Czy Yamaha RX-V671 + JAMO S 606 HCS3 + SUB 210 to optymalny zestaw do 4k?

Tiggero

New member
Witam,

Dzisiaj zacząłem zgłębiać temat związany ze sprzętem audio i niestety niewiele wiem. Od samego początku oczywiście oczywiscie nie potrafiłem zdecydować czy stereo czy 5.1. Decyzja padała na 5.1 bo jednak oglądam więcej filmów niż słucham muzyki poza tym z 5.1 zawsze mozna zrobic 2.0 :p

Mój problem decyzyjny wygląda tak, że mam do zagospodarowania 4k, ale nie ukrywam że lepiej by było gdyby było to 3,5k. Nie mam noża na gardle dlatego też jestem skłonny przekroczyć 4k ale tutaj zaczyna się jakby to powiedzieć granica bólu...

Po dzisiejszych poszukiwaniach znalazłem zestaw Yamaha RX-V671 + JAMO S 606 HCS3 + SUB 210
wydaje się być on sensowny za cenę 3799, ale tutaj pojawiają się moje wątpliwości.

+ jaki amplituner wybrać:
- Yamaha RX-V671
- Yamaha RX-V771
- Harman Kardon AVR 265

i czy są między nimi duże różnice jakościowe bo na papierze wyglądają relatywnie mega podobnie a testy nie są jednoznaczne. Harman Kardon jest prześliczny ale Yamahy mają więcej bajerów.
Jeśli już Yamaha to czy różnice są na tyle duże aby dopłacić 600zł?!?!

+ jakie wybrać głośniki:
- JAMO S 606 HCS3
- JAMO S 608 HCS3
- JAMO C 407
- Wharfedale DIAMOND 10.5
-
Dali Concept 6

Tutaj niestety dane niewiele mi mówią, a na odsłuch raczej nie wchodzi w grę. Głośniki są w podobnym przedziale cenowym i jak juz wspominałem wcześniej zależy mi aby zapłacić mniej niż więcej. Jakie są wasze typy i co wybralibyście na moim miejscu. Proszę o radę.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
zamiast 671 lepiej 771 znacznie lepszy pod względem dzwięku i wyposażenia zresztą widac różnice cenową, bądź bierz 255 ;) 671 bym odrzucił z tego co wymieniłeś
 

Tiggero

New member
AVR255 ? czy lepiej AVR 265? AVR255 ma HDMI 1.3a czyli jest chyba dość przestarzałe..
Skłaniam sie osobiscie ku 771 bo ma dwa wyjscia HDMI a jest to uzyteczne przy projektor+tv... a nie wiem czy splity nie traca na jakosci.

Czy na pewno Concept 6 5,0 jest lepsze od Jamo 5.1? Czy Concept nie jest przestarzała konstrukcja?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
771 przestarzała bez przesady hehe na co komu jeszcze 4k jak 771 przestarzała to 255 średniowiecze hehe, ale jak ktoś już celuje w przyszłość to 773 ale wykorzystane 4k będzie za parę ładnych lat
 

Tiggero

New member
sarkazm, sarkazmem ale nie bardzo jest to pomocne... prawda jest taka ze nie ma pojęcia ani o głośnikach, ani o amplitunerach a patrze na to wszystko tak jakbym kupował komputer...

różnic w odsłuchu i funkcjonalności nie odczytam ze specyfikacji, zakładając że byłbym w stanie ją w pełni zrozumieć, dlatego proszę o radę
 

Tiggero

New member
Wydaje mi się po prostu że wyposażenie jest istotne bo ma być to zestaw multimedialny, łatwo obsługiwany który ma stanowić centrum rozrywki i dobrze wyglądać. Przy tych warunkach chciałbym aby jak najlepiej jak to możliwe grał, o ile to możliwe...

Gdybyś miał złożyć sobie takie zestaw od 3,5k do 4,5k co byś wybrał?
 

Sławo

New member
RXV671,771 a może AVR255/260?

Witam Wszystkich Kolegów/żanki. Z pośród tych, które wymieniłeś skłaniałbym się TYLKO ku tym najnowszym-najlepszym. Do kina domowego Yamaha jest najlepsza (wiem bo mam i 767 i naj.771). Do stereo kol. BN twierdzi że AVRy 255/260. Do Yamahy wybierz 608 są lepsze od 606 (które również posiadam z 767). Tych wyższych nie znam. Do AVRów to chyba firmowe JBL, bo są z tej samej stajni. Chyba,że ktoś ma inny - lepszy zestw, to pasowałoby nowemu koledze doradzić ze strony użytk. Harmanów ew. Yamah. Generalnie musisz wiedzieć co chcesz. Kono domowe to efekty i przestrzeń oraz poprawa obazu przez amplituner (tak tak! dobry ampli potrafi podciągnąć obraz do żylety!) natomiast do słuchania muzyki i stero, żaden amplituner KD nie daje ABSOLUTNIE zadowalających audiofila rezultatów. Do stero są stworzone wzmacniacze stereo lub amplitunery stero. Nie wiem jaka jest Twoja wiedza/ doświadczenie w kwestii w/w sprzętu. Ale tzreba sie pofatygować i posłuchac, obejrzeć i pogrzebać w tym sprzęcie, żeby później nie byc zaskoczony kosmiczna obsługą tych maszyn. Moja faworyta ma GUI ekranowe podobne do tego z PS Sony; zatem łatwizna. Sprzęt gra bardzo dobrze, jest niezawodny i prosty w obsłudze. Harman ma specyficzny kosmiczny wygląd i amerykański dźwięk. Obejrzyj również jak to wygląda bo toto będzie stało przed Twoimi oczymi, zatem bryndzy nie powinno być. Poczytaj opinie na Ceneo oraz wcześniejsze posty bo jest mnóstwo uwag dotyczących obu marek, które mają takie same ilości zagorzałych fanatyków co i przeciwników. Mądrego wyboru.
 

Tiggero

New member
Jestem poki co na etapie zbierania kasy i szarpania sie ze swoim portfelem ile mam zbierac :)

Odnosnie amplitunera pomimo ironi jestem dosc mozno zdecydowany aby poczekac az wyjdzie yamaha 773, bo do tego czasu powinienem uzbierac hajs. Mam nadzieje ze nie zaszaleja z cena i bedzie oscylowala w granicach 771...

jesli chodzi o glosniki to nadal mam niezmieski dylemat. Nadal wacham sie pomiedzy
- JAMO S 608 HCS3
- JAMO C 407
- Wharfedale DIAMOND 10.5
- Dali Concept 6

Zrezygonowalem juz raczej na pewno z Jamo S606 i ze wzgledow finanoswych poki co wygrywa 608. Nie wiem czy mnie stac na to aby dokladac do Jamo C407 albo Dali zwlaszcza ze zwyczajowo sa sprzedawane jako 5.0, a ja glownie zamierzam ogladac filmy na zestawie.

Moze mi ktos doradzic jak bardzo istotny SUB jest przy kinie domowym.

btw. mam pokoj 22m
 

Tiggero

New member
Wlasnie sie tego obawialem... W takim razie co robic? :)
Jakie glosniki dobrac do yamahy 773 aby zmiescic sie w 4,5k? co bys zrobil na moim miejscu?
 

Tiggero

New member
Wiem, ze ampli nie powinien byc drozszy od glosonikow, bo zasadniczo to nie ma sensu. Popraw mnie prosze jesli bladze, ale podchodze do amplitunera jak do tej czesci sprzetu wokol ktorej chce budowac KD. Staram sie o ile to optymalne aby amplituner starczyl mi na jak najdluzej tak aby np. za 1-2 lata wymienic glsoniki a ampli zostawic ten sam. Technoliognicznie raczej nie powinien sie przeterminowac, zlaszcza pod wzgledem laczy itp.

Czy dolozenie 500zl do glosnikow zrobic istotna roznice, czy nie o takich kwotach mowimy?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Osobiście wydaje mi się że nie ma sensu teraz brać np. Jamo s608 aby za rok je sprzedawać i kupować coś lepszego. Zbyt duża strata kasy i trudność w dzisiejszych czasach aby coś odsprzedać. Pewnie że lepiej dołożyć kasy i od razu kupić coś lepszego. Ja taki błąd popełniłem z Jamo i po 8 mies ze stratą musiałem je sprzedać, bo w muzyce zaczęły mnie męczyć. Te 4.5k to na sam ampli i kolumny, czy suba w tej kwocie też planujesz? Za 3k masz już fajne zestawy: MA MR6, Roth Oli 40, Kef C7, Magnat Quantum 655. Czyli zostaje ok 1500zł na ampli, a tej kwocie już też będziesz miał z czego wybrać: Denon 1612/1911, Onkyo 608, Yamaha 667, HK 255. Osobiście z doświadczenia bym wolał na razie zainwestować w taki zestaw a z czasem dozbierać do suba i będzie fajny komplet.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tiggero

New member
Nie sposób mi się z Tobą nie zgodzić, bo zawsze uważałem że lepiej dołożyć niż kupować coś, co z założenia ma być tymczasowe. Obawiałem się że tak jak mówisz odsprzedaż nie jest prosta, ani opłacalna... ale szczerze powiedziawszy ch** mnie strzela jak oglądam kolejny film, a dźwięk nie istnieje.

Nie ukrywam że z subem też chciałbym się zmieścić i najchętniej kupić go w zestawie ze względu na ewentualne zniżki, ale też rozważam dokupienie go później. Jaki sub byś proponował do wymienionego przez Ciebie zestawu? a jaki do Dali Concept 5.0 bo okolice 1,5-2k za sub mnie trochę przerażają. Na chwile obecną i tak już się lamę aby poszerzyć horyzont poszukiwania do 5k.

Wiem, że jakbym kupił tańszy amplituner a nie tak jak planuje yamahę 773 to miałbym większe możliwości co do głośników... wiem że jest to irracjonalne i ze względu na efekt bezsensowe, ale to jest ampli który po prostu chce...

Mój największy problem polega na tym, że nie mam możliwości odsłuchu praktycznie czegokolwiek, a co więcej nie mam wyrobionego słuchu, więc nawet jeśli udało by mi się odsłuchać zestawów to nie wiem czy dałbym radę poznać różnice. Właśnie dlatego nie wiem czy jamo s608 było by dla mnie wystarczające... Natomiast jamo c407 i dali concept przekonują mnie swoim wyglądem...
 
Do góry