Do góry