Czy waszym zdaniem warto doplacic 1300 pln za 4 cale?

Wampun

New member
Jutro jadę po plazme Panasonica i jestem nastawiony na serię G20, ale jeszcze nie zdecydowałem 42 czy 46 cali? Najansze co znalazlem w Anglii z serii G20 to 694£ za 42' i 980£ za 46'. Brałem pod uwagę tylko oferty z 5 letnią gwarancją Panasonica. Pomiedzy tymi modelami jest roznica 280£ czli jakies 1300 zl za 4 cale.
Salon mam nie duży jakieś 13 m2, niezby jasny, okno od wschodu, będę oglądał enkę z odleglosci okolo 2,8m i czasami gry z PC, niebawem blue ray dojdzie. Jak uważacie czy warto dopłacić do 46 cali?u
 

ORTEK

New member
Moim zdaniem: nie warto.

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możesz wydać na jakiś wypasiony odtwarzacz Blu-Ray :smile:

4 cale to przecież zaledwie około 10 cm. Nie jest to zbyt dużo...
 

soplus

Active member
Bez reklam
Ja się zastanawiałem nad 46G20, W końcu kupuję 50 V20. Do filmów generalnie im więcej tym lepiej, no chyba, że z 1m oglądasz. Przy 2,5 metra IMHO 46 to rozsądna wielkość.
 

matrix.m5

New member
Jeśli było by 42 cale a 50 cali to różnica by była opłacalna w cenie , ja posiadam 50 cali i uwierz mi że nie żałuje że go wziąłem,znajomy ma 42 cale i jakoś nie mogę się przyzwyczaić do tych 42 cali, u mnie w domu mówią już na 50 cali (mały) strasznie szybko się przyzwyczaisz. a jak zerkam na telewizor 24 cale w innym pokoju to nie daje rady oglądać i wychodzę, wydaje się jak pudełko zapałek, sam byłem zdziwiony jak człowiek potrafi się szybko przyzwyczaić do większych cali. Swoją drogą jak patrzysz na 42 cale i 46 cali i widzisz wielka różnicę lub wcale , to odpowiedziałeś sobie sam na pytanie czy warto.Ja jak kupowałem to zastanawiałem się miedzy modelem 46 cali i 50 cali , i nie żałuje że wziąłem te 50 cali, choć w domu mówili poco taki wielki weź ten 46 cali , a teraz mówią miałeś rację.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
do tej kwestii podszedlbym w sposob troszke inny- czy ogladanie sygnalu SD z takiej odleglosci na 46" bedzie komfortowe ? gdybys ja zwiekszyl tak z pol metra chociaz to moze tak....z drugiej strony jak dlugo masz zamiar miec ten salon ? rowniez mieszkam w UK i wiem ,ze czasem potrafi sie to dosyc szybko zmieniac.
 

Wampun

New member
Na wstępie dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

Domek jest niewielki, ale dla mnie akurat i póki co na przeprowadzkę się nie zanosi. Na N-ce mam 17 kanałów HD. Czy pozostałe kanały to jest ten sygnał SD? Jaka wielkość ekranu plazmy będzie odpowiednia do odległości około 2,8-3,0m (tyle jest od ekranu do oparcia kanapy). Czy 46' to za dużo, czy za mało? Mam takie opcje:

TXP42G20b - 694.99
TXP46G20b - 980.00
TXP50G20b - 1079.00

Ja się zastanawiałem nad 46G20, W końcu kupuję 50 V20. Do filmów generalnie im więcej tym lepiej, no chyba, że z 1m oglądasz. Przy 2,5 metra IMHO 46 to rozsądna wielkość.

Do jakiego sygnału? Bo Mat74 zasiał mi wątpliwości.

Matrix.m5 z jakiej odległości patrzysz na te 50 cali?
 
Ostatnia edycja:

matrix.m5

New member
Na wstępie dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

Domek jest niewielki, ale dla mnie akurat i póki co na przeprowadzkę się nie zanosi. Na N-ce mam 17 kanałów HD. Czy pozostałe kanały to jest ten sygnał SD? Jaka wielkość ekranu plazmy będzie odpowiednia do odległości około 2,8-3,0m (tyle jest od ekranu do oparcia kanapy). Czy 46' to za dużo, czy za mało? Mam takie opcje:

TXP42G20b - 694.99
TXP46G20b - 980.00
TXP50G20b - 1079.00



Do jakiego sygnału? Bo Mat74 zasiał mi wątpliwości.

Matrix.m5 z jakiej odległości patrzysz na te 50 cali?

Od TV mam 2.5 do 3,0 metrów.

Cena miedzy 46 a 50 cali jest niewielka i przemawia za 50 calami ale różnica miedzy 42 a 46 jest już większa.
Mój następny TV to będzie od 50 w górę.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
jeśli oglądasz w zdecydowanej większości zwykłą tv dla zabicia czasu to nie przesadzałbym z wielkością, niektóre kanały SD (cyfra+) wygladają nieciekawie już na 46' z 2,5m
jeśli natomiast jesteś miłośnikiem oglądania w spokoju filmów na blue ray (lub przynajmniej dvd) lub masz sporo kanałów hd to zdecydowanie bierz 50'... do samego HD nawet jeszcze większy tv byłby lepszy
 

Wampun

New member
Od TV mam 2.5 do 3,0 metrów.

