Czy zmienic telewizor? Mozliwosc zmiany na led.

zurekman

Member
Witam, jakiś czas temu za nie całe 3000 kupiłem sobie samsunga LE40B650 do pokoju, telewizorek oczywiście świetny. Do teraz telewizor ten kosztuje jakieś 2500 i siostra zdecydowała sobie, że też sobie taki sprawi. I tu w moim niecnym umyśle pojawił się chytry plan (za namową taty :)), a może tak oddać jej swój telewizor, dopłacić 2,3 stówki i kupić jakiś tv, który teraz kosztuje około 3000. Ale wy znacie się lepiej i powiedzcie czy jest sens, w oko wpadły mi takie TV:
UE40C6000 ok 3100 na skapcu
UE40C5000 ok 3200 -||-
Czy będzie to dobry wybór? A może kupić sobie zwykły lcd ale większy, jeśli tak to jaki? A może jeszcze coś innego polecicie?
Cena tak +/- 3000 czyli tak z 3200 mogę dać.
Proszę o szybką odpowiedź do jutra muszę się zdecydować.
POZDRAWIAM MANIAKÓW ROBIENIA Z POKOJU KINA :)
 

zurekman

Member
Średniej wielkości pokój, telewizor jest oglądany obecnie głownie z łóżka odległość 3,5m, potem w to miejsce wstawie kanape, a łóżko wywale pod boczną ściane ok 4m od tv i to będą 2 głowne miejsca z których oglądany będzie tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale przy tych warunkach powinieneś powiększyć przekątna - tym bardziej że masz już duże doświadczenie z telewizorem LCD.
Czyli czas na 46" .
W tej klasie cenowe masz LCD LED Sharpa 46LE 600 .
Model jest 50Hz - ale przy tej odległości nic więcej nie zobaczysz. Odległość zaciera wszystkie braki.
Ale na samym poborze energii zaoszczędzisz kilka tysięcy w okresie użytkowania.
 

paju83

New member
Zdecydowanie w Twoim przypadku polecilbym ue40c6000 skoro o nim pisales. Troszke nowsza technologia i a nieco mniej pradozerny:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie trzeba się rozwijać - a większy ekran na filmach to szczękę trzeba trzymać w ręku
 

zurekman

Member
Hmmm, no racja, no to jeszcze maly dylemat co sądzicie, większy (46 cali) zwykły lcd, prawdopodobnie B650 ewentualnie C, czyli zostajemy przy swoim modelu, czy ten sam rozmiar a led, UE40C6000. Jaki werdykt? Co do Sharpa to jednak wolę zostać przy samsungach i 100hz ;).

edit.
Po spojrzeniu na ceny stwierdzam, że jeżeli miałby to być 46 cali to jednak musiałby to być B/C550, ale on ma 50 hz i troche się tego boję. Doradźcie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry