Czy warto zamienić Cd H/K HD 980 na HD 990

misuszatek

New member
Według mnie jeśli chcesz inwestować w stereo to lepiej kupić wzmacniacz stereo i do tego lepsze cd niż za tą samą cenę kupić lepszy amplituner. AVR 460 nigdy nie słuchałem ale wątpię by w stereo zagrał lepiej niż HK980.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Właśnie kupiłem ampli H\K AVR 460 :) i powiem że muza w stereo jest lepsza :) tylko teraz zastanawiam się czy lepsza byłaby po kupnie HK 980 ?
 

Bzik

New member
Chciałeś lepsze stereo, a kupiłeś lepszy amplituner kina domowego...
Jak widać nie przeczytałeś dokładnie tematu, który sam założyłeś bądź nie traktujesz poważnie wypowiedzi forumowiczów.
Tylko przypadkiem teraz nie idź posłuchać wzmacniacza stereo bo będą szykować się kolejne wydatki :mrgreen:
 

xgutti

New member
Bez reklam
o dziwo poinformuję Ciebie że byłem na odsłuchu samego wzmacniacza HK 980 jak i ampli AVR 460 i bardziej przemówił mi do słuchu ampli niż wzmacniacz stereo, może mam takie ucho. Pojechałem do sklepu z myślą i kasą na wzmacniacz a wyszło tak że wróciłem z ampli. Tak więc jak najbardziej traktuję wszystkich poważnie i ich opinie. Myślę że teraz to abym poprawił stereo to niestety pozostaje wzmacniacz jedynie HK 990 ale na taki wydatek to mnie jednak już nie stać.
 

Trakkah

New member
HK990 gra bardzo, bardzo dobrze :) przeszedłem podobną drogę jak Ty i skończyło się że w domu jest HK990 :)
Trzeba było poszukać używanego HK990... Nie wiele więcej by Cię kosztował niż AVR460 :)

Ale... Najważniejsze że jesteś zadowolony :)
 

maniekn274

New member
Bez reklam
HK990 gra bardzo, bardzo dobrze :) przeszedłem podobną drogę jak Ty i skończyło się że w domu jest HK990 :)
Trzeba było poszukać używanego HK990... Nie wiele więcej by Cię kosztował niż AVR460 :)

Ale... Najważniejsze że jesteś zadowolony :)
no to niewiele, to nie wiadomo ile,za 360 można za 2900 wyrwać,a za 990 nie wiem c\zy w 4 koła za kilku miesięczny się złapie,o ile będzie w sprzedaży,ale jak ampli gra mu lepiej jak wzmak to powodzenia i miłych odsłuchów.
 

xgutti

New member
Bez reklam
teraz jeszcze muszę dokupić suba infinity PSW8 oraz C255es tylko niestety nigdzie nie mogę tych modeli znaleść :(
 

xgutti

New member
Bez reklam
panowie a czym się różni HD 980 od HD 990 czy ktoś porównywał te dwa odtwarzacze w odsłuchu? Na pewno różnią się wyjściami w tylnym panelu ale czy czymś jeszcze?
 

filcek

Member
panowie a czym się różni HD 980 od HD 990 czy ktoś porównywał te dwa odtwarzacze w odsłuchu? Na pewno różnią się wyjściami w tylnym panelu ale czy czymś jeszcze?
hd 980 -brak wbudowanego dac-a brak xlr , hrs ,dzwięk mniej rozdzielczy góra pasma przygaszona
brak głębi dźwięku .
Hd 990 gra pełniejszym bardziej rozdzielczym dźwiękiem góra bardziej szczegółowa . Hd990 Potrzebuje lepszego wzmacniacza i kolumn aby różnice względem hd980 były wyraźne z tanim wzmacniaczem ,Bądź amplitunerem oba urządzenia zagrają podobnie .Osobiście towałem oby dwa urządzenia z hk990 i hk 3480 w towarzystwie Paradigm studio 20v5 oraz jbl e100
 

xgutti

New member
Bez reklam
jeśli różni się aż taką ilością szczegółów to znaczy że będzie w sposób zauważalny poprawa w stereo gdy wymianię HD 980 na HD 990.
 

