Czy warto kupić amp. za 500 zł ?

Alladyn1

New member
Witam,
czytając wątki w tym podforum widzę że większość ludzi celuje w sprzęt za grubo powyżej 1 tys. zł.

Kupiłem niedawno TV i okazuje się że nie można podpiąć go do starego(16 letniego) wzmacniacza Denona bez inwestycji w konwerter sygnału cyfrowego na analogowy (w Denonie są tylko wejścia analogowe), Ponieważ taki konwerter to wydatek min. ok. 200 zł zastanawiam się czy nie lepiej kupić nowy amplituner, tylko że mocno ograniczają mnie koszty (max 500-600 zł).
Pytanie czy wiekowy i ciągle nieźle grający Denon (ale na owe czasy drogi wg mnie sprzęt bo 16 lat temu kosztował ok 1500 zł) z konwerterem będzie lepszym rozwiązaniem niż nowy tani amplituner typu: pioneer vsx322 ?

Jest jeszcze opcja zakupu używanego amplitunera ale tutaj to już się poddaje ze swoją wiedzą ;)

Ogólnie warunki używania są takie: pokój duży ok. 4,5mx6,5m ale wymagania nie są wielkie ponieważ nie jestem audiofilem a sprzęt potrzebny jest głównie do oglądania tv. Mam 2 głosniki ALRJordan (kupione też 16 lat temu ale też z wyższej półki o nominalnej mocy 80 WAT) i nie zamierzam póki co inwestować w inne bo te w zupełności starczają.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Pozostałbym przy tym co masz
Mając dwie kolumny zakup amplitunera mija się z celem
Wzmacniacz lepiej sobie poradzi wtedy z kolumnami
Najniższe modele amplitunerów wypadają bardzo słabo w stereo ' tutaj musisz wydać min. 2kzł na w miarę dobrze grający amplituner wielokanałowy , który ma dobre stereo
 
Do góry