czy warto zainwestować w plazme?

solar300

New member
Witam, mam prośbę do osób posiadających/dobrze znających się na plazmach i ich specyfikacjach/parametrach a szczególnie posiadaczy plazm pioneera lx5090 i panasonica TX-P46Z1E o wypowiedź na temat: czy warto kupić? szczególnie interesuje mnie wypowiedź osób, które już dłuższy czas użytkują te tv.. pytanie: który model ma większą (prawdziwą) żywotność, który zaoferuje lepszą czerń / głębię kolorów/ kontrast? szukałem dotąd lcd w obawie o wypalanie sie plazm i pogarszaniu się stopniowo jakosci obrazu czy białe paski jak niektórzy piszą.. nie wiem jak wkońcu z tym jest.. myślę po prostu nad rzadszym użytkowaniu plazmy korzystając do kablówki z obecnego lcd-ka a plazma np do dvd/br ps3.. więc czy warto zainwestować w plazme? jedyny dorastający do pięt pioneerowi to lcd philips 9704h który ponoć przeczytałem, że posiada lepszą czerń.. ale nie wiem jak jest naprawde.. bardzo prosze o pomoc i wasze wypowiedzi

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jest nie wiele osób w Polsce a nawet na świecie którzy użytkują w domu Pioneera i Philipsa .
Jest mało osób na świecie które widziały te dwa modele stojące obok siebie, a jeszcze mnie takich które je porównywały.
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/43539-philips-46pfl9704h-12-test-otwarty.html
Myśmy je widzieli i testowali a nasze opinie masz w wątku.
Nie licz więc że dostaniesz wiele odpowiedzi.

Czy warto zainwestować w plazmę - oczywiście że warto tak samo jak w Lcd . Zależy jakie kto ma własne preferencje. Najłatwiej jest to ocenić samemu i we własnym domu. Do tego służą prezentacje.
Plazma bardzo dobrze radzi sobie ze skalowaniem sygnału SD.
Test 46 PZ masz TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-plazmy/46194-panasonic-tx-p46z11e-test.html
Panasonic%20TX-P46Z11E.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
zaczac nalezy od tego ,ze kupno sprzetu jest poprostu wydatkiem majacym na celu poprawe naszego komfortu zyciowego a nie inwestycja...;)
a druga sprawa- uwazam ,ze kupowanie w tej chwili wypasionego tv 2D nie ma wiekszego sensu, bo obojetnie jakie w tej chwili panuja opinie 3d silnie wchodzi na rynek i taka tendencja bedzie sie utrzymywac, nie wazne w jakim stopniu sie przyjmie i tak bedzie miala bardzo silny wplyw na ksztaltowanie sie cen a kto wie czy za kilka lat (2-3) nie stanie sie takim samym standardem jak HD obecnie.
oczywiscie sprzedawcy beda ci sugerowac zakup drogiego TV, ze warto, ze 3d to jeszcze niedopracowana technologia, ze nie wiadomo jak sie to rozwinie...jasne- to wszystko prawda, druga prawda jest jednak tak , ze swietnie zdaja sobie sprawe iz za chwile moga zostac "z reka w nocniku" majac na magazynie odbiorniki "nie trendy" z ktorymi albo "sie ozenia" albo wyprzedadza za pol ceny..
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
3d silnie wchodzi na rynek i taka tendencja bedzie sie utrzymywać

Ano wchodzi. Na pytanie do sprzedawcy w MM, ile macie w ofercie filmów w 3D. Otrzymałem odpowiedź jeden, albo dwa. Jeszcze gorzej jest z przekazem sygnału TV w 3D. Co nie znaczy że jestem przeciw 3D. Jestem jednak realistą co do nadawania materiału 3D w najbliższej przyszłości.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
a pamietasz ile mieli filmow na BD gdy pojawila sie ta technologia ?
 

kapsell

New member
Bez reklam
Ja na dzien dzisiejszy nie pchalbym sie w 3d z okularami na nosie... To jeszcze nie tan czas.
 

don111

Banned
Witam, mam prośbę do osób posiadających/dobrze znających się na plazmach i ich specyfikacjach/parametrach a szczególnie posiadaczy plazm pioneera lx5090 i panasonica TX-P46Z1E o wypowiedź na temat: czy warto kupić? szczególnie interesuje mnie wypowiedź osób, które już dłuższy czas użytkują te tv.. pytanie: który model ma większą (prawdziwą) żywotność, który zaoferuje lepszą czerń / głębię kolorów/ kontrast? szukałem dotąd lcd w obawie o wypalanie sie plazm i pogarszaniu się stopniowo jakosci obrazu czy białe paski jak niektórzy piszą.. nie wiem jak wkońcu z tym jest.. myślę po prostu nad rzadszym użytkowaniu plazmy korzystając do kablówki z obecnego lcd-ka a plazma np do dvd/br ps3.. więc czy warto zainwestować w plazme? jedyny dorastający do pięt pioneerowi to lcd philips 9704h który ponoć przeczytałem, że posiada lepszą czerń.. ale nie wiem jak jest naprawde.. bardzo prosze o pomoc i wasze wypowiedzi

