Czy warto teraz kupic ps3

mietek099

New member
@ opciach: Dali coś dobrego. pejotpe o tym zestawie wspomniał. Zestaw, którego sam jestem szczęśliwym posiadaczem. PS3 80 GB + Dual Shock + Uncharted: Drake's Fortune + Ratchet & Clank: Tools of Destruction + Medal of Honor: Airborne + Fight Night Round 3 w pudełkach.

@ Mefju, pejotpe: Nazwałem to dodatkiem właśnie ze względu na ograniczony czasowo gameplay w stosunku do pierwowzoru. Można to nazwac mission packiem, z tą różnicą, że gra nie wymaga Tools of Destruction.
 

Bambolo82

Banned
Playstation 3 ma odtwarzacz Bluray Disc 2.0 (!!!!), który można updateować do przyszłych standardów.

Jest to obecnie najlepsza maszyna do Bluray.

http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10,41316;core.html

"Obecnie w Japonii pojawiły się nagrywarki BD drugiej generacji oraz odtwarzacze generacji trzeciej. Mimo tego nadal najszybszym odtwarzaczem jeśli chodzi o czas ładowania płyty Blu-ray pozostaje PlayStation 3.

Oto wyniki przeprowadzonego testu:

Film: Men in Black
Sony PS3: 43 sekundy
Sony BDP-S350:66 sekund
Sony BDP-S5000ES:67 sekund
Sony BD Recorder : BDZ-T50: 80 sekund
Sony BD Recorder : BDZ-X100:81 sekund

Porównano także jakość obrazu przy upscalingu DVD, zdaniem autorów PS3 uplasowało się zaraz za flagowym modelem Sony S500E. Całkiem nieźle jak na konsolę."

Potwierdzam, że płyty Bluray Disc ładują się na Playstation 3 błyskawicznie, a skaler i podbijacz szczegółów DVD działa rewelacyjnie.

Z mojej własnej autopsji, to mi się wydaje że film na Bluray wrzucony do Playstation 3 odpala się nie w 40 sekund, a nawet w kilkanaście sekund, zwłaszcza na nowym firmware 2.50, wszystko przyspieszyło.

Po drugie, jeżeli idzie o potęgę technologiczną, grafikę, renomę, reputację i historię w branży gier, jakość gier, studia developerskie, zaplecze intelektualne, technologiczne i programistyczne, gry ekskluzywne, jakość dźwięku, innowacyjność gier i sprzętu, jakość wykonania konsoli, grę online, potęgę i legendę marki Sony Computer Entertainment - nie ma się co zastanawiać - Playstation 3 jest zdecydowanie górą.

Jedynym minusem PS3 jest wyższa cena (choć PS3 ma wbudowany Bluray, akcelerometr w padach a'la IPhone, WIFI, a zatem PS3 jest tylko droższa względnie), no i brak możliwości gry w darmówki-torrentówki :rolleyes:, jak na Xbox360.

Dużym minusem Xbox360 jest PŁATNA gra online!

Xbox360 ma się do Playstation 3, jak Toyota do Lexusa. Inna klasa. Inny sprzęt. Inna cena. Inne gry (ekskluzywne, bo śmieci z PC niestety też są portowane na Playstation 3).
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Po drugie, jeżeli idzie o potęgę technologiczną, renomę, reputację i historię w branży gier, potęgę i legendę marki Sony Computer Entertainment - nie ma się co zastanawiać - Playstation 3 jest zdecydowanie górą
Z tą potęgą marki PlayStation to już nie przesadzaj, bo jak wiemy z historii nawet z największymi przemysłu gier wideo bywało różnie. Dotychczas żadna firma nie utrzymała się na pierwszym miejscu przez kolejne 3 generacje i właśnie taką sytuację obserwujemy teraz ponownie. Sama marka PlayStation jak widać nie wystarcza i poprzez złą politykę firmy konsola Sony jest na 3 miejscu w wyścigu konsol. Niestety (a może i po części 'stety', ale to inny temat) obecnie światem gier żądzą casuale i Sony w tej generacji na pewno nie odzyska tronu, a być może będzie musiało się zadowolić 3 miejscem.

Bambolo82 napisał:
grafikę, jakość gier, gry ekskluzywne, jakość dźwięku
Bambolo82 napisał:
Inne gry (ekskluzywne, bo śmieci z PC niestety też są portowane na Playstation 3)
O czym Ty piszesz? Gry ekskluzywne są na obydwu platformach, a ich wybór należy od indywidualnych preferencji gracza. Sony straciło większość najważniejszych exclusive games i trend ten póki co się utrzymuje. Jakość gier? Grafika? 360 ma zdecydowanie więcej gier ocenionych wyżej, oraz na chwilę obecną ma najlepiej wyglądającą grę. Zapewne się to zmieni, ale na razie jest inaczej.



