Czy warto zamienić CRT Philipsa 32PW9551 na plazmę Panasonica TX-P42G20E

c43

Member
Jestem posiadaczem legendarnego CRT Philipsa 32PW9551 którego kupiłem 4 lata gdy wchodziła ze swoja ofertą n-ka, głównie oglądam na nim programy z N i filmy na DVD, jak myslicie czy warto go wymienić na Panasonica TX-P42G20E czy zauważe różnicę w jakości obrazu?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Przy kanałach HD zobaczysz z pewnością. Przy kanałach SD (zwłaszcza tych kiepskich a jest ich sporo) też zobaczysz - jakie są kiepskie.....Chociaż plazma dobrze radzi sobie z kanałami SD.
No i z pewnością odczujesz różnicę w wielkości.
Wybór należy do Ciebie.
 

miro78

New member
Witam.
Podepnę się pod ten temat bo w poniedziałek stałem się posiadaczem (nie wiem czy szczęśliwym) Panasonica 50S20E. Też przesiadłem się z CRT Philipsa 32PW9509. Mój problem polega na tym, że mam wrażenie, że teraz obraz jest zdecydowanie gorszej jakości niż na moim CRT. Jakiś taki nie za bardzo ostry i ogólnie bez wyrazu (próbowałem już różnych ustawień) - mam Cyfrowy Polsat i DVD Panasa S-295 - oba póki co podłączone przez zwykłe Euro, tak jak w starym CRT. Poradźcie drodzy forumowicze czy to może być przyczyną gorszej jakości obrazu i jak go poprawić?
Czy pomoże podłączenie DVD przez komponent? A może kupić Blue Ray-a i podłączyć przez HDMI - czy obraz będzie wyraźnie lepszy? I co z moim starym tunerem Polsatu, czy zmiana na nowy tuner HD z wyjściem HDMI załatwi sprawę? Pomóżcie proszę bo żona kręci nosem, że nowy TV a obraz znacznie gorszy niż był - i jak ja teraz wyglądam :) ? Ja w tych tematach jestem raczej "zielony"
Bardzo dziękuję z góry za wszelkie opinie i podpowiedzi.
 

SamurayX

New member
K...a też kupiłem tego Panasa ... a teraz dopiero odkrywam negatywne opinie?
Jeszcze go nie włączyłem a już jestem załamany ...
 

hojlo1

New member
Bez reklam
1. Płaskie TV preferują sygnał cyfrowy (jak i połączenia "progresywne") - da to znaczną poprawę jakości obrazu.

2. Oglądając PAL (czyli w sumie 720x288...) nie spodziewać się poprawy jakości gdy kupujecie TV z dużo większą rozdzielczością (im większa = tym gorzej)

3. Dobrze podłączając (często wymagana zmiana sprzętu wejściowego), i dobierając ustawienia - napiszcie po ok miesiącu , co teraz sądzicie o jakości ogladania (opinie powinny się znacznie róznić, szczególnie od tej kuriozalnej, gdy nabywca sie załamal przed włączeniem TV)
 

c43

Member
I tego własnie sie obawiam że niby kupie lepszy telewizor a tak naprawdę będę miał gorszy obraz, mam wrażenie jeżeli chodzi o płyty DVD kanały SD lepeij nie będzie odbierał może nawet gorzej, jeżeli zaś chodzi o HD to nie narzekam obraz jest super
 

hojlo1

New member
Bez reklam
To nie jest takie proste, np TV PDP 42' tzw. "HD READY" mają 1024x768(720) pix. a to w gruncie rzeczy jest zbliżone do starych 100Hz (cyfrowych) CRT formatu 16:9, które miały kineskopy o podwyższonej rozdzielczości.

Czyli w w praktyce zmieniasz technologię i aż Ci zdziwi jak może podskoczyć jakość, gdy umiesz nowy TV "podłączyć i ustawić" (bo nawet przy sygnale SD masz zbliżone parametry rozdzielczości, w porównaniu do starego CRT - tylko rozmiar się zwiększa...). ;)
 
Ostatnia edycja:

osip

New member
Tez mam model 32PW9551 i jestem z niego ogolnie tez zadowolony [ podlaczony do zwyklej kablowki analagowej i filmy na dvd].
Ojciec zmienil sobie ostatnio tv na 42x20 i powiem ci , ze na kablowce obraz jest taki sobie, nieostry, zamglony. Ogolnie, nie ma co porownywac z 9551.
Ale, jak juz podlaczylem pod niego dvd kablem hdmi, to obraz juz byl naprawde zadawalajacy.
Takze jak masz "n" nie powinno byc zle na g20, a o kanalch HD nie wspomne, w porownaniu do Philipsa.

Dzisiejsze telewizory po prostu , jak pisano, potrzebuja dobrego sygnalu, zeby pokazaly na co je stac.
I nie zapomnij, ze zmieniasz wielkosc tv, gdzie na wiekszym widac juz niedoskonalosci sygnalu, gdzie na mmniejszym, byly one slabo widoczne.

