Czy warto sieciowy blu ray

Mars1982

New member
Witam,
Jestem na etapie kompletowania kina domowego, chciałbym mieć możliwość odtwarzania muzyki z zasobu sieciowego. Tu mam pytanie, czy iść w kierunku amplitunera KD z funkcjami sieciowymi i wówczas prosty odtwarzacz bluray, czy też odwrotnie.
Finansowo chyba bardziej opłaca się prostszy AVR a sieciowy odtwarzacz.
Czy ktoś ma doświadczenia z odtwarzaniem po sieci muzy np flac przez odtwarzacze?
Jaka jest jakość, mile widziane propozycje sprzętowe (oczywiście wieloforamtowość video też ważna)

Pozdrawiam,
 

Jasiek_31

New member
Ja bym poszedł w stronę bardziej rozbudowanego ampli, bo droższy ampli to nie tylko więcej funkcji ale także lepsze przetworniki a co za tym idzie lepszy dźwięk.
Z odtwarzacza i tak zapewne sygnał wypuścisz przez HDMI więc za przetwarzanie dźwięku odpowiadał będzie ampli, można oczywiście wypuścić dźwięk wielokanałowo z odtwarzacza (o ile ma takie wyjścia) i na przykład Panasonic DMP-BDT500 takie coś Ci zapewni i jest wysoko oceniany pod względem jakości dźwięku i obrazu ale wtedy ampli musi mieć wejścia żeby ten dźwięk przyjąć więc też droższy model zostaje.
 

Mars1982

New member
Ja bym poszedł w stronę bardziej rozbudowanego ampli, bo droższy ampli to nie tylko więcej funkcji ale także lepsze przetworniki

Chyba nie zawsze :) np Marantz 1402/1602 główna różnica to chyba właśnie wszelkie bajery.
Podobnie Denon 1612/1912

Przedział cenowy - jeśli biorę tańszego amli to ok 500zł, w drugim przypadku 300.

Różnica w amli to 500zł więc teoretycznie można zaoszczędzić :)
 
Do góry