Czy warto dopłacić ~700zl do LG LH3000 42` i kupić LH4000 42`?

moses27

New member
Witam wszystkich.

Wertując forum zdecydowałem się jednak na LCD, Biorę pod uwagę te dwa modele tylko pytanie do posiadaczy w/w sprzętu czy rozsądne jest dokładanie ok 700zl (ceny internetowe) do tych 100hz i czy to jest jedyna różnica tych modeli ? Oglądałem w sklepie i wydaję mi się że różnica jest wyczuwalna jednak naprawdę sporo trzeba dołożyć ...

Dziękuję i pozdrawiam
 

moses27

New member
Co bedziesz ogladal na tym tv?

W 60% telewizja (cyfra+, kilka kanałów HD, nie oglądam sportu), 20% filmy z kompa (dvd, mkv), 20% gry (PC, konsola). Obecnie korzystam z 22` monitora LCD LG i jestem zadowolony, nic nie smuży podczas grania, oczekiwałbym tego samego od TV.
Na stronie LG

LH4000
Rozdzielczość1920x1080Jasność (cd/m2)500Współczynnik kontrastu dynamicznego80.000:1Czas reakcji (MPRT)3ms

LH3000Rozdzielczość1920x1080Jasność (cd/m2)500Współczynnik kontrastu dynamicznego50.000:1Czas reakcji (MPRT)5ms

Więc to chyba inne panele ...
 

franc774

New member
Witam, w serii LH możesz odblokować port USB.Dzięki temu będziesz mógł odtwarzać filmy HD, fotki i muzyke.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Monitor to nie telewizor.
Weź to proszę pod uwagę i sprawdź wcześniej swoje oczekiwania w sklepie przed zakupem. Bo input lag może być nie do zniesienia.
 

Luphis

New member
LH 4000 ma lepszy kontrast i czas reakcji, no i oczywiście 100Hz, moim zdaniem warto dołożyć, szczególnie, że cieszyć się będziesz telewizorem kilka lat.
 

moses27

New member
Witam Wszystkich
Finalnie zdecydowałem się na model LG 42` LH3000 i nie żałuję. Pomimo minimalnie lepszego obrazu w modelu lh4000 uznałem że nie warto dopłacać te 700-800zl (ceny ze skąpca). Dla osób stających przed dylematem zakupu tego lub innego modelu podzielę się subiektywnymi uwagami:
"+"
Żywe kolory
Bogate możliwości regulacji obrazu (jak dla mnie opcji jest aż za wiele ...)
Nie zauważyłem smużenia
Doskonale spisuję się jako monitor (wyraźny, ostry obraz)
Cena (~1900zl - skąpiec)
3xHDMI
Po odblokowaniu multimedia z USB
"-"
Fatalny dźwięk (proponuję od razu podłączenie pod tuner)

Inne uwagi i spostrzeżenia:
Telewizor mam podłączony do tunera/komputera kablem HDMI
Kanały SD w większości przypadków wyglądają gorzej niż na telewizorze CRT (przypominają kiepskiej jakości film z youtuba ... - posiadam cyfrę + tuner philips PRV HD, więc nie wyobrażam sobie podpięcie sygnału analogowego z anteny naziemnej ....)
 
Do góry