Czy za 4 tys.zł kupię dobry LED 37 cali?

renes

New member
Witam,

Szukam dobrego, niezawodnego LCD/LED 37 cali, bez bajerów - nie będę na nim grał, podłączał komputera, innych urządzeń poza odtwarzaczem DVD, itp. a jedynie oglądał telewizję z kablówki i filmy z DVD. Zależy mi na dobrym, nie męczącym obrazie (100hz) i dobrym dźwięku oraz niezawodności. Jeśli będzie miał intuicyjne menu i nie będzie zbyt "gruby" (chyba zawiśnie na ścianie), to będzie miłym dodatkiem. Czy w cenie 4 tys. taki LED znajdę, czy za te pieniądze lepszy okaże się sam LCD?

Jeszcze pytanie, dlaczego SHARP nie ma w ofercie AQUOSa LCD LED 37" ?

Dziękuję z góry za pomoc w wyborze.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niestety nie kupisz , a to z tej przyczyny że LED 37 na razie się nie produkuje.
Podaj proszę jakie masz warunki w mieszkaniu i potrzeby ?
 

renes

New member
Żaden producent nie ma w ofercie LED 37 cali??? Dlaczego właśnie padło na tę wielkość?

Problem w tym że większy telewizor nie zmieści się w miejscu w którym ma zawisnąć... musi być zatem albo 37" albo 32", choć wolałbym ten większy gdyż miejsce oglądania oddalone jest na 3,5m. Za plecami mamy okno balkonowe. Sprawdziłem, że SHARP Aquos LED 32" (LC-32LX700E) ma przekątną ekranu 80cm, więc chyba nie jest tak źle? Biorąc pod uwagę że dotąd oglądamy na odbiorniku 21" z przekątną 50cm to różnica powinna być bardzo duża.... Praktycznie w 80% telewizję oglądamy wieczorem, reszta w dzień, wtedy padające zza sofy światło na wprost odbiornika trochę przeszkadza, ale zawsze można zakryć okno zasłonami.

Tak jak napisałem na początku, priorytetem jest jakość obrazu i dźwięku, niezawodność i trwałość, możliwość dobrego ustawienia pod cyfrową kablówkę. Wolałbym już mieć telewizor z matrycą podświetlaną LED ale nie odrzucam samego LCD jeśli obraz będzie równie dobry a odbiornik także niezawodny.
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
KIKI miał chyba lekkie zaćmienie lub zapomniał dodać, ze nie można kupić modelu 37 cali z pełnym podświetleniem LED. Jest za to cała gama dobtych modeli z podświetelniem krawędziowycm LED.

Polecam przyjrzeć sie dokładnie poniższym modelom.

1. PANSONIC L37D25
2. PHILIPS 37PFL7605
3. LG - 37LE5500

Jestem przekonany, że będziesz zadowolony z każdego z nich.

Pozdrawiam
 

renes

New member
Krawędziowe LED... to znaczy, że matryca jest podświetlana dwoma rodzajami lamp? To dobre rozwiązanie?

Który z 3 wymienionych najbardziej byście polecili i dlaczego?
 

mataman

New member
Bez reklam
Żaden. Kombinuj żeby wcisnąć 40" bo 32" to malenstwo. Co prawda jest te 80 cm ale weź pod uwagę ze format ekranu jest 16:9. Polecam 40" sharpa le700 lub 705.
 
Ostatnia edycja:

renes

New member
Masz za pewne na myśli 32"... kolega SLAV7 podał modele 37" które będa podstawą do wyboru.

1. PANSONIC L37D25
2. PHILIPS 37PFL7605
3. LG - 37LE5500

Musi być 37" bo 40" juz naprawdę nie wejdzie.
Philips 37PFL7605 jest cieńki 43mm, Panasonic 77mm. Ma to drugorzędne znaczenie ale też ważne bo będzie wisiał.
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
A nie lepiej dołożyć trochę do Pioneer'a? Co prawda nie jest podświetlany diodami led, ale napisałeś, że zależy Ci na dobrym, niemęczącym obrazie. Jeśli możesz trochę uelastycznić budżet, moim zdaniem masz szansę nabyć naprawdę dobry tv 37"
 

lunak1

New member
Cześć renes! Moje subiektywne odczucia, ale zweryfikowane w praktyce (właśnie kupiłem lcd za 4000):
1.Z takiej odległości 32 cale to za mało - będziesz żałował!
2.Stawiam na toshibę 733, sony EX, samsunga serie c/sharpa: w takiej kolejności, ponieważ te poznałem bliżej.
3.Jak chcesz, za tę kwotę kupisz 40 cali ledowe (krawędziowe)
4. Nie ma co przeżywać marki, liczy się bardziej konkretny egzemplarz, jak będzie bez wad wymienione wyżej i pewnie także inne modele są O.K.
 

