Czy warto dopłacić (50A410->50A451)?

red46

New member
Witam.
Postudiowałem troche forum i już prawi wybrałem (LG 50PG6000 lub Panas TH-50PV80 ) ale wczoraj pojechałem do MM do zabrza i chyba zmieniłem zdanie w kierunku Samsunga PS50A4xx. Hmm może należę do tych szczęśliwych "ślepych" ludzi ale nie widziałem prawie żadnej różnicy pomiędzy tymi tv (panas był tylko 42PV80). No może jak było włączone demo HD to najbardziej pasował mi LG, potem na równi PV i A410. A stylistycznie najbardziej pasował mi Samsung. Wszystkie tv poprzestawiałem na 50% (jasność, kontrast.....) żeby jakoś porównać.
Dlatego proszę wszystkich bardziej oblatanych w temacie o pomoc.
Czy warta jest dopłata tych paru stówek między A410 do A451. Czy te tv są 100Hz? Co w sumie daje ta funkcja "24p"? Czy te tv to następcy C91 i Q91? Czy mają jakieś wady? np jak brzęczący zasilacz jak w LG 42PC51 bo ten słyszałem i dla mnie to duża wada. jak tam jest z dzwiękiem, dobry?
Warunki: pokój 4,5x4,5m (czyli jakieś 4m do ekranu); 90% tv (narazie ferguson 7318 z C+ w przyszłości jakiś HD) a 10% Xbox1 w przyszłości PS3. odlądam głównie wieczorami.
Jeśli macie jakieś lepsze propozycje w podobnej kwocie to będę wdzięczny. a kwota, hmm powiedzmy do 5000 ale nie bardzo sztywna bo interesune mnie najlepszy stowunej jakości/możliwości do ceny.
Z góry dzięki za podpowiedzi.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Też ostatnio zauważyłem model 410, ale w internecie. I powiem że jestem zaskoczony tym, że nie ma wsparcia dla trybu 24p. Jeśli ktoś nie planuje zakupu blu-raya, to ten tryb jest zbędny, jednak czas szybko leci. Oczywiście TV bez tego trybu też odtworzy film z blu-raya, ale może być mały problem z płynnością obrazu.

ArtS :)
 

red46

New member
W media stał właśnie ten A410 i ładnie świecił i cena 3999 też całkiem przyzwoita, ale na miejscu w sklepie gość mi go może ściągnąć za 3900 z dowozem (a takie bydle to nawet do passata kombi nie wlezie)
Ale ze studiowania spec wyczytałem że A451 ma to 24p (A410 nie); 1.000.000:1 kontrast (gdzieś znalazłem że jest to 30.000:1) a A410 100.000:1 (hmm czyli ??? 10.000:1???) więc się zastanawiam nad dopłatą do prawdopodobnie 4300zł do A451.tylko szukam potwierdzenia że warto, a nie że to tylko marketing.
A może dopłacić i jeszcze coś innego? jestem już skołowany bo spodiewałem się po opiniach że panas 42PV80 a tym bardziej 42PY80 powali mnie jakością a jak pooglądałem to nie widziałem prawie żadnej różnicy między nimi. Więc może nie wiem na co patrzyć.
Bo chyba tak jak każdy nie chcę żałować, kupić jak najlepszy i wydać jak najmniej :)
 

csbeny

New member
plazma SAMSUNG

podepne sie pod ten watek, aby nie zworzyc nowych.
Na wstepie witam wszystkich bo to moj pierwszy post na tym forum (mimo czytania go od jakiegos czasu).

Chce kupic jakas plazme 42-50"
W tej chwili zrodlem jest UPC i DVD+DivX, w przyszlosci chyba Polsat cyfrowy z HD.
Odleglosc od ekranu niecale 3m (pliz nie piszcie, ze to za malo na 50" bo IMO nie ma takiego pojecia "za duzy TV". juz kiedys, pare lat temu na forach pisali: 3metry od TV i 32"? ZA DUZO... Ehh..

Ma do wydania:
- jesli 42" to do 3k
- jesli 50" to do 4k (max 4500 jesli trzeba bedzie, ale nie chcialbym)

Tak wiec ostatnio poszperalem w sieci i pojechalem do MM.
Moja uwage przykul zarowno designem jak i cena SAMSUNG PS50A410 ktory byl za 4200PLN natomiast SAMSUNG PS50A451 byl za 4499PLN. W innych sklepach (u mnie w miescie) mozna kupic odpowiednio za ok. 3750PLN oraz 4300PLN maximedia.pl lub neo24.pl

Tu prosze o porady - czym glownie roznia sie te 2 modele i czy warto doplacic te 500zl? Przy tanszym nie przekrocze zalozonego budzetu. Przy drozszym troche tak. Z drugiej strony - to jest jeden z najtanszych TV50" - czy nie jest to zatem badziew totalny? nie mam jakis wygorowanych wymagan, ale by nie byla to kaszanka.

Spotkalem jeszcze wersje Samsung PS50A451 oraz Samsung PS50A451P - jaka jest miedzy nimi roznica?

Bede wdzieczny za kazda sugestie.

pozdrawiam, BENY
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ja kupiłem swojego 451 za 2999 zł w MM, więc trudno nazwać podawane przez Was ceny za rewelacyjne. Szukajcie dokładniej, szkoda przepłacać. Myślę, że poniżej 3500 zł za 451 nie ma sensu płacić. Moja promocja trwała 2 dni. :)

Rzeczywiście 410 jest mocno okrojony o najnowsze rozwiązania, obecne w 451. Ponadto ten drugi jest ładniejszy. Moim zdaniem warto dopłacić różnicę w cenie. 410 nie będzie pewnie tańszy niż około 500 zł. Za to macie tryb 24p, 100 Hz i kilka innych rzeczy.

ArtS :)
 

csbeny

New member
ArtS007 napisał:
trudno nazwać podawane przez Was ceny za rewelacyjne
Tylko Ty zapewne kupiles 42", a ja ceny podawalem do 50" ;]
A podpialem sie pod watek, bo poza wielkoscia one zapewne niczym sie nie roznia, czyli roznice w obu 42" i obu 50" sa takie same.
 

Xisiek

New member
csbeny napisał:
W tej chwili zrodlem jest UPC i DVD+DivX, w przyszlosci chyba Polsat cyfrowy z HD.
Odleglosc od ekranu niecale 3m (pliz nie piszcie, ze to za malo na 50" bo IMO nie ma takiego pojecia "za duzy TV".

Niecale 3m do 50 cali przy sygnale z UPC ?! Musisz byc niesamowicie odwazny :mrgreen:
 
Do góry