Czy warto zamienić CRT Philipsa 32PW9551 na plazmę Panasonica TX-P42G20E

jgx

New member
Bez reklam
Jednak masz sprawny TV i tylko dylemat..., czekanie się opłaca (technologia tanieje, ostatnie i CRT i obecne PDP/LCD to w gruncie rzeczy niedoróbki technologiczne). ;)

niby tak tylko że oglądanie na 50" lub większym ekranie tej niedoróbki technologicznej przyzwoitego materiału jest bez porównania przyjemniejsze niż na tym doskonałym crt 32" :p.

Moja rada dla założyciela wątku - skoro masz taki dylemat NIE KUPUJ!!!! Za kilkanascie lat będą super doskonałe tv to sobie wtedy kupisz! Na razie szkoda kasy!
 

jacek5d

New member
To jednak poczekam z wymianą mojego CRT Philips 32PW9551 topowego modelu CRT, który przy sygnale HD także pokazuje klasę, a nie ma wad LCD ani Plazmy, a że wiekszość kanałów pokazanych w Polsce nawet na n-ce to jest SD lub upscalowane SD, rzadko kiedy jest to prawdziwe HD, jedynie czasami na TVP HD lub TVN HD, w większości oglądam telewizje a filmów z blueraya oglądam rzadko poczekam na rozwój technologi zlikwidowanie wad LCD i Plazm, upowszechnienie prawdziwego HD w Polsce, i potanienia filmów na nosnikach Blueray

W momencie kiedy Philips 32PW9551 wchodził na rynek w autoryzowanym salonie Philipsa porównałem go ze starszym modelem 32PW9509. Starszy model grał moim zdaniem zdecydowanie lepiej i mimo że był droższy właśnie go wybrałem. Po przesiadce na TX-42G20E uważam że ta plazma gra nie gorzej niż mój stary Crt, z przyjemnością ogląda się nawet kanały SD, nie mówiąc o HD. Źródło sygnału to Cyfra+ z PACE PVR podłączona HDMI, DVB-T. Moi goście są zdziwieni nawet jakością Youtube z Viera Cast - filmiki da się je oglądac nawet w trybie pełnoekranowym. Tak że nie rozumiem Twoich rozterek - moim zdaniem warto wymienic twój CRT na plazmę.
 

broda1725

New member
Bez reklam
"C43" ja widzę że szukasz dziury w całym, dam ci rade nie kupuj żadnego tv zostań przy CRT i ciesz się obrazem bo widzę że tobie będzie ciężko przyjąć jakość obrazu jaką prezentuje nawet G20, ja mam X10 i siedzę przed tv 2-2,5m i ogladam większość SD i filmy na DVD i jakoś nie narzekam na jakość a wręcz przeciwnie bo jak włączam jakiś film w dobrej jakości na DVD to mam takiego banana na twarzy jak dziecko widząc lizaka.
Dlatego prosta rada nie kupuj, daj sobie spokój, oszczędzisz sobie i innym forumowiczom nerwy którzy namawiali cię do kupna.

Przecież żadna wypowiedz forumowicza nie zastąpi twoich oczu. Zawsze jest tak widziały gały co brały.

Powiem jeszcze tak że nigdy nie patrz na to jak PDP wygląda w sklepie przy prawie 1000W oświetlenia, plazma dopiero w domu rozwija skrzydła i pokazuje jakość obrazu.

Ja wybrałem wielkość co do jakości też nie narzekam o CRT już dawno zapomniałem.

Ps. A co do tego G20 to ty se chłopie całkiem daj spokuj bo jak już cie ten obraz może przekona co wątpie, bo twardy jesteś i żadne argumenty nie przemawają, to znów zacznie się że tv brzęczy lub buczy.
Wiec wiedz że każda ale to każda plazma wydziela te "nieprzyjemne"dla niektórych dźwięki. Jedna bardziej buczy inna mniej ale każda i do tego tez się będziesz musiał przyzwyczaić. Każdy ma inny słuch różne częstotliwości słyszy wiec ty możesz zaliczać się do tych mniej lub bardziej słyszących.
Ja np. słyszałem i na początku bardzo mnie to irytowało, co chwilę podchodziłem do tv i go obsłuchiwałem jak doktor, aż w końcu dałem sobie spokuj a gdy go powiesiłem na ścianie to prawie umilkło a teraz nie słyszę tego, byc może przywykłem. Ale fakt faktem że zaliczam się do tych osób które słyszą/słyszały to dosyć wyraźnie.

Uff... ale się opisałem,he he.
 
Ostatnia edycja:
Do góry