Pozdrawiam
to troche dziwne podejście do sprawy, z kablówki sporo lepszy obraz powinien być z plazmy, nie oglądać żeby oszczędzać tv ?
to trochę śmieszne, zamierzasz tv trzymać dłużej niż 10 lat ?
bo tyle spokojnie powinna plazma wytrzymać (w kwestii trzymania parametrów, teoretycznie niby 100 tys. h ale niech wytrzyma chociaż 50% z tego), no chyba że coś innego padnie w międzyczasie

tego modelu Panasonica nie powinieneś rozpatrywać bo cena jest śmieszna, popatrz za to na nowego VT20 - możliwe że w końcu będzie to tv porównywalny lub lepszy od Pioneera, przynajmniej tak się zapowiada
 

hojlo1

New member
Bez reklam
czy warto zainwestować w plazme?

Nie warto !!!!!

Z czasem wartość będzie drastycznie spadać.

Obecnie dość ciekawe są inwestycje na rynku nieruchomości, zaś z bezpiecznych inwestycji chyba nadal obligacje. ;)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Sam w wakacje kupuje nowy tv i nauczony na błędzie wezmę prezentacje na bank. Tak można być pewnym dokonanego zakupu, po wielu latach chodzenia po sklepach rtv wiem że widząc tv w sklepie tak naprawdę kupuje się kota w worku.

Swoją drogą jeśli chodzi o plazme to jestem MEGA zadowolony przy sygnale który dostaje (N'ka, i filmy DVD puszczone przez program skalujący) jednak do topowych plazm porównania RZECZYWISTEGO nie mam. Tylko na podstawie 42x10 które mam w dużym pokoju zauważyłem że BR, zdj w HD, gry zwyczajnie nie prezentują się dobrze. Sam nie wiem z czego to wynika, mogę jedynie zgadywać, jasność panelu może, może niska rozdziała, też w sumie kolory wpadają w zbyt mocne odcienie by uznać obraz za rzeczywisty no ale mimo wszystko obraz niskiej rozdziałki wygląda mega dobrze.
 

osip

New member
Sam w wakacje kupuje nowy tv i nauczony na błędzie wezmę prezentacje na bank. Tak można być pewnym dokonanego zakupu, po wielu latach chodzenia po sklepach rtv wiem że widząc tv w sklepie tak naprawdę kupuje się kota w worku.

Swoją drogą jeśli chodzi o plazme to jestem MEGA zadowolony przy sygnale który dostaje (N'ka, i filmy DVD puszczone przez program skalujący) jednak do topowych plazm porównania RZECZYWISTEGO nie mam. Tylko na podstawie 42x10 które mam w dużym pokoju zauważyłem że BR, zdj w HD, gry zwyczajnie nie prezentują się dobrze. Sam nie wiem z czego to wynika, mogę jedynie zgadywać, jasność panelu może, może niska rozdziała, też w sumie kolory wpadają w zbyt mocne odcienie by uznać obraz za rzeczywisty no ale mimo wszystko obraz niskiej rozdziałki wygląda mega dobrze.


X10 gra wlasnie super w SD [ze wzgledu na mniejsza rozdzielczosc], ale do hd [blueray] i konsoli, lepsze sa modele full hd, to oczywiste.
I to one pokazuja w pelnej krasie urok full hd.
Oczywiscie w topowych modelach usmiech na buzi jest jeszcze wiekszy, jak sie patrzy na obraz hd.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
OSIP- U siostry pokoju stoi sony 42 LCD HD ready, bardzo stary z 2005r i nazwy już nawet nie pamiętam, obraz HD/zdjęcia/gry podobają mi się bardziej, pomimo słabszej palety kolorów. Obraz jest po prostu taki żywy, jak by 3d, na plazmie tego nie widzę. Myślę że te wrażenie wywołuje właśnie jasność panelu (w lcd nawet jak zjadę z tym parametrem na 30 procent to jest wyraźnie lepiej niż na mojej plazmie). To jednak wypowiadam się jeszcze raz podkreślam o modelu 42x10, nie wiem jak bardzo topowe plazmy są lepsze od mojego tv, może dużo jaśniejsze.
 

