czy Yamaha RX-V367? I jakie głośniki 2+1

kozikpl

Member
Witam
Rozglądam się za amplitunerem oraz zestawem głośników 2+1, niestety nie mogę kupić 2 głośników podłogowych (brak miejsca).
Chciałbym wydać nie więcej niż 2000zł.
Myślałem o amplitunerze Yamahy RX-V 367- 1000zł
Zostaje drugie 1000zł na głośniki może Jamo S 602, a może Koda i jakiś subwoofer?

Mam nadzieję że powyższym zestawem za bardzo się nie zbłaźniłem :>
Jestem otwarty na wszystkie propozycje- jeden warunek głośniki koloru czarnego (no może prawie czarny- wenge itp) i zestaw mieścił się w założonej kwocie.

Pozdrawiam
Dziękują za pomoc
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Może kupisz sobie mocny soundbar?

sb15img1800600.jpg
 
D

Deleted member 141725

Guest
Kupujesz dwa głośniki czyli stereo. Wybrałeś najsłabszy model Yamahy - niestety słabiutki. Nie wolisz w tej cenie jakiś amplituner stereo np Yamahę RX-797 + głośniki np. Jamo i wtedy poczujesz siłę zarówno stereo jak i w filmach.
 

kozikpl

Member
Witam
Dzięki za odpowiedź.
Wolałbym coś 5.1 ze względu na możliwą późniejszą rozbudowę.
Poradźcie co wybrać.
Na forum króluje ONKYO 607, 608.
Czy naprawdę za niższą cenę nie kupi się przyzwoitego amplitunera- jeżeli nie dołożę na pewno :)
A co z głośnikami i subwooferem również coś przyzwoitego- tylko pamiętajcie, że pokój mam nieduży i będę w 90% oglądał filmy i ew. dźwięk z tv.

Pozdrawiam
 
D

Deleted member 141725

Guest
To jak już się upierasz przy 5.1 to jak z Yamahy to zaczynaj od modelu RX-V467 minimum. Może Onkyo TX-SR308 (może 508 :))
 

kozikpl

Member
Nie powiedziałem chyba jednej ważnej rzeczy.
Filmy będą oglądane z laptopa poprzez kabel VGA, a dźwięk podłączę do ampli poprzez złącze minijack, ale w najbliższej przyszłości planuje zakup laptopa z HDMI więc ja się dobrze orientuję HDMI do ampli który odtworzy dźwięk, a obraz prześle do TV- tak?
 

kozikpl

Member
Dzięki za info.Ale nie rozumiem do końca.
Jak zakupie w jednym ze sklepów nieautoryzowanych to będę miał jakieś problemy np. z darmową naprawą w okresie gwarancji?

Ponawiam prośbę o polencie dobrego zestawu 2+1 (głośniki podstawkowe).
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Oczywiście dlatego sprzęt zakupiony firmy Onkyo rejestrujesz w ciągu 45dni od daty zakupu i dzięki temu masz 3-lata gw. doortodoor
Jak zakupisz od szmuglera to oni wysyłają do jakiegoś gostka być może w Polsce lub w Niemczech i tam naprawiają lecz nie wiadomo jak co i gdzie bo nie chcą powiedzieć DZIWNE???
Może jakiś Zdzisiek gdzieś w piwnicy naprawia :) kto to wie???
 

gooral

New member
Witam. Wlacze sie w dyskusje bo rozwazam podobny wzmacniacz.


Obecnie mam sony dav dz 100 i w sumie nie jest tragiczne, ale ma tylko jednego scarta i to jest porazka (bo wszystko mam podpiete do tv po hdmi a wtedy tv nie wysyla sygnalu scartem (ma to zapobiec kopiowaniu blue ray'ow) wiec szukam czegos co:

1 bedzie dostepne w irlandii w normalnej cenie czyli powiedzmy 200-500 euro (a tutaj raczej kiepsko bo albo jakas kiszka totalna albo bose za minimum 2000 euro..)
2 bedzie mialo minimum kilka wejsc hdmi (powiedzmy 4?) i conajmniej jedno wyjscie ? (na dzien dzisiejszy mam ps3, nagrywagke dvd z hdmi, laptopa i w przyszlosci planuje zakup 2xtunera sat z hdmi - chyba, ze da sie z jednego jakims cudem miec sky tv irlandzkie i cyfre)
3 bedzie mialo 1-3 wejscia optyczne
4 i conajmniej jednego coaxiala
5 upsaling do 1080p
6 umozliwi podpiecie jakis w miare sensownych kolumn
7 gniazdko na sluchawki bylo by milo