Tez mysle , zeby zmienic swojego 9551, bo choc obraz spoko, ale wielkosc juz nie ta ;).
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie, piszecie a nie czytacie?! Mam cytować sam siebie....
Jakość tego co oglądacie zależy od podanego sygnału!!!!!!!! A że ten w Polsce jest kiepski to jest taki efekt, że obraz na TV jest słaby.
Na wszystkim nas kantują, na sygnale TV też. I gdyby chociaż nasi kochani nadawcy nadawali faktycznie PAL w takiej jak trzeba rozdzielczości to jest 720x576! Ale o tym możemy zapomnieć. O bitrate nie wspomnę...( tak samo przy kanałach HD - cieniutki ten bitrate....).

Narzekacie na kiepski obraz SD na Plazmie - zobaczcie jak to będzie wyglądać na LCD z tego samego pułapu cenowego!

Podsumowując - podajcie dobry sygnał do TV a zobaczycie na co go stać! (pamiętając oczywiście o odpowiednim połączeniu i ustawieniu)
Telewizory CRT o mniejszej przekątnej obrazu ( co też ma duże znaczenie) nie uwidaczniały kiepściutkiego sygnału jaki jest u nas nadawany!
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Panowie/Panie , kupując nowe TV (plazma ,LCD) wskazane nieco poczytać "z czym to się je". Jeśli Ktoś kupił 52' podłączył przez Euro do DVD, kablówki, tunera lub VHS, odląda z 2 -3 mi i dziwi sie , że obraz jest bylejaki ? Tak niestety jest.
Jak już wielokrotnie pisano tutaj. Im lepszy sygnał (cyfrowy, HD) oraz dobre połączenie (HDMI, component) tym lepszy obraz z mniejszej odległości. To takie proste. :)
SamurayX --współczuję. Ja jak kupuje taką zabawkę to bez chwili wahania ją włączam i przystępuje do zabawy. :)
 
Ostatnia edycja:

maxoff

New member
K...a też kupiłem tego Panasa ... a teraz dopiero odkrywam negatywne opinie?
Jeszcze go nie włączyłem a już jestem załamany ...

Nie bardzo rozumiem jakie to aż straszne wady ma ten model ?!?
W tej cenie raczej nie znajdziesz TV który będzie MEGA-HYPER WYPASEM i zdobył by wszystkie możliwe nagrody EISA - ale wszak to bardzo przyzwoita plazma !
 

gatar

Active member
Bez reklam
maxoff ---> przecież SamurayX jeszcze go nie włączył "a już jest załamany".
To nie problem z plazmą ma użytkownik tylko chyba ze .... :-D
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Jako również fan tv CRT opisze swoje zdanie w tej kwestii. Przede wszystkim kluczowa jest wielkość ekranu. Oczekuje się takiej samej jakości obrazu z analoga porównuje się zaś często przekątne jak 14-29 crt do 40/60 pdp/plazma. Powiększenie powierzchni obrazu wpłynie na wzmocnienie wrażenia niedoskonałośc obrazu i widziałem to też na tv crt powyżej 32 cali, gdzie piękny obraz widziany na 14 przy 40 był już po prostu bardzo słaby. Różnica w jakości jest więc wynikiem zwiększenia powierzchni obrazu, nie do końca zaś samej technologii.

Natomiast, ważny jest fakt który zauważyłem, poczynając już od filmów DVD, efekt który można z nich wyciągnąć przy użyciu dobrego odtwarzacza, te potrafią przebijać znacznie efekt oglądania tychże na CRT, czasami jest to jak HD.
4 lata temu przy okazji kupna tv LCD byłem załamany jakością DVD, właściwie ich nie oglądałem. Obraz rozmazany, bez detali, kolorystyki, i to z ps3 które ma przecież skaler tych filmów (kupiłem tv i ps3 wraz z premierą tej konsoli). Wystarczyło jednak podłączyć dobre oprogramowanie skalujące, tudzież dobry odtwarzacz i obraz zmieniał się nawet na tym starym lcd w niesamowicie przykuwający oko.

Także więc sprawa wygląda tak, już od filmów DVD poczynając, możliwe jest uzyskanie z nich lepszej jakości obrazu na PDP/LCD i to o znacznie większej przekątnej do posiadanego wcześniej crt gdy posiada się odpowiedni sprzęt. Polecił bym XDE600 (500 miała bardzo awaryjny laser), budżetowy odtwarzacz ale problem jest w PL jest z jego dostępnością. Natomiast ciekawy na tą chwile wydaje się dla osób mających na uwadze maksymalną jakość DVD, skłonne wydać przynajmniej 1 tyś zł to polecam odtwarzacz BR/DVD z REONEM HQV na pokładzie (np bd-p 2500 samsunga już).
 