solar300

New member
dzięki bardzo za zainteresowanie tematem.. "zainwestować" po prostu zakupić, wyłożyć większe pieniążki na ten cel, "zainwestować w uśmiech na buźce" nie chodziło mi w inwestowanie na zasadzie jak inwestowanie w nieruchomości czy spadnie cena drastycznie .. tak to po prostu ująłem.. może mogłem napisać co lepiej kupić? lcd czy plazme? chociaż, że może i dobrze by było jakby 3D się rozwinęło silnie.. :] (chociaż mnie to wogóle nie korci na razie) może i by tak lx5090 drastycznie staniał :D (nie bierzmy tego na poważnie ;) ) co do oszczędzania chodziło mi o obawe przed wypalaniem się np logo stacji i ogólnie jakieś paski białe się niektórym pojawiają.. po prostu chodzi mi o częstotliwość awarii i jak z nimi jest? (kablówke przeważałbym na innym tv bo obecnie mam ich kilka lcd klasa podstawowa i dwa stare crt) czy może za dużo się naczytałem na forach i mam pstre obawy? jak jest z tym wypalaniem? po jakim czasie jest to zauważalne bo słyszałem, że obraz pogarsza się stopniowo.. żywotność 100tys godzin.. fajnie.. ale.. niby lcd mają dłuższą żywotność a przeważnie jest to ok 60 tys godzin.. więc jaka jest prawda? mam złą wiedze? gdyby nie te "obawy" brałbym plazme w ciemno na samym początku zastanawiania sie nad wyborem lcd konkurującego z plazmą.. co do prezentacji to się nie obędzie ale wole najpierw tu popytać żeby tak nie latać za 10cioma tv.. wybaczcie za niezgrane zdania i pytania, ale mam już mętlik w głowie od czytania i pytań ;)
 

bluu

New member
jest nie wiele osób w Polsce a nawet na świecie którzy użytkują w domu Pioneera i Philipsa .
Jest mało osób na świecie które widziały te dwa modele stojące obok siebie, a jeszcze mnie takich które je porównywały.
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/43539-philips-46pfl9704h-12-test-otwarty.html
Myśmy je widzieli i testowali a nasze opinie masz w wątku.
Nie licz więc że dostaniesz wiele odpowiedzi.

Czy warto zainwestować w plazmę - oczywiście że warto tak samo jak w Lcd . Zależy jakie kto ma własne preferencje. Najłatwiej jest to ocenić samemu i we własnym domu. Do tego służą prezentacje.
Plazma bardzo dobrze radzi sobie ze skalowaniem sygnału SD.
Test 46 PZ masz TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-plazmy/46194-panasonic-tx-p46z11e-test.html
Panasonic%20TX-P46Z11E.jpg




Witam
Tylko,że tenTV widziałem dzisiaj-kosztuje ponad 18 tys, !!

Podobny do Sharpa XS1-tyle,że głośniki są obok. Piękna rzecz.Naprawde.
 

solar300

New member
po jakim czasie w plazmie pada kontrast i reszta jakosc obarzu itd? kiedy to staje sie zauwazalne? powiedzmy przy 4-6 godzinach ogladania dziennie? dajmy ze 10 lat mi plazma wytrzyma- ok ale co z tego jesli po 4latach nie bedzie ta sama jakosc i z roku na rok bedzie gorzej? czytalem ze regeneracja plazm jest nieoplacalna moze przekroczyc-byc w okolicach ceny plazmy, ale nie wiem czy to dalej aktualne? czy cos sie zmienilo w tej kwestii? czy mozna jakos ją regenerować powiedzmy tańszym sposobem niz to kiedys bylo omawiane??
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Czas, po jakim obecnie produkowane plazmy stracą połowę jasności to jakieś 50-100kh (czyli 22-44 lata po 6h dziennie). Dłużej niż żywot przeciętnego LCD. Prawdę mówiąc, nie sądzę, aby obecnie stosowane luty aż tyle wytrzymały (czyli wcześniej padnie elektronika)...
 

solar300

New member
a jeszcze mam takie pytanko.. co do wymiany "gazu" fluor czy jakos tam tez nie wiem czy to mozliwe ale jesli tak to kiedys bylo to drogie a jak jest teraz? cos sie zmienilo w tej kwestii? pytam bo znajduje stare informacje moze ktos cos wie nowego..
 

solar300

New member
bajki bajkami ale mogli by cos z tym zrobic wtedy plazma chyba wiecznosc by królowała heh ale coz jak biznes to biznes.. wszystko musi sie sprzedawac.. :) gdyby nie to wypalanie logo stacji i ogólne wypalanie to na pioneera co jak co ale bym sie nie zastanawial za wiele gdyby mi wytrzymal te 10 lat bez utraty jakosci.. dalbym tylko philipsa 9704h i panasonica vt20 (skoro jest lepszy od tego Z1E?) do porównania, a co do tych 18 tys to zalezy gdzie.. u mnie jest 46 cali za 11.5tys czyli nie tak źle.. ale chyba jak na plazme to lepiej juz te 50-54cali..
 

jeremiasz

New member
Co do tego gazu w plazmie, to nie on się zużywa a luminofory które świecą pod jego wpływem.

Jeśli jesteś otwarty na obie technologie, to pomyśl o tych modelach :

- Pioneer 5090
- Pioneer 6090
- Pioneer 5090H
- Pioneer 6090H
- Panasonic 50 VT20
- Sharp 52 XS1
- Toshiba 55 SV685D
- Philips 52 9704

Pioneery różnią się rozmiarem (50"/60") i wyposażeniem (-/H). Obraz taki sam. Nie patrz na tego Panasonica Z1E, za drogi i obraz wcale nie taki dobry. Lepsze i tańsze plazmy to Pioneer Kuro 9G i Panasonic VT20.

Z LCD, Sharp później Toshiba lub Philips.

Z tych tv coś dla siebie wybierzesz.
 
Do góry