X360 to fantastyczna platforma jeśli chodzi o same gry i w mojej ocenie na razie pod tym względem wyprzedza PlayStation 3. Sam jednak wybrałem właśnie konsolę Sony ze względu na awaryjność/rysowanie płyt przez konsolę Billa oraz Blu Ray. Niemniej jednak nie jestem ślepo zapatrzony w daną firmę. Za dużo miałem konsol (pierwszy Nes sprowadzany za ogromne pieniądze z USA :D)
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Muszę potwierdzić że siedzę w branży i w temacie od czasów TurboGrafX i zwyczajnie NIE DA SIĘ przekonać mnie do Xbox360. Za dużo już widziałem, żeby nie umieć wyciągnąć jakiś wniosków i dosadnie o tym nie napisać.

Zwyczajnie nie podoba mi się to co robi z rynkiem konsol Microsoft, który wszczepia jakość spiraconego PieCa do świata konsol. Takiego numeru jaki wyciął świetnie prosperujący Microsoft z Xbox 1, nie wykręciła nawet bankrutująca dywizja SEGA zajmująca się konsolami. Xbox360 to fajna platforma do gier, ale przez z góry skazany na porażkę sabotaż Bluray Disc przez Microsoft może się to skończyć podobnie...

W tym sensie można mnie uznać za nieuleczalny przypadek, alias fanboja, alias fanatyka. ;)

Co do twierdzenia, że Playstation traci ekskluzywne gry na rzecz konkurencji, to jest to mylne twierdzenie. Dlaczego? Zwróćcie uwagę, że w miejsce jednego straconego ekslusive'a Sony Computer Entertainment wypuszcza 3-4 nowe, lepsze, bardziej wyjątkowe i innowacyjne gry eksluzywne z nowych gatunków ( np.: Africa, Eye Toy PET, Little Big Planet, Eye Toy Judgement, Buzz Quiz, Singstar itd. itd. itd.). Po drugie, uważam że w roku 2008-2009 gier pokroju Tekken, Final Fantasy nie można już uznawać za ekskluzywne. Były takimi 10 lat temu na PSX, ale przez tą dekadę zostały po kilkadziesąt razy sklonowane na wiele platform i nie stanowią już takiej atrakcji i innowacji jak kiedyś (np. zalew Xbox'a 360 grami jRPG). Sony bardzo mądrze sobie odpuściło te pseudo-ekskluzywne gry i powielane gatunki gier (mordobicie, jRPG), a zainwestowało czas i pieniądze w nowe, pionierskie, wyjątkowe gry korzystające drogiej i zaawansowanej technologii Bluray Disc, CELL BE, akcelerometr Sixaxis, Eye Toy, Buzzers, Playstation Microphone itd. itd.

TO są prawdziwe gry ekskluzywne i duch świata konsol.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ogromną ilością nowych, bardzo dobrze wykonanych, kosztownych, zaawansowanych technologicznie ekskluzywnych gier na Playstation 3.

Microsoft, zamiast godnie zająć miejsce firmy SEGA w branży konsol, upowszechnia wszystkie grzechy branży gier na PC (odtwórczość, na 3 gry na X'a 2 to FPS albo TPP, piractwo, niechlujstwo, klonowanie gier).
 
Ostatnia edycja:

Mefju

New member
Widzę Bambolo , że jak zawsze lubisz się rospisać ;)
Co do tego , która konsola aktualnie jest najlepsza , grajcie na swoich sprzętach w swoje exclusivy i olejcie to ,która konsola rządzi.Ja jestem za Sony i wg. mnie to on rządzi ale to jest tylko moje zdanie , wsio.Pozdro
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Bambolo82, zawdzięczasz Microsoftowi więcej niż Ci się wydaje. Gdyby nie oni dalej płacilibyśmy za PS3 bajońską cena (jak w przypadku PS2 w analogicznych okresach), Sony jechałoby na starych oklepanych markach w dodatku nie wiele zmienionych, dalej karmiono by graczy renderami i opowiadano o grach śmigających w 240FPS w 1080p itp bzdury. To zdrowa konkurencja wymusza na Sony zmiany w lepszą stronę.
 

k0val

New member
Skoro te wasze konsole są takie wspaniałe to czemu nie gracie na nich tylko siedzicie na forum .... hmmm? (Niektórzy ładne parę godzin):D(powstrzymam się od napisania że przy pc, a jednak to zrobiłem:eek:)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
A o co tu się kłócić? Nawet najlepsza platforma jest tylko tyle warta na ile pozwala jej oprogramowanie. W tej chwili xbox360 dominuje, jeśli chodzi o liczbę dostępnych gier (o jakości nie będę się wypowiadał, bo to sprawa indywidualna), jest też tańszy, przy porównywalnych możliwościa z PS3. Za to PS3 może też służyć jako dobry odtwarzacz BD (bo jak na odtwarzacz ma fantastyczne możliwości, jeśli chodzi o przetwarzanie obrazu, czy dźwięku, które można zresztą rozbudować - albo przez kolejne aktualizacje systemu konsoli robione przez Sony, albo zainstalować linuksa). Sony zrobiło też niezły ruch z dowolnością HDD, który można sobie prosto włożyć do konsoli (podobnie z myszką i klawiaturą USB)...

