Czy zmieniać amplituner

marek467

New member
Witam wszystkich
bardzo prosze o odpowiedź na dręczące mnie ostatnio pytanie.
mam amplituner 7 letni - ładnie oddtwarza format dts( po optyku , brak hdmi ), jednak ostatnio coraz wiecej koncertów pojawia sie w formacie dts hd ma i true hd . Radzi sobie ale dopiero po konwersji scieżki muzycznej do zwykłago dts. Jak sie przygladam ścieżce przekonwertowanej to jest to 1/3 ścieżki oryginalnej ( z 4,5 GB do 1,2 GB ) . Strata jest więc spora .
Pytanie jest jednak czy jestem w stanie usłyszeć tę różnicę na nowym ampltunerze . Kolumny to zestaw 5 Altusów + subwoofer. Czy moze aby efekt był rzeczywiście słyszalny należałoby pomyśleć o wymianie kolumn również? Wiem ,że wszystko zależy od "ucha" ale nie szukam minimalnych różnic bo wtedy po co wydawać 2,5 tys na nowy amplituner. W przypadku obrazu różnic miedzy ścieżka 25Gb a dobrze skompresowaną 8,5 GB raczej nie widać ( mowa o dużym ekranie ) - porównywałem na max. zoomie więc może i ze scieżką dźwiekową jest podobnie .
Wierzę ,że mi cos podpowiecie w powyższym temacie
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moim zdaniem jeżeli myślisz o wymianie na ampli za 2,5 K to nie ma sensu. Pewnie Twój obecny lepiej to odtwarza niż ten za 2500 złotych.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Gdybym miał zmieniac na nowszy to przede wszystkim:
- dla wygody połaczeń i obsługi wszystkich podpiętych urządzeń (HDMI), czyli również bardziej dla obrazu
- zmieniłbym też kolumny

Dla samej sciezki HD to trochę zbyt pochopna decyzja. Owszem przeskok jest, ale nie spodziewaj sie ochów i achów. Nie jest to tak spektakularne jak przejście z DVD na BD

POzdrawiam
 

Bandziorno

New member
Witam
ponieważ mam podobny dylemat, a nie chcę zakładać nowego tematu, kontynuuję zatem tutaj:

mam w posiadaniu Denona AVR 1802 w świetnym stanie i jestem z niego baaardzo zadowolony, sprawuje się znakomicie, wygląda też, tylko trochę stary już jest...
Denon podpięty jest do Pioneera DV 350 i 2x Magnat Monitor Supreme 200 - całość gra bardzo przyjemnie (mam jeszcze zestaw 2.1 technicsa 2x SB-S80 i SB-C80, ale nie bardzo mam to jak rozstawić). głośników póki co nie planuję zmieniać (chyba, że się trafią JBL ES30), na pewno podłogówki odpadają - brak miejsca.

myślę nad zmianą np na AVR 3805 lub coś podobnego (niestety tylko używka), choć i w tym brakuje mi hdmi (fajnie by było laptopa podłączyć i włączać muzykę bezpośrednio z niego, a nie ciągle cd nagrywać), to jego parametry i cena (ok 1000zł + dvd) mi odpowiadają.
proszę o opinię czy jest sens zmieniać ampli na w/w model (czekam na inne propozycje) czy nie odczuję dużej różnicy?!

zastanawiałem się nad h/k hs500, ale doszedłem do wniosku, że będzie gorzej grało jak mój obecny zestaw. jak ma się do 3805 model x500 - nowy, z hdmi i ceną ok 1000zł?! mocy mniej, ale aktualnie nie rozkręcam amplitunera powyżej 1/3 skali.

ampli ma nagłośnić powierzchnię ok 30m2, ale zastawioną narożnikiem i innymi meblami, tudzież choinką aktualnie:-o, podłączony ma być do dvd, tv i xboxa. w większości będzie wykorzystywany do muzyki jakieś 4-5h dziennie + 2 filmy w tygodniu. aha i jestem zdecydowany na wzmacniacz wielokanałowy, bo w sprzyjających warunkach chciałbym podłączyć większą ilość głośników.