Trakkah

New member
@maniekn274
Jak się dobrze poszuka to 460 można wyrwać za 3000 więc 2900 za 360 to żadna frajda :) Tutaj pisze o nowych...
A jak się właśnie dobrze szuka i jest się przede wszystkim cierpliwym to HK990 można za 3500 wyrwać ale oczywiście używany... Więc te 500zł przy już na prawdę dużym skoku jakościowym to jest niewiele...

@xgutti
Przeczytaj to jeszcze raz: "Hd990 Potrzebuje lepszego wzmacniacza i kolumn aby różnice względem hd980 były wyraźne. Z tanim wzmacniaczem bądź amplitunerem oba urządzenia zagrają podobnie"

Kupisz w najbliższym czasie HK990 aby wykorzystać to co oferuje HD990 to zmieniaj już teraz cd, jeżeli nie i będzie grał tylko z AVR460 to szkoda kasy... Ale to Twoja i kasa i decyzja...
 

maniekn274

New member
Bez reklam
@maniekn274
Jak się dobrze poszuka to 460 można wyrwać za 3000 więc 2900 za 360 to żadna frajda :) Tutaj pisze o nowych...
A jak się właśnie dobrze szuka i jest się przede wszystkim cierpliwym to HK990 można za 3500 wyrwać ale oczywiście używany... Więc te 500zł przy już na prawdę dużym skoku jakościowym to jest niewiele...

@xgutti
Przeczytaj to jeszcze raz: "Hd990 Potrzebuje lepszego wzmacniacza i kolumn aby różnice względem hd980 były wyraźne. Z tanim wzmacniaczem bądź amplitunerem oba urządzenia zagrają podobnie"

Kupisz w najbliższym czasie HK990 aby wykorzystać to co oferuje HD990 to zmieniaj już teraz cd, jeżeli nie i będzie grał tylko z AVR460 to szkoda kasy... Ale to Twoja i kasa i decyzja...
sorki kolego nie ten klawisz kliknąłem ,miałem oczywiście na myśli 460 a nie 360,a jak ktoś kupił po odsłuchu hk 990 za 5 koła i po paru miesiącach chce sprzedać za 3,5 o ile jest taka opcja to jest chyba nienormalny.
 

Trakkah

New member
sorki kolego nie ten klawisz kliknąłem ,miałem oczywiście na myśli 460 a nie 360,a jak ktoś kupił po odsłuchu hk 990 za 5 koła i po paru miesiącach chce sprzedać za 3,5 o ile jest taka opcja to jest chyba nienormalny.


Pewnie, kupić za 5 koła a sprzedać za 3,5 to wariactwo... Ale zanim kupiłem swój to już wcześniej obserwowałem aukcje na Allegro i ogłoszenia na giełdzie i ceny używek właśnie tak się kształtowały, od 3400 do 4200... Zależnie od stanu, długości użytkowania czy pochodzenia (z Francji jeden był).
 
D

Deleted member 121090

Guest
Pewnie, kupić za 5 koła a sprzedać za 3,5 to wariactwo... Ale zanim kupiłem swój to już wcześniej obserwowałem aukcje na Allegro i ogłoszenia na giełdzie i ceny używek właśnie tak się kształtowały, od 3400 do 4200... Zależnie od stanu, długości użytkowania czy pochodzenia (z Francji jeden był).
Przed zakupem też szukałem używki i jest ich mało. Mnie się nie udało i kupiłem z prywatnego importu za 4400. Ale wiem że blackninja swego czasu oferował cenę za nowy za niższą cenę niż ja kupiłem. Nie wiem jak teraz. Zapytaj.
 

xgutti

New member
Bez reklam
w chwili obecnej wypłukałem się już trochę z kasy po nowych zakupach więc temat wzmacniacza HK 990 jest w obecnej chwili bardzo odległy. Stąd pomysł na HD 990 i myśl że coś może nowego wnieść w moje stereo tańszym kosztem.
Bardziej do zakupu HK 990 byłbym za zakupem AVR 760 :) ale to może przyszłość pokaże. Teraz poszukuję suba infinity PSW8 black piano, lecz niestety nigdzie nie ma :(
 
Do góry