Cena miedzy 46 a 50 cali jest niewielka i przemawia za 50 calami ale różnica miedzy 42 a 46 jest już większa.
Mój następny TV to będzie od 50 w górę.

Jeżeli chodzi o cenę to w tej chwili uważam podobnie, albo tańszy 42', albo od razu 50', bo jeżeli dałbym te 280Ł więcej za 46' to lepiej dołożyć jeszcze te 100 Ł do 50' (tylko ta odległość...).

W sumie kanały HD jak i SD będą oglądane w równym stopniu. Blue Ray lub DVD rzadziej, ale też będę z nich korzystał.
 

matrix.m5

New member
Jeżeli chodzi o cenę to w tej chwili uważam podobnie, albo tańszy 42', albo od razu 50', bo jeżeli dałbym te 280Ł więcej za 46' to lepiej dołożyć jeszcze te 100 Ł do 50' (tylko ta odległość...).

W sumie kanały HD jak i SD będą oglądane w równym stopniu. Blue Ray lub DVD rzadziej, ale też będę z nich korzystał.


Oglądam kanały SD jak i HD mam cyfre+ i sky UK HD różnica między kanałami SD i HD jest widoczna , ale oglądanie kanałów HD to czysta przyjemność na 50 calach oglądam filmy na dvd jak i divix jakość jest bardzo dobra ,to musisz ocenić sam w sklepie i porównać czy jesteś za sd czy hd.
Ja ci mogę tylko ze swojej strony powiedzieć że nie żałuje tych 50 cali przynajmniej dla HD i filmów, również kierowałem się tym że coraz więcej pojawia się kanałów HD na naszą korzyść, ale niechce ci mieszać w głowie żebyś później nie żałował , wybór należy do ciebie, porównaj obydwa modele i oceń sam wizualnie co ci będzie przeszkadzać a co nie.

Mam znajomych co mają plazmy i lcd od 37 ,40 ,42 cali i żaden nie brał pod uwagę odległości przy kupnie, każdy z nich kierował się odbiorem obrazu i czy wejdzie mu do pokoju 50 cali czy 37, a w domu siedzą w rożnych miejscach i nikt nie zwraca uwagi na odległość, oczywiście żaden z nas nie siedzi dalej niż 4 metry od tv ale jeszcze żaden sie nie skarzył na jakość, każdy widzi różnice z nich na kanałach sd i hd ale nie przeszkadza to w oglądaniu każdy zdaje sobie sprawę z tym że różnica jest i albo się to akceptuje albo nie.To temat rzeka więc każdy będzie doradzał nieskonczenie.
 

Wampun

New member
Dzięki Matrix za wyczerpującą odpowiedź. Dzisiaj jadę popatrzę jeszcze raz różne wielkości na żywo i wtedy zadecyduję.
 

Wampun

New member
Można tak powiedzieć, bo zrobiłem rezerwację przez tel. płacąc 100 i umówiłem się po odbiór na poniedziałek, więc jeszcze 2 dni niecierpliwego wyczekiwania.
Zabrałem żonę na do sklepu obawiając się, że będzie optowała za 42, ale jej najbardziej podobał się 50' ;)
 

matrix.m5

New member
U mnie też było podobnie mówiłem że jedziemy po 50 cali a dziewczyna poco taki duży!! kup mniejszy ale jak pojechała i zobaczyć to chciała tylko 50cali. mam nadzieje że się nie zawiedziesz i będziesz zadowolony z odbioru.Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
moja zona po dwoch pierwszych seansach na 90" stwierdzila "wlasciwie to akurat...":D
wczesniej na tv 50" nie chciala mi pozwolic.... no to poczekalem i "poszedlem po calosci"...
dobrze zrobila !- gdybym mial tv 50" pewnie bym w projektor nie poszedl...
znow okazala sie madrzejsza i bardziej przewidujaca...:D

zycze przyjemnego uzytkowania - nie zapomnij o kilku slowach na temat wrazen po podlaczeniu ;)
 

Wampun

New member
moja zona po dwoch pierwszych seansach na 90" stwierdzila "wlasciwie to akurat...":D
wczesniej na tv 50" nie chciala mi pozwolic.... no to poczekalem i "poszedlem po calosci"...
dobrze zrobila !- gdybym mial tv 50" pewnie bym w projektor nie poszedl...
znow okazala sie madrzejsza i bardziej przewidujaca...:D

zycze przyjemnego uzytkowania - nie zapomnij o kilku slowach na temat wrazen po podlaczeniu ;)

Nie omieszkam. :)
Matrix, czy mógłbyś mi podać wymiary pudełka 50g20?
 

jha

Member
Od TV mam 2.5 do 3,0 metrów.

Cena miedzy 46 a 50 cali jest niewielka i przemawia za 50 calami ale różnica miedzy 42 a 46 jest już większa.
Mój następny TV to będzie od 50 w górę.

racja,
mam ok.3-3,5m do oparcia, chciałem 46" (wydawał się ok), kupiłem 50" (myślałem, że za duży) i...po tygodniu oglądania małżonka skwitowała słowami: "jakiś mały ten tv" :hihi: ...faktycznie, parę cali więcej byłoby ok.
pozdrawiam
 
Do góry