z góry dziękuję za porady
 

marek467

New member
zakładałem posta więc co ja z mojego doświadczenia mogę doradzić - mnie koledzy wyleczyli z wymiany amplitunera . Z tym że mnie hdmi interesowało jedynie ze względu na dźwięk dts hd . W chwili obecnej mam pod swojego ampka podpięty po optyku DUNE HD 301 a w nim dysk ( może być też zewnętrzny) -- wszystkie formaty muzyczne pięknie czyta . Wygoda niesamowita. O nagrywaniu płyt ZAPOMNIEĆ - strata czasu i kasy. Dune też świetnie sobie radzi z filmami więc przemyśl czy nie póśc w tym kierunku
 

fazer58

Member
Bez reklam
'marek467" możesz jeszcze podłączyć po analogu,jakiś dobry blu ray,np. panasonic BDP 500 i cieszyć się dźwiękiem HD w najczystszej postaci, oraz znakomitym obrazem z płyt blu ray:)
 

Bandziorno

New member
marek467 mój ampli ma już ponad 10lat i uważam, że najwyższa pora na coś nowszego. ale boję się, że lepsze jest wrogiem dobrego. jestem zadowolony z tego co mam i przy zmianie chcę mieć co najmniej takie same wrażenia dźwiękowe + większą ilość wejść/wyjść...
chciałbym o opinię czy zestaw denon avr 3805 + dvd 1920, albo H/K AVR130 + dvd 22 zagrają lepiej aniżeli to, co posiadam aktualnie. a może taki combo BDS770 (bez kolumn) ewentualnie HS 500 gra na tyle zacnie, że w ciemno można brać bez obaw o jakość dźwięku.
póki co ma być stereo, ale z możliwością rozbudowy do 5.1
może szanowny Pan blackninja doradzi coś w kwestii nowego sprzętu i kupię tylko ampli - dvd zostanie.
 

marek467

New member
fazer58 - tak jak napisałem korzystam z DUNE HD , który oczywiście ma wyjście analogowe 7.1 (dźwięk 8-kanałowy) ale z tego co słyszałem to dts hd tylko po hdmi ( może jestem w błędzie)

Bandziorno - sorry w kwestii doboru sprzętu nie pomogę ( licha wiedza ) ale zgadzam się ,że nowe z reguły nie znaczy dobre
 

Bandziorno

New member
ja niestety DuneHD nie posiadam, a za kasę, którą by pochłonęła przy zakupie wolę kupić nowszy ampli, a swój sprzedać. dodatkowe obawy mam o sprawności nowszych wzmacniaczy - u mnie jest 100w/kanał przy 8omach (w stereo), a głośników słabszych już mieć nie będę. zmieniając sprzęt chcę mieć ten zapas mocy, żeby przy następnej imprezie nie zadziałało zabezpieczenie termiczne...

charakterystyka denona bardzo mi odpowiada, ale i dużo dobrego słyszałem o h/k stąd moje dylematy.
 

bogbrush

New member
Witam,

Podepnę się pod temat. Czy jest sens zmieniać Yamahę RX-V861 na coś nowszego? Wkrótce zakupię odtwarzacz Blu-ray i zastanawiam się czy obecny amplituner nie będzie tym wąskim gardłem? Czy zmiana na coś nowszego będzie "mocno" odczuwalna ?

Pozdr.
 

Bandziorno

New member
a czy ktoś z obecnych może wypowiedzieć się na temat h/k hs300 i hs500, duża różnica jest między tymi modelami?! jak wygląda stereo w takim combo? przy dwóch kolumnach mocy raczej nie powinno zabraknąć, a jak to będzie jak dojdzie zestaw 5.1?
no i przede wszystkim czy będę miał poprawę dźwięku w porównaniu do aktualnie posiadanego denona??
dzięki za opinie
 

Bandziorno

New member
z tego combo jednak rezygnuję - wyborem będzie najprawdopodobniej denon 3805 albo 2805. duża różnica na korzyść wyższego modelu w tym zestawieniu?!
rozglądam się też powoli za trochę mocniejszymi "podstawkowcami". jbl es30 bardzo mi pasują, ale nowe są drogie, a w używce nie występują... polecicie coś innego?
 
Do góry