polazilem troszke po sklepach i w 99% miejsc maja tutaj tylko nowsze odpowiedniki mojego sony
tylko w "peats" znalazlem troszke wiekszy wybor, ktory w zasadzie sprowadza sie do yamahy rx 367 z glosnikami yamahy ns sw 280, ns b 285 i ns 385. komplet kosztuje okolo 450 euro za dodatkowe 100 euro byl wyzszy model yamahy (567? nie pamietam zpodobnymi glosnikami +2 malymi "lepszymi" glosnikami - jako, ze zestaw jest 7.1). Pozniej juz wskakuja poszczegolne klocki (glownie yamahy, bose i onkyo a glosniki kef, wharfadle i q acoustic - kosztuja minimum 100 euro za szt a nazwy nic mi nie mowia.. )
w cenie do powiedzmy 400 euro za receiver mam do wyboru yamahe 367, yamahe 667 do 500 euro dochodzi denon 1911, harman kardon avr255, onkyo tx sr 508 i yamaha 567 przy czym w moich pieniadzach juz nie bylo by kasy na glosniki (chyba by na razie kupic stereo, ale i to kiepsko bez aktywnego suba - kpl glosnikow dodawanych do 367 w zestawie za 450 euro kosztuje "luzem" okolo 250 euro)

na dzien dzisiejszy nie mam ani kasy ani miejsca by zapodawac duze stojace kolumny ktore tutaj sa dosyc drogie, a transport z pl pochlonie roznice w cenie...
nie oczekuje jakiegos mega dzwieku, ale moje sony mi przestaje wystarczac do tego chce cos "future proof" bo nie wiem jakie kolumny bede docelowo kupowal.

interesuje mnie tez czy 367:
-da rade grac sensownie z jakimis wiekszymi kolumnami?
-ma opcje "multi stereo" jak moj sony czyli gra w glownym i surroundzie to samo odpowiednio dla kanalu L i P
bo
a mam problemy ze sluchem i jak slucham nagrania 5.1 na tyle glosno by wyraznie slyszec dialogi
to jak juz ryknie cos z surroundu to sasiedzi sie zbieraja (nie pomyslalem by sprobowac ustawic glosnosc centralnego inaczej moze sie da u mnie? musze zobaczyc)
b tv mam dosyc daleko od lozka a glosniki surround mam nad lozkiem i bez nastawiania duzej glosnosci w kinie wyraznie slysze film w nocy.
-ma mozliwosc sterowania subem z pilota (wiem ze sub jest z wlasnym wzmacniaczem)
- to pytanie moze wydac sie glupie, ale czy jesli cos ma gniazda hdmi = przepuszcza hd 1080p w 100% czy jakos tam po swojemu cos dodaje do sygnalui lepiej nie wykorzystywac tego jako przelotki sygnalu video?

ps2 a moze jest jakis sklep (jak np rowerowy chainreactioncycles w uk, ktory zapewnie darmowa wysylke?
 

Dax88

New member
sprawdź u siebie czy masz dostepne jamo 5.0 S606, to jest właśnie zestaw jaki sobie pod choinke zamierzam kupić, ale w polsce każdy od raza żę to bubel, że to najniższa półka, model 467 ma wiecej kodeków- ale jak nie masz blue raya to i tak ich nie wykorzystasz, a 567 ma kodeki + możliwość rozbudowy do 7.1, wiec dla w miare normalnego użytkownika, czyli nie audiofila powinien wystarczyc ten model + te kolumny z Jamo
 

gooral

New member
sprawdź u siebie czy masz dostepne jamo 5.0 S606, to jest właśnie zestaw jaki sobie pod choinke zamierzam kupić, ale w polsce każdy od raza żę to bubel, że to najniższa półka, model 467 ma wiecej kodeków- ale jak nie masz blue raya to i tak ich nie wykorzystasz, a 567 ma kodeki + możliwość rozbudowy do 7.1, wiec dla w miare normalnego użytkownika, czyli nie audiofila powinien wystarczyc ten model + te kolumny z Jamo

nie widzialem nigdzie glosnikow jamo poza takimi miniaturkami a102hcs5 pozatym glownie yamaha,
q acoustic etc.
mam blue raya w playstation 3

audiofilem nie jestem jak tylko bas bedzie mocny (slucham sporo elektroniki) i reszta klarowna to bedzie ok (to moje sony raczej gra tak sobie , ale jak na wielkosc glosnikow dalbym mu kolo 6/10)
chcialbym kupic cos co od razu na malych kolumnach bedzie troszke lepsze a po dodaniu odpowiednich glosnikow niemal 2x lepsze ;)