renes

New member
Cześć renes! Moje subiektywne odczucia, ale zweryfikowane w praktyce (właśnie kupiłem lcd za 4000):
1.Z takiej odległości 32 cale to za mało - będziesz żałował!
2.Stawiam na toshibę 733, sony EX, samsunga serie c/sharpa: w takiej kolejności, ponieważ te poznałem bliżej.
3.Jak chcesz, za tę kwotę kupisz 40 cali ledowe (krawędziowe)
4. Nie ma co przeżywać marki, liczy się bardziej konkretny egzemplarz, jak będzie bez wad wymienione wyżej i pewnie także inne modele są O.K.

O którym modelu Toshiby 733 piszesz bo 37" żadnego nie widzę w ofercie?

>steeze, którego Pioneera 37" polecasz?
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Linia Kuro LCD obejmuje tylko jeden model 37" :) mianowicie KRL-37V. To bardzo subtelnie świecący tv. Można odnieść wrażenie jak by Pioneer (tu przy współpracy z Sharp) chciał stworzyć lcd, który będzie świecił jak pdp. Tak jak w przypadku plazm tej marki, tak i tu, śmiało można powiedzieć, że jest to wyjątkowy produkt.
 
Ostatnia edycja:

PiLi

New member
a moze...

TV LED PHILIPS 37PFL7605H

z parametrow calkiem calkiem. trzeba by pewnie zapytac uzytkownikow o opinie. spokojnie miescisz sie w cenie i masz 37" i LED. (moze jest gdzies na wystawie RTV EURO AGD bo w sklepie internetowym jest). jesli zmiescilaby sie 40 to polecam sharpa 810.
PS. nie polecam 32" wszyscy ktorzy skusili sie na ten rozmiar bardzo szybko zalowali ze nie wzieli wiekszego (no chyba ze jest to tv do sypialni to mooooze...)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zaczynałbym od Sharpa 40 LE 810
007_P1120556.JPG


tyle że pamiętaj o kalibracji obrazu :
http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/zapominamy-o-tym-w-lcd,1490722
 

renes

New member
Panowie, byłem sklepie z żoną aby przed ostatecznym zakupem rzucić okiem na telewizory 37cali i po obejrzeniu różnych wielkości zdecydowalismy że musi być jednak 40calowy, ew. 42. Gotówka niestety zostaje ta sama.

Poradzcie więc, czy dobra jest seria Philipsa 5000? Chodzi mi konkretnie o model Philips 40PFL5605H/12? Czy rozglądać się za czymś innym?
 

renes

New member
Czyli wystarczy Ci na Quattrona i pamiętaj że do 22.08. masz dodatkową promocję :
SHARP - PROMOCJA QUATTRON | nagrody
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/54831-sharp-46le810-test-otwarty.html

Do porównania możesz skorzystac z :
Toshiba 40 SL 733 - też Led
Sharp 40 LE 705 - z pełnym podświetleniem
Sony 40 NX700
Samsung 40
LG 42 LE 8500 Infinia

Dzięki kiki. U mnie do powieszenia więc muszę kupić jeszcze wieszak, który jak podejrzewam trochę kosztuje?
A toshiba o 700zł tańsza. Sony znowu droższy więc odpada. Ewentualnie Sharp 40 LE 705 bo cena Toshiby. Na razie czytam o nich. Czy w przypadku zakupu u Ciebie kalibracja jest bezpłatna czy coś trzeba zapłacić. Poza tym chodzi o Warszawę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
info otrzymasz wejdź na priw.
Ale napisałeś 4000 z wieszakiem - to przecież zostanie Ci reszta na extra programy HD i to na cały rok.
Więc się zastanów.
 
Do góry