Czy warto zamienić Samsunga PS42A452 na Panasonic PV80? (wady i zalety Sama)

Maniek76

New member
Witam.
Od czterech dni stoi u mnie w pokoju PS 42A451. Czytałem opinie na forum, zakup był raczej przemyślany. Podczas krótkiego użytkowania zaobserwowałem kilka rzeczy, które nie dają mi spokoju do tego stopnia zacząłem już myśleć o zamiania Sama na Panasonica PV80, zakłądając że on tych wad nie posiada (do Waszej weryfikacji). Moje obserwacje:
  • Wygląd ok, nie widzę złej jakości wykończenia, jedynie nitki kleju na łączeniu ekranu z obudową
  • Jeśli chodzi o hałas, to jest cich. Przykładając ucho do odbiornika słychać pisk elektroniki, ale oglądając z 4 m w nocy cicho film nic nie słychać
  • Dość długie przełączanie kanałów - trochę denerwuje, ale nie wiem czy PV80 jest szybszy
  • Jakość obrazu naprawdę OK, SD z UPC i DVD po SCART - pozytywne wrażenie. Kolega, posiadający LCD 37 Philips był zaskoczony jakością obrazu. NArazie docieram, zatem nie mam super białego
  • DŹWIĘK - to jest co mnie zirytowało. Jest słaby, zero niskich tonów. Najgorszy problem z tym, ze jest przesunięty względem obrazu. Można zauważyć to na kanałach informacyjnych, patrząc na mówców i podłączając pod zewnętrzne nagłośnienie telewizor. Czy to normalne, dla plazm, tego modelu? Nie wiem? Infolinia samsung powidziała, ze pewne opóźnienia są dopuszczalne, serwis, ze sprzęt kwalifikuje się do naprawy
  • Autoskalowanie jakoś działa, choć trudno mi powiedzieć, ze dobrze
  • No i te duże zużycie prądu na tabliczce.
Proszę bardzo o opinię tych, co mieli okazje porównać z PV80. Czy z podobnymi problemami Panas się boryka, a może jeszcze z jakimiś innymi? Mam jeszcze szansę wymienić sprzęt.
Pozdrawiam
 

Maniek76

New member
Czytałem już chyba wiele razy a teraz przeczytałem jeszcze raz :) - na co chciałeś zwócic moją uwagę . Opinie o jakości dźwięku dają nadzieję, choc nie wiem jak z opóźnieniami, które jest w moim PS42A451. Czytając opinie jeszcze raz wychwycułem problemy, z którymi boryka się PV80 (czytałem o tym już w niejednym miejscu), czyli pojawianie się zielonych powidoków i przebijanie jednego sygnału przez drugi (jak np, podłączonej jest DV i Tuner) - u mnie tego nie ma. Oj chyba nie ma idealnego rozwiązania...pewno i na Pioneera by się coś znalazło :).

Pozdrawiam
 
Do góry