Porównanie xb360 i PS3 jako Toyota i Lexus jest lekko nie trafione (i to nie tylko z powodu tego, że Lexus, to po prostu bardziej wypaśna marka Toyoty). Jeśli już to Lexusem byłby wypasiony pecet, który wyposażeniem, energożernością, możliwościami i ceną bije wszystkie trzy konsole i to na raz, problemem są niedopracowane gry pod kątem miliardów różnych konfiguracji sprzętowej...

Najlepiej byłoby mieć wszystkie trzy konsole (PS3, XB360 i Wii) + lapek (do zadań lekkich - bierze mniej niż 80W) + komp stacjonarny high-end, tyle, że: cena za taką kolekcję jest spora, potrzeba mnóstwo miejsca, a i sam komp stacjonarny zestarzeje się najszybciej (kto to widział, by sam system operacyjny wcinał pół giga ramu na dzień dobry?) Sam sobie pykam w strategie na PC i 19" monitorku na S-IPSie, a w odmóżdżające zręcznościówki na PS3 i 50" plaźmie (statyczne elementy graficzne raczej plaźmie nie służą) i jest to jakieś wypośrodkowanie wymagań i kosztów, ale za stary jestem, by wszczynać durne "święte" wojny (kiedy mogę mieć wszystkie konsole, ale nie chcę, bo by mnie żona pognała z domu - pamiętam hasła w rodzaju: "atarowca wal z gumowca" :D )
 

mietek099

New member
Kwestia gustu, bo mnie np. nie zadowoliłby w chwili obecnej żaden dopasiony PeCet. Grafika na PC jest sztuczna i plastikowa tak jak na X'ie. Zresztą przy platformie Sony trzymają mnie też exclusive'y.

EDIT: "atarowca wal z gumowca" - dobre :grin:
 

gianbuffon

New member
jaka wersje polecacie kupic? gola 80GB (wystarczy tyle?) z DS3, czy ta 160GB? czy jeszcze cos innego?
chyba, ze poczekac jeszcze z miesiac?
 

Mefju

New member
Czy nie wystarczy sobie po prostu poczytać? :confused:

Kupuj wersje 160 GB bo ona ma najwięcej do zaoferowania.Pozdro
Pewnie nie wiesz co więc; dualshocka ma ale to tak jak 80 , ma 4 gry do ściagnecia z pss z darmo i więcej usb , 2 wyscia hdmi i adapter kart pamieci
 

gianbuffon

New member
ok zrobie tak jak radzisz:) w sumie mialem kupowac 160GB, ale poczatkowo myslalem, ze kasa, chyba 70$ miala byc do wydania na ps store na co chce. ale dowiedzialem, ze tylko na te 4 wybrane gry:/ w sumie zaciekawe nie sa (oprocz GT prologue).
a do czego moze sluzyz drugie wejscie HDMI?
ta wersja kosztuje 1600zl (tyle na allegro), czy mozna wyrwac taniej?
 

mietek099

New member
Mefju napisał:
Czy nie wystarczy sobie po prostu poczytać? :confused:

Kupuj wersje 160 GB bo ona ma najwięcej do zaoferowania.Pozdro
Pewnie nie wiesz co więc; dualshocka ma ale to tak jak 80 , ma 4 gry do ściagnecia z pss z darmo i więcej usb , 2 wyscia hdmi i adapter kart pamieci
Z tego co wiem to wersja 160 GB nie ma czytnika kart pamięci, ma 2 x USB i jedno wyjście HDMI. Skąd masz swoje dane ?
 

Mefju

New member
Oooo widze kozaki złapali mnie na błędzie uuu braweczko ;d sorki za bląd w jakimś syfie przeczytałem , że tak jest albo że tak będzie w jakiejś wersji.160 GB to fajna rzecz, duży dysk , ds w zestawie + 4 fajne gierki z ps store i w dobrej cenie , obniżek na święta nie będzie więc kupujcie sobie soniaki teraz.Pozdro
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Duży dysk to jest teraz np 1TB... Zresztą dysk zawsze można sobie łatwo wymienić, a to jedyna różnica między 80GB a 160GB (gierki były fajniejsze w promocyjnej ofercie na 80GB wersję). 160GB dysk to kosztuje jakieś 150PLN, a za niecałe 200PLN można mieć 2,5" 250GB/7200 obr/min (tylko czy konsola da radę go schłodzić?)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie od dziś wiadomo, że bardziej polecane do PS3 są dyski 5400 RPM.
Takie też dyski montowane są fabrycznie.

@Mefju
Jak widać, nie wystarczy tylko poczytać ;)

Pozdrawiam,
 
Do góry