co masz na mysli piszac o kodekach?
w kpl mam:
tv samsunga le46c530f z usb (jak do tej pory tylko jednego filmu mi z hdd podlaczonego nei przeczytal)
nagrywarke dvd z hdd sony rdr hx 750 (tez ma hdd i teoretycznie dekodery divx etc +upscaling do 1080p)
playstation 3
laptop toshiba z hdmi tutaj pewnie moglbym zalatwic 100% filmow etc nie liczac blueraya i tego, ze chyba mimo hdmi wiekszej res jak ekranu (1xxx x 750?) nie wyswietli?- tutaj by sie upscaling w kinie przydal.
do tego mam zwykla cyfre (ktora w pzyszlosci chce wymienic na cos z hdmi i hd)
i byc moze dokupie sky hd (irlandzkie)wiec chyba na dekodowaniu video (jesli to masz na mysli) mi strasznie nei zalezy - bardziej stawiam na roznorodnosc wejsc i wyjsc i jakosc dzwieku (w tym wliczajac rozbudowe o jakies lepsze glosniki)
co do 7.1 mam 5.1 od 5 czy 6 lat i nie wiem czy 10 x mialem go ustawionego na 5.1 (na ogol slucham w multi stereo ze wzgledow z innego posta) wiec 7.1 chyba mi nie potrzebne?
 

gooral

New member
Hmm juz prawie na 100% sie zdecydowalem na yamahe 367, ale rzucilem tez okiem na onkyo 307 niestety 3hdmi to mz za malo i do tego jest prawie 180 euro drozsze. Za to spodobalo mi sie podejscie do informacji w manualu onkyo- rzadnego wciskania kitu o 5x100w etc..
i mam dodatkowe kilka pytan:

1
czy te wejscia hdmi "przechwytuja" dzwiek przepuszczajac obraz dalej do tv? bo juz na 2 czy 3 anglojezycznych recenzjach wyczytalem, ze ten receiver nie oferuje przelaczania sygnalu hdmi
I nie wiem czy to w "standby" nie dziala czy wcale??? do tego gdzies ktos napisal o tym, ze przepuszcza dzwiek hdmi tylko do telewizora i nie wiem jak to rozumiec.
do tego w instrukcji stoi, ze w razie odtwarzania zabezpieczonych przed kopiowaniem dvd sygnal z dvd moze nei byc przesylany do wyjscia hdmi jak to rozumiec?

2
myslalem tez o kupnie 4x jamo s60 (ewentualnie pozniej zmienic fronty na 606 - teraz nie mam na nie miejsca) +centrala 60 i suba jamo 250 (akurat taki dostepny w irl) czy to dobry pomysl? w podobnej kasie moge miec
Q acoustic 2020 (chwalone w UK) i odpowiednio suba q acoustic 2070

3
doczytalem w manualu, w miejscu gdzie jest podawana moc wymienione sa impedancje glosnikow : 2/4/6/8 ohm dla usa i 2/4/6 dla europy????? co to za babol?
do tego czy to znaczy, ze glosniki o impedancji mniejszej jak 4ohm ? pytam bo mam glosniki z poprzedniego kina domowego sony o impedancji 3ohm i moglbym ich tymczasowo uzyc jako centrala i surroundow (obnizylo by mi to wydatki o ladne kilkaset euro a fronty docelowo i tak chce kupic wieksze wiec s60 by poszly na surroundy)
 

Sasanki

New member
yamaha 367 + eltax universe

Witam!

Może ktoś pomóc w sprawie dopasowania tego amplitunera do zestawu 5.0 eltax universe pod względem mocy? Czy oby nie za mocny do tych kolumn?
Wiem że kolumny juz leciwe i półka niewysoka ale nie oczekuję cudów tylko informacji czy nie przesadzę (tudzież usmażę kolumny) tak mocnym wzmacniaczem.
Jak na moje ucho grają przyzwoicie w pomieszczeniu do 15m2 i do kina w sam raz ale niestety jamaszka 440 nie posiada żadnego hdmi i tylko jeden coaxial, a potrzebuje coś co w miarę zagra i ma funkcję hdmi standby i przynajmniej dwa hdmi na wejściu.
W cenie do 800zł jako jedyny spełnia te funkcje. Myślałem jeszcze o onkyo 308 ale funkcja hdmi standby nie potwierdzona jeszcze przeze mnie

kolumny to to cudo z linka poniżej:
Eltax - HiFi Since 1959 Products
 
Do góry