Czy Yamaha RX-V475 czy ma funkcje HDMI Trough?

kuken

New member
Zamierzam jutro kupić w/w ampli i nie udało mi sie potwierdzić, czy po przejściu w standby przepuszcza poprawnie sygnał HDMI ze źródła na tv? i przy okazji drugie pytanie o radio internetowe, czy można wpisać wybrany adres rozgłośni internetowej, czy tylko producent wbił do pamięci jakieś serwisy na sztywno bez możliwości wpisania konkretnego adresu? jest to praktycznie to samo co rx-v473 więc pewnie działa to tak samo w tych tunerach. Przed podjęciem decyzji trzymają mnie tylko te 2 pytania...:hmm:
 

maciek8791

New member
Yamaha

Witam,

1. Tak, poprawnie przepuszcza :) Dlatego też go kupiłem ale uwaga : okazało się to nieprzydatne. Ten ampli wspaniale współpracuje z nowymi tv - zgrywa się przez hdmi bodajże arc sie nazywa ta technologia. Np. z moim sony w805 działa tak - jak wlącze TV, włacza mi się ampli, jak podgłaśniam pilotem od tv mam ładny napis "system audio" i podgłaśniam telewizorem od tv całe kino, jak wyłącze pilotem tv - automatycznie wyłącza sie kino :) Wszsystko jednym kabelkiem hdmi :) Więc po co standby mode? Okazało sie niepotrzebne po prostu kino stało się głośnikiem telewizora...

Wracając do twojego pytania jak wyłączysz kino - dalej masz obraz (przepuszcza w standby)

2. Radio działa tak że podłączasz do lana i przez www programujesz ulubione stacje, nie wiem czy da się wpisać adres

3. Sprzęt gra naprawdę dobrze - jestem b. zadowolony z jakości dźwięku.

pozdrawiam,
Maciek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kuken

New member
Ok, to duzo mi wyjasnia. Ale jak dobrze rozumiem jest opcja wylaczenia ARC no bo przeciez nie zawsze musze chciec z takiego udogodnienia korzystac. Mam dekoder UPC z nagrywarka i jesli wlacze hdmi through to po wlaczeniu tv z automatu odpali mi sie ampli za kazdym razem? A glosnosc i tak steruje z dekodera...hmm

Tapniete z Jiayu G4 za pomoca Tapatalk 4
 

quasimodek

Member
Bez reklam
ARC to po naszemu kanał zwrotny audio (Audio Return Channel), musi to obsługować i telewizor i ampli, wtedy nie trzeba podłączać dżwięku do ampli przez optyka tylko idzie przez HDMI z TV do ampli. Sterowanie o którym pisze kolega maciek8791 to HDMI CEC i to również musi wspierać zarówno TV jak i ampli, da się to wyłączyć.
 

kuken

New member
Dzieki za szybka odpowiedz, teraz juz wiem wszystko i biegne dzis po ampli;-) natomiast ciekawi mnie bardzo jak wyglada wspomniane sterowanie przez przegladarke...hmm

Tapniete z Jiayu G4 za pomoca Tapatalk 4
 

kuken

New member
ampli już kupiony, oko i ucho cieszy ;) jednak zarządzanie "ulubionymi" w radiu internetowym jest dosyć dziwne, bo tylko z poziomu strony www pozna dodać jakąkolwiek stację, natomiast nigdzie nie udało mi się znaleźć opcji wykasowania dodanej wcześniej stacji...ani w ampli ani na stronie vtuner, wie ktoś jak to zrobić?
 
Do góry