Perkoz_1

New member
Moim skromnym zdaniem - nie ma porównania. Też posiadałem kineskopowca Philips 32" jednego z ostanich modeli. Posiadam też n-kę. Miesiąc temu przesiadłem się na plazmę Panasonic TX-P42C2E. Różnica w jakości obrazu jest wręcz kolosalna. Szczególnie na kanałach HD. Miałem zamiar także zakupić jakiś odtwarzacz Blu-ray. Poczytałem, pooglądałem i zostaję z czystym sumieniem przy swoim DVD Sony DVP-NS708H. Odtwarzacz ten po HDMI posiada możliwośc upscalingu do 1080p i powiem szczerze na mojej plaźmie HD Ready obraz jest rewelacja. Wystarczy pooglądać "Avatara" aby usiąść z wrażenia.
Tak więc przy dobrym sygnale ( nTV, C+ a nie Polsat Cyfrowy oraz większośc kablówek) plazma HD Ready + DVD z upscalingiem do 1080p ( oczywiście wszystko spięte po HDMI a nie po Euro) to jest najbardziej optymalne i tanie zestawienie.I nie ma co prównywać do jakiegokolwiek kineskopowca. Nie ta epoka. Nie ta jakość.
 

bzyq

Member
Tak więc przy dobrym sygnale ( nTV, C+ a nie Polsat Cyfrowy oraz większośc kablówek) plazma HD Ready + DVD z upscalingiem do 1080p ( oczywiście wszystko spięte po HDMI a nie po Euro) to jest najbardziej optymalne i tanie zestawienie.I nie ma co prównywać do jakiegokolwiek kineskopowca. Nie ta epoka. Nie ta jakość.

Powiedz mi po czym wnosisz, że sygnał CP jest gorszy od n czy C+. Odnoszę wrażenie, ze na tym forum to tylko n jest ok, ale to że ma ubogą (jak dla mnie) ofertę programową i nie ma co oglądać to jest najmniej ważne. Miałem przez dwa lata CP i nie narzekałem na jakoś ich programów a zwłaszcza np EurosportówHD. Teraz ma cyfrową kablówkę i też jest obraz bardzo dobry. A i daj namiar na to dvd co upscaluje do 1080p
 

Perkoz_1

New member
Powiedz mi po czym wnosisz, że sygnał CP jest gorszy od n czy C+. Odnoszę wrażenie, ze na tym forum to tylko n jest ok, ale to że ma ubogą (jak dla mnie) ofertę programową i nie ma co oglądać to jest najmniej ważne. Miałem przez dwa lata CP i nie narzekałem na jakoś ich programów a zwłaszcza np EurosportówHD. Teraz ma cyfrową kablówkę i też jest obraz bardzo dobry. A i daj namiar na to dvd co upscaluje do 1080p
Sony DVP-NS708H - na Allegro już od 50,00 zł. Model z 2009 r. A odnośnie CP to nic do niego nie mam bo i nigdy nie miałem tej platformy. Ale przez rok czasu miał ta platformę mój najlepszy przyjaciel i pomimo kombinowania z różnymi dekoderami nie był usatysfakcjonowany jakością obrazu nie tylko HD. Zresztą to nie tylko jego opinia z grona moich znajomych. Osobiście miałem C+ ( jakość nadawania znakomita) ale wpienili mnie ceną pakietów i dlatego przeszedłem do n-ki. I jestem zadowolony, bynajmniej z kanałów HD (właśnie Eurosporty, n-Sport, wszystkie Discovery oraz HBO i n-Film HD są nadawane w rewelacyjnej jakości).
PS. Można trafić jeszcze na Allegro Sony DVP-NS728H - coś tam. Dodatkowo posiada USB. Też za psie pieniądze.
 

fafik73

New member
moim zdaniem nie masz się co zastanawiać , podobny dylemat miałem w zeszłym roku,kupiłem plazmę , nie żałuję wielkość ekranu , to ogromna różnica , jakość też super mam cyfrę+ i jest git
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Perkoz_1
1080p to w tej chwili można uzyskać z odtwarzacza Blu-Ray, PS3 ( o ile płyta Blu-Ray jest tak zakodowana).
Dobry skaler może poprawić jakość materiału z płyty DVD,ale o 1080p można zapomnieć!
 

Perkoz_1

New member
Perkoz_1
1080p to w tej chwili można uzyskać z odtwarzacza Blu-Ray, PS3 ( o ile płyta Blu-Ray jest tak zakodowana).
Dobry skaler może poprawić jakość materiału z płyty DVD,ale o 1080p można zapomnieć!

Czyli co? Specyfikacje techniczne Sony zawarte w necie jak i instrukcji obsługi dotyczące tego odtwarzacza oraz setki innych źródeł kłamią? Wszędzie jest napisane wyraźnie:
" 1080p"
. Nie można linkować, to polecam Google. A może ja mam jakieś zjawy? A swoją drogą to nie jestem raczkującym w tematyce HDTV berbeciem z dostępem do Neostrady i też troszeczkę mnie te "1080p" zastanawiało. Ale na razie wierzę słowu pisanemu. Pisanemu zresztą przez mądrzejszych ode mnie. A jeśli Szanowni Koledzy o większym stażu na tym Forum wiecie coś w tym temacie czego ja nie wiem to z uniżonością proszę o oświecenie boć przecie tylko krowa nie zmienia poglądów. Jestem pomimo wieku dalej podatny na wiedzę. Ale tylko na wiedzę bo na okultyzm czy inne Voo Doo już nie :mrgreen:.
 
Do góry