czy warto dopłacić do HK AVR 260

kkalin

New member
cześć

czy warto dopłacić do Harman Kardon AVR 260 w porównaniu do Harman Kardon AVR 255.
Czytając specyfikacje nie bardzo mogę znaleźć znaczące różnice.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Dopłacić ile? Wg specyfikacji to 260 niby słabsza od 255 (moc na kanał).
 
Ostatnia edycja:

piotr818

New member
Bez reklam
Warto
260 to zmodyfikowana 255 w której występowały błędy fabryczne. Dużo reklamacji przed zmianą softu potem trochę mniej ale zawsze.
 

piotr818

New member
Bez reklam
IMHO nie warto, a po wyjściu ostatniego softu problemów nie ma.
I tu się mylisz tak sie składa ,że w styczniu miałem na tapecie Harmana potopił tuleje przy tranzystorach w końcówce i jeden kanał aut. Dlatego w 260 jest zwiększony zapas prądowy (255 nadal się grzeje) oraz przebudowany zasilacz ja jak piszę to wiem co piszę a jak chcesz podyskutować to zapraszam na inne forum bardziej techniczne.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
No potwierdzam to co pisze piotr818 i dodam jeszcze,że AVR260 według mnie gra przyjemniej w stereo mimo pozornie mniejszej mocy(według testów w Audio o 4 wat na kanał).
 

soplus

Active member
Bez reklam
Jak Harman potopił tuleje to IMHO albo przegiąłeś z poziomem głośności albo wentylacja była do d.... Albo mi się trafił bezproblemowy model (przynajmniej jak na razie :)).
 

sankat

New member
"Dlatego w 260 jest zwiększony zapas prądowy (255 nadal się grzeje) oraz przebudowany zasilacz ja jak piszę to wiem co piszę"


To co pisze piotr818 to.... jakieś totalne bzdury, w AVR255 i 260 jest ten sam transformator i tak samo rozwiązany układ zasilania... :)
 
Ostatnia edycja:

piotr818

New member
Bez reklam
Podobnie nie znaczy to samo (zerknij i porównaj na schemacie) zasilacz to nie tylko transformator i taki sam układ ścieżek z diodami, kondensatorami, rezystorami i całym układem filtracji ale wartości tych elementów. Polemika w/w kwestii nie ma sensu ponieważ statystyki w awaryjności HK 255 pozostawiają wiele do życzenia i nawet zatwardziały zwolennik czy posiadacz niczego w niej nie zmieni. Dotyczy to tylko 255 pozostałe modele są bezawaryjne.
 

goabroad

New member
Pytałem na wypadek gdybym jednak się decydował na zakup takowego sprzętu z 2 ręki. Każdy tylko pisze/mówi że sprzet nie był w serwisie... itp. Pewnie i tak zdecyduję się na sprzet nowy ale jeśli można zapytac to po jakiej dacie sprzęt jest już ok